Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Iglaki to bardzo popularne rośliny, które ładnie rosną. Nie potrzebują specjalnej pielęgnacji, by się pięknie rozkrzewiać i rzucać urok swoimi wspaniałymi gałęziami. Jednak aby uprawa się udała, musisz zapewnić im odpowiednie podłoże, takie, które najlepiej wpisze się w ich wymagania. Dowiedz się, jaka ziemia będzie najlepsza!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Hortensje bukietowe to piękne krzewy, które wspaniale wyglądają w ogrodzie. Są stosunkowo mało wymagające, dlatego cieszą się ogromną popularnością. I dlatego też doczekały się stworzenia przepięknych odmian o wyjątkowo dużych, zachwycających kwiatach. "Grandiflora" to jedna z najstarszych i zarazem najbardziej cenionych odmian hortensji bukietowej. Dowiedz się, jakie ma wymagania i jak się ją uprawia.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Choć kwiaty na balkon najłatwiej dobrać wiosną i latem, nie znaczy to, że w chłodniejsze pory roku musimy z rezygnować z roślinnych dekoracji. Gatunków, które będą efektownie prezentować się również jesienią i zimą, nie brakuje, podobnie jak całorocznych. Oto najlepsze rośliny na balkon na każdą porę roku.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Częścią większości ogrodów ozdobnych jest trawnik. W podejściu ekologicznym do prowadzenia ogrodu stał się on trochę niemodny, jako monokultura i siedlisko niesprzyjające zapylaczom. Ale należy pamiętać, że ogrody pełnią różną funkcję i każdy z nas może tak zaprojektować swoją zieloną przestrzeń, żeby czuć się jak najlepiej. Ważne, żeby obcować z przyrodą i spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Marzec się już kończy... Rozpoczynamy kolejny, marcowo - kwietniowy „Tydzień w Ogrodzie”.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Tematem dzisiejszego artykułu z cyklu „Ogród Ozdobny” będą trawy ozdobne. Zapraszamy!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

W dzisiejszym odcinku z cyklu „Ogród Warzywny” będzie mowa o pierwszych wysiewach warzyw wprost do gruntu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ciepłe popołudnia i coraz wyższa temperatura wieczorami to moment, w którym przypominamy sobie o tarasie. W ciągu zimy najczęściej zalegał na nim deszcz, śnieg oraz lód, powierzchnia mogła więc ulec zniszczeniu. Wraz z pierwszymi słonecznymi dniami warto się zabrać za uporządkowanie i odświeżenie tarasu. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ogórki należą do roślin dyniowatych. Paleta ich odmian jest niezwykle szeroka, główny podział wyróżnia ogórki sałatkowe i ogórki do kiszenia. W tych grupach nasion znajdują się z kolei odmiany do uprawy w gruncie oraz odmiany do uprawy w szklarniach lub tunelach foliowych. Niektóre ogórki zalicza się do odmian partenokarpicznych, czyli takich, które zawiązują owoce bez nasion i bez zapłodnienia kwiatów. Wszystkie jednak mają podobne wymagania i wszystkie to rośliny ciepłolubne. Dlatego powinny rosnąć w miejscu ciepłym, osłoniętym od wiatru i nasłonecznionym.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa marchwi jest stosunkowo łatwa. Poradzi z nią sobie nawet początkujący ogrodnik. Jej nasiona wysiewamy wprost na miejsce stałe, bezpośrednio do gruntu, na zagonach, podwyższanych grządkach, czy dużych pojemnikach.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeżeli chcemy mieć w ogrodzie trawnik, który wygląda jak zielony dywan, wczesną wiosną koniecznie musimy naszą darń zwertykulować i nawieźć. Dlaczego?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

W niektórych ogrodach kwitną już przebiśniegi, krokusy i śnieżyce wiosenne. Na wielu krzewach i drzewach niedługo pojawią się młode liście. Na rabatach wybijają tulipany, narcyzy i inne rośliny cebulowe. Żeby bujnie kwitły nie tylko w tym roku, ale również w kolejnych, warto je zasilić wybranym nawozem. Może być to nawóz granulowany do roślin kwitnących lub kompost, który mieszamy z wierzchnią warstwą ziemi za pomocą grabi.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Chociaż najczęściej traktujemy pelargonie jak rośliny jednoroczne, które uprawiamy na balkonach lub tarasach przez jeden sezon, to warto mieć świadomość, że są to rośliny wieloletnie. To byliny, które w klimacie bez mrozu mogą rosnąć przez wiele lat. Zatem, jeżeli zimą znajdziemy dla nich miejsce, w którym będzie chłodno, a nie zimno, wiosną możemy je ponownie posadzić w ogrodzie lub na balkonach i cieszyć się ich wzrostem oraz kwitnieniem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W marcu śmiało można zaplanować wysiew bazylii, majeranku, stewii, kminku, melisy, lubczyku, kopru czy rumianku. Powiemy też o wysiewie cebuli, cebuli z dymki i uprawie arbuza.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.