Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Odmian drzew i krzewów iglastych jest bardzo wiele. Pozwala to na dobranie poszczególnych gatunków zarówno do małego, jak i dużego ogrodu. Powszechnie łączy się iglaki z iglakami, ale można też posadzić razem rośliny kwitnące i iglaki lub zestawić te ostatnie z bylinami albo krzewami. Zatem jakie rośliny dobrze rosną obok iglaków?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Coraz chętniej podczas aranżowania balkonów i tarasów sięgamy po byliny, krzewy i drzewa. Aby w kolejnym sezonie cieszyć się widokiem kwiatów czy soczystej zieleni, trzeba jesienią właściwie przygotować je do zimy. Jak zabezpieczyć przed mrozem rośliny wieloletnie rosnące na balkonie czy tarasie? Sprawdź!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kopcowanie warzyw to najkorzystniejsza i najpopularniejsza metoda ich długotrwałego przechowywania. Możemy w ten sposób przechować między innymi pietruszki, marchewki czy selery. Jakie miejsce wybrać na wykonanie kopca i jak przygotować warzywa do umieszczenia w nim?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Moda na kuchenne miniogródki nie przemija. Nie musisz jednak kupować drogich ziół doniczkowych z supermarketu – aromatyczną nać możesz wyhodować samodzielnie, po minimalnych kosztach. Podpowiadamy, jak sadzić cebulę do pędzenia na szczypior i w jaki sposób z niej najlepiej korzystać.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Końcówka jesieni oraz zima to czas, gdy drzewa owocowe nie cieszą oczu widokiem owoców, a nawet liści. Często pozostają na nich jednak niezidentyfikowane twory, które mogą nieco przypominać narośle. To właśnie – upiornie nazywane – owocowe mumie. Czym są, czy stwarzają zagrożenie i jak z nimi walczyć?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Drzewka cytrusowe uprawiane w domach przyciągają wzrok i wprowadzają do wnętrz namiastkę wakacyjnego klimatu. Nie zawsze jednak domowa hodowla cytrusów przebiega po naszej myśli, a cytryny i pomarańcze nie mogą dojrzeć na drzewku. Jest na to rada! Poznajcie zasady domowej uprawy cytrusów i przepis na odżywczy nawóz do tych roślin.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Wielu początkujących ogrodników uważa, że o drzewa i krzewy trzeba dbać jedynie od wiosny do jesieni. Jednak takie przekonanie całkowicie mija się z prawdą! Wbrew pozorom również w okresie bezlistnym należy właściwie zajmować się roślinami – zwłaszcza gdy na ich pniach i konarach zauważysz jaja lub larwy szkodników!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiele osób po skończonym sezonie wyrzuca swoje rośliny z balkonu, nie wiedząc, że większość z nich może przetrwać zimę. Odpowiednie zabezpieczenie ich na ten okres pozwoli nie tylko cieszyć się ich pięknem w przyszłym roku, ale i pomoże zaoszczędzić na kupnie nowych sadzonek. Sprawdź, jak przezimować rośliny na balkonie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wszyscy chcemy mieć w domu piękne kwiaty, nie wszyscy jednak wiemy, jak o nie dbać. Wiemy, jak temu zaradzić! Sprawdźcie, co zrobić, żeby rośliny pięknie rosły i poznajcie domowe sposoby na odżywienie kwiatów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wśród oryginalnych owoców o niebywałych walorach zdrowotnych rosnącą popularnością cieszy się w ostatnich latach malina moroszka. Jak ją pielęgnować, aby doczekać się orzeźwiających letnich płodów? Wyzwanie nie jest łatwe, ale sukces wynagrodzi ambitnym ogrodnikom wszelkie trudy!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sadzonka zdrewniała to fragment jednorocznego zdrewniałego pędu w stanie spoczynku. Rozmnażanie drzew i krzewów przy użyciu sadzonek zdrewniałych to jedna z najprostszych metod do zwiększenia populacji ulubionych roślin w ogrodzie. Jesienią i zimą, gdy masz mniej obowiązków przy pielęgnacji działki, możesz coś poprzycinać i posadzić. Zamiast kupować sadzonki, zafunduj sobie dużą zniżkę i zdobądź rośliny za darmo!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Szukasz rośliny pnącej, która porośnie np. pergolę, płot czy wiatę śmietnikową? Posadź dławisz! Ma niewielkie wymagania uprawowe i nada się do niemal każdego ogrodu. Dodatkowo rośnie bardzo szybko, bo nawet 1-4 m rocznie! Jak uprawiać i pielęgnować dławisz, by rósł w ekspresowym tempie i zachwycał bujnymi liśćmi? Sprawdź!   

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kiedy za oknem robi się zimno, temperatury spadają, nie tylko ludzie potrzebują dodatkowego okrycia. Ochrony przed mrozem wymaga też wiele gatunków roślin. W specyficznej sytuacji są te z nich, które rosną pod gołym niebem i zostały posadzone w gruncie. Podpowiadamy, jak okryć rośliny na zimę, aby mogły przetrwać tę trudną dla nich porę roku! 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeśli marzysz o pięknym i różnorodnym ogrodzie bez ponoszenia wysokich kosztów, rozważ samodzielne rozmnażanie roślin. Proces ten polega na uprawie nowych okazów z elementów pochodzących od tych już posiadanych. Jedną z metod jest ukorzenianie uciętych sadzonek pędowych lub liściowych. Chociaż jest stosunkowo proste, można wspomóc ten proces, stosując ukorzeniacz do roślin. Jak działa taki środek? 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.