Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

W dawnych czasach uważano ją za magiczną i leczniczą, symbol płodności i dobrobytu, powieszona pod powałą miała chronić. Obecnie jemioła kojarzona jest ze świętami Bożego Narodzenia, a zwyczaj całowania się pod nią zwiastujący rychły ślub, obecny obecny w kulturze europejskiej od XVIII w., w niektórych regionach zachował się do dziś.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W jaki sposób ochronić miskanty czy rozplenice przed mrozami? Co jest podstawą do tego, by nasze trawy ozdobne bezpiecznie przezimowały?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mówi się o nim, że jest „zielem długowieczności”, działa lepiej od żeń-szenia i warto nim zastąpić zieloną herbatę. Przy okazji jest pięknym pnączem, które doskonale nadaje się do uprawy w ogrodzie, na balkonie i w mieszkaniu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pierwsze przymrozki nie są straszne, ale temperatura poniżej zera w ciągu dnia jest sygnałem, by zacząć okrywać rośliny na zimę. Zobacz, jak wykonać jesienne cięcie lawendy i zabezpieczyć krzew przed zbliżającą się zimą. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeże najczęściej można spotkać w ogrodach w pobliżu łąk, pól i lasów. Lubią tereny trawiaste, gęste zarośla i zakrzaczenia. To małe, pożyteczne zwierzątko jest najchętniej widywanym gościem na naszych działkach. Jak stworzyć dobre warunki do życia jeża w ogrodzie?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W okresie jesiennym róże wymagają od nas poświęcenia odrobiny więcej czasu niż w sezonie wegetacyjnym. Zabiegi pielęgnacyjne, które teraz wykonamy odpowiednio przygotują rośliny na nadejście zimy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Receptury naszych babek sprawdzają się do dzisiaj. W maju, kiedy na sośnie widać jej młode pędy, warto je zbierać, by samodzielnie przyrządzić syrop z sosny. Lek pomoże na jesienne przeziębienia, kaszel i pozwoli wzmocnić organizm. Można stosować go przez cały rok. Smakosze dodają słodki i zdrowy syrop do popołudniowej herbatki lub polewają nim delikatne pancakesy. Podajemy wskazówki, jak samemu przygotować sosnowy eliksir zdrowia.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Chyba każdy z nas chce mieć w swoim domu trochę prywatności. Zwłaszcza jeśli mieszka się w domu z podwórzem. Niestety samo ogrodzenie nie wystarczy, aby wścibski sąsiad nie miał wglądu w to, co się u nas dzieje. Na szczęście z pomocą przychodzą popularne tuje, które posadzone przy ogrodzeniu, skutecznie chronią naszą prywatność.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Listopad to doskonały czas na zakładanie trawnika. Musimy jednak zabrać się do zadania z rozwagą. Przez błędy, które popełnimy teraz, będziemy pokutować na wiosnę. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej popełnianych pomyłek oraz sposoby na ich uniknięcie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Bambus to roślina niezwykła o wielu zastosowaniach. W krajach egzotycznych służy jako materiał wykorzystywany w budownictwie oraz produkt spożywczy. Jadalne są pędy, a z nasion wytwarza się mąkę. Natomiast w Europie uprawia się go jako roślinę ozdobną. Niestety mrozoodporne odmiany bambusów są jeszcze mało znane w naszym kraju. Jakie gatunki wybrać do ogrodu i jak je odpowiednio pielęgnować, aby rosły przez lata?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.