Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Przedstawiamy roślin ozdobne, ale również użytkowe, które warto mieć w swoim ogrodzie. Jeżeli zastanawiasz się, które rośliny ogrodowe odstraszają szkodniki tj. mszyce,  ślimaki, kleszcze czy komary,  to mamy dla ciebie kilka propozycji.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Jeśli nie chcesz wymieniać starych balustrad, albo w twoim ogrodzie brakuje nieco tajemniczości, koniecznie zastanów się nad zasadzeniem bluszczu irlandzkiego. To wyjątkowe, bardzo trwałe pnącze, które jest także niezwykle efektowne. To świetna roślina okrywowa, ale także bardzo szybko pnie się po pergolach, ścianach i balustradach. Dowiedz się, na czym polega uprawa bluszczu irlandzkiego.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W dzisiejszym odcinku z cyklu „Ogród Ozdobny” będzie mowa o liliach, zarazie ogniowej i pielęgnacji trawnika. Zapraszamy!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W tym roku lipiec zapowiada się bardzo upalnie i burzowo. Wielu myśli już zapewne o letnich urlopach lub spędza czas w kwitnących ogrodach, gdzie sady są pełne owoców, a warzywniaki prezentują cały przekrój letnich, świeżych warzyw. Jednym słowem: sielanka. Nic tylko czerpać z natury to wszystko, co nam oferuje, odpoczywać i cieszyć się słońcem. Jednak, nie tak bezinteresownie! Żeby móc odpocząć w zielonym ogrodzie, podziwiać kwiaty, zjadać te wszystkie świeże smakołyki, trzeba pamiętać o podstawowych pracach pielęgnacyjnych.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Acer japonicum – klon japoński z rodziny mydleńcowatych wyróżnia się pięknym pokrojem i mocno powycinanymi liśćmi, które jesienią przybierają kolor czerwony, żółty i pomarańczowy. Ojczyzną klonu jest Japonia, skąd przywędrował także blisko spokrewniony gatunek - klon palmowy Acer palmatum. W ogrodzie rośliny sprawdzą się w roli orientalnego solitera, można je sadzić na skalnikach i nad oczkami wodnymi. Nadają się do artystycznego prowadzenia, w formie drzewka bonsai.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Wiele gatunków roślin zimozielonych nadaje się do formowania. Dzięki takiemu zabiegowi w ogrodzie obok zwykłych drzew i krzewów pojawiają się roślinne stożki, spirale i kule. Takie roślinne rzeźby stanowią centralny punkt ogrodu oraz porządkują jego przestrzeń.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Żywopłot to nie tylko ozdoba ogrodu, ale również bardzo ważny element kształtowania przestrzeni. To naturalna, zielona zasłona, która tłumi hałas i gwarantuje mieszkańcom prywatność i często cień w upalne dni. Zobacz, jak prawidłowo ciąć i pielęgnować żywopłot.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mrówki są pożytecznymi owadami, jednak niestety ich obecność w ogrodzie nikogo nie cieszy. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W dzisiejszym odcinku z cyklu „Ogród Warzywny” krótki przegląd stanu i odmian rosnących u mnie pomidorów. Zapraszamy!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pomidory to jedne z tych warzyw, których uprawa jest wymagająca i kapryśna, ale efekty, w postaci smacznych plonów wynagradzają wszelkie poniesione trudy. Chorobą, która często dotyka pomidory, jest zaraza ziemniaczana. Jak jej zapobiec? Poznaj najlepsze, domowe metody.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sól Epsom, znana również jako sól angielska lub epsomit wywodzi się z Anglii, dokładniej z miejscowości Epsom, gdzie pierwotnie zaczęto ją uzyskiwać poprzez odparowywanie tamtejszych wód mineralnych. Od tradycyjnej i szeroko znanej przyprawy, soli kamiennej, różni się nie tylko smakiem (jest gorzka), ale też składem chemicznym — tworzy ją związek siarki i magnezu. Dzięki temu znajduje ona szerokie zastosowanie w pielęgnacji roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Latem ogród rozkwita w pełni, to również czas wzmożonej pracy dla ogrodników. Aktywności wymagają nie tylko naturalne potrzeby roślin, ale również atakujące krzewy choroby  i szkodniki.  Podpowiadamy, jak je prawidłowo zidentyfikować, i co najważniejsze – zwalczyć!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

„Czerwiec nosi dni gorące, kosa dzwoni już na łące.” Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W dzisiejszym artykule z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” będzie mowa o tym, jak wyhodować własną roślinę z pestki awokado. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.