Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Sosna to jedno z najpopularniejszych drzew iglastych. Jego poszczególne gatunki należące do tego rodzaju różnią się zarówno wyglądem, jak i wymaganiami. Sosna syberyjska jest jedną z roślin, które świetnie sprawdza się w polskich ogrodach. Dowiedz się więcej o jej wymaganiach, uprawie i zastosowaniu. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kolorowe pelargonie to jedne z najczęściej używanych roślin do ozdoby naszych parapetów. Nazywane są królowymi balkonów, ponieważ wiele odmian sprzyja możliwości tworzenia wspaniałych aranżacji za niewielką cenę od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić z pelargoniami na zimę. Jak przechowywać rośliny? 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

„Rosła kalina z liściem szerokim…” Ten dekoracyjny krzew jest bohaterem wielu ludowych piosenek i bajek, a przy tym ozdobą ogrodów. Białe kule kaliny koralowej to jeden z najpiękniejszych widoków w majowych parkach, zagajnikach i lasach. W Polsce można uprawiać jednak także inne, równie piękne odmiany kaliny. Które z nich są warte polecenia?   

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesień nie jest zbyt wdzięczną porą dla wielu roślin ogrodowych. Nic dziwnego – im bliżej zimy, tym więcej chłodu i niesprzyjającej aury. Co zrobić, by pierwsze przymrozki nie zaszkodziły bardziej wrażliwym gatunkom? Dowiedz się, jak zabezpieczyć rośliny przed ich nadejściem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zdarza się, że estetyka ogrodu lub względy bezpieczeństwa decydują o konieczności ścięcia drzewa. Bywa, że właściciele terenów potrzebują też materiału opałowego. Pozyskują go więc z własnych zasobów. Po ścięciu pozostaje jednak pień, który czasem trzeba usunąć. Jak zrobić to skutecznie, nie wyrządzając przy tym szkód pozostałym roślinom? 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Obecność gryzoni w przydomowym ogrodzie to utrapienie wielu ogrodników. Te niewielkie zwierzęta mogą wyrządzić poważne szkody. Czasem szukają pożywienia również w domach. Jednymi z najbardziej uciążliwych gryzoni są nornice. Co warto o nich wiedzieć? Jak się ich skutecznie pozbyć? 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

„Gdy październik mroźny, to nie będzie styczeń groźny.” Jakie prace ogrodnicze warto wykonać w tym miesiacu?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Chryzantemy to jedne z nielicznych roślin, które rozpoczynają kwitnienie wraz z nadejściem ochłodzenia. Nie znaczy to jednak, że świetnie poradzą sobie porą zimową. Sprawdź, jak prawidłowo zadbać o chryzantemy i wspomóc je w walce z przymrozkami. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W dzisiejszym artykule przedstawiamy cesarskie korony — rośliny o bardzo ciekawych kwiatach.  Jakie są ich odmiany? Jak i kiedy je sadzić? Opowiemy również o problemach, z jakimi możemy się spotkać w ich uprawie. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Budleja Dawida (Buddleja davidi) to jeden z najpiękniejszych krzewów, które można uprawiać w Polsce. Aż dziwne, że jest mniej powszechna niż na przykład magnolie, skoro dorównuje im urodą, a kwitnie znacznie dłużej. Dowiedz się, jak uprawiać ten niezwykły krzew i jakie warunki zapewnić budlei, by pięknie się rozwijała.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sadzenie drzew — bez różnicy, czy to  owocowych, czy liściastych lub iglastych, czy nawet krzewów owocowych i ozdobnych — to czynność wykonywana nie tylko w parkach i sadach, ale przede wszystkim w prywatnych ogrodach. Aby przebiegło prawidłowo, powinniśmy znać termin i technikę wykonywania tego zabiegu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Gęsty, ciemnozielony trawnik to wspaniała dekoracja każdego ogrodu. Wygląda dostojnie i elegancko, a do tego świetnie komponuje się z kolorowymi roślinami. Marzysz o zielonym dywanie, po którym będzie można z przyjemnością spacerować boso? Poznaj najlepsze gatunki traw i dowiedz się, które wybrać, aby stworzyć efektowny trawnik.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Głóg pospolity jest jednym z wielu zapomnianych gatunków krzewów. Po latach niebytu wraca do łask jako ozdoba polskich ogrodów. Jakie są najlepsze odmiany głogu? Jakie właściwości prozdrowotne ma ta roślina?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W Polsce coraz częściej można spotkać nowy rodzaj inwazyjnego szkodnika, który jesienią zaczyna pojawiać się w domach — wtyka amerykańskiego. W surowych, jesiennych warunkach nie przetrwa, dlatego próbuje przedostać się do wnętrz naszych domów. Czym jest wtyk amerykański, czy jest groźny i jak można się go pozbyć? 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.