Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Coraz częściej właściciele balkonów, tarasów lub niewielkich  ogrodów pragną wygospodarować choćby niewielką przestrzeń na zaistnienie w nich  ekologicznych roślin jadalnych. Warzywa i zioła z powodzeniem można uprawiać w skrzyniach, a w dodatku taki "ogród warzywny" może doskonale prezentować się i urozmaicać nasz balkon czy też ogród.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Azalia wypuszcza kiście jaskrawych kwiatów na tle połyskujących, ciemnozielonych liści. Ta niezwykle dekoracyjna roślina będzie tematem dzisiejszego artykułu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jajka to nieodłączny element świąt wielkanocnych. Zajadamy się nimi ze smakiem lub tworzymy z nich wydmuszki, które później ozdabiamy kolorowymi wzorami. Pisanki dekorują stoły i koszyki ze święconką, a co zrobić z niepotrzebnymi skorupkami po zjedzonych jajkach? Lepiej ich nie wyrzucajcie! Świetnie nadają się do nawożenia roślin.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mieszkasz w bloku, masz mały balkon i marzysz o własnym ogrodzie? Doskonale! Ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Podpowiadamy, w jaki sposób uczynić z balkonu nie tylko namiastkę przydomowego zieleńca, ale też owocujący sad!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiosną rozkwitają ogrody, co oznacza, że w sąsiedztwie kwiecących się roślin, pojawiają się chwasty. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się niechcianego zielska – bez potrzeby długotrwałego i niewygodnego pielenia. Oto najlepsze domowe środki na chwasty.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Borówka amerykańska, nazywana też borówką wysoką, to roślina, którą chętnie sadzimy w naszych ogrodach. Nic dziwnego. Owoce są naprawdę smaczne, zdrowe i słodsze niż jagody. Żeby rośliny te obficie owocowały, musimy spełnić kilka warunków uprawy: posadzić je w słonecznym miejscu, w kwaśnej glebie, odpowiednio nawozić, podlewać i przycinać. Nie bez znaczenia jest także dobór odmian. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

To już ostatni moment na wiosenne cięcie róż. Pękają już pąki i pojawiają się pierwsze liście. Warto też przejrzeć krzewy w ogrodach pod kątem mszyc. Biedronki, które żywią się tymi małymi pasożytami, także są na posterunku, ale nieco ospałe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kwiaty wiosenne są pięknymi kolorowymi akcentami w naszym ogrodzie. Po zimnych i krótkich zimowych dniach, kiedy słońce nieśmiało przedziera się przez chmury, piękne rośliny wiosenne w naszym przydomowym ogrodzie i na balkonie z pewnością poprawią nam humor. Gatunki uznawane za najpiękniejsze to bardzo indywidualny wybór, jednak są takie kwiaty, które każdy właściciel ogrodu chciałby mieć. Oto pięć najlepszych naszym zdaniem propozycji.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa traw ozdobnych jest bardzo łatwa i, podobnie jak w przypadku innych roślin, uzależniona od gatunku. Z reguły są to rośliny odporne na choroby i szkodniki, a ich różnorodność pozwala dobrać coś do każdego ogrodu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Tuja zachodnia to jedno z najpopularniejszych drzewek w polskich ogrodach. Jej powodzenie to zasługa smukłego kształtu oraz dekoracyjnych, wiecznie zielonych igieł. Szczególnie chętnie na żywopłoty wybieramy odmiany brabant i szmaragd. Jak przycinać żywotniki w ogrodzie?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.