Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Uprawiając ogród, musimy liczyć się niestety z tym, że mogą pojawić się na nich rozmaite choroby. Zazwyczaj atakują one konkretne grupy roślin. Przykładem takiego schorzenia jest fytoftoroza iglaków. Dowiedzmy się zatem, jakie są objawy tej infekcji grzybowej, jak wygląda jej zwalczanie, jakie środki ochrony warto stosować.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pelargonie i surfinie to popularne rośliny balkonowe. W sezonie — kwitną bujnie. Przy dobrych warunkach pogodowych i odpowiedniej pielęgnacji mogą wytrwać aż do pierwszych przymrozków. Podpowiadamy, w jaki sposób przezimować te rośliny.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Niektóre drzewa i krzewy wymagają ciecia jesienią. Sprawdź, które gatunki i jaki rodzaj cięcia należy wykonać.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Za oknem rozpanoszyła się jesień, a drzewa zaczęły gubić liście, przykrywając tym samym trawniki kolorową kołderką. Można by rozwodzić się nad estetyzmem takich widoków, dla ogrodników oznacza to jednak okres wytężonej pracy związanej z grabieniem i utylizowaniem liści. Podpowiadamy, jak można się ich pozbyć.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesień to najlepszy czas na sadzenie róż. O tej porze dostępne są głównie okazy z gołym korzeniem. Są to krzewy kopane z gruntu z odsłoniętym systemem korzeniowym. Jak prawidłowo posadzić takie rośliny i dlaczego najlepiej zrobić to jesienią?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Cynamon to przyprawa pochodząca ze Sri Lanki. Dodawany do potraw, poprawia ich smak oraz pomaga w walce z takimi dolegliwościami jak: wysoki cholesterol i cukrzyca. Wszechstronność tej przyprawy może być również znakomitym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o pielęgnację roślin.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Morwa biała wywodzi się z Chin, skąd rozprzestrzeniła się na cały glob. Jest drzewem liściastym - wywtarza bladożółte owoce, wyglądem przypominające jasne jeżyny. Należy do rodziny morwowatych, których jest jedynym przedstawicielem w Polsce. Jak uprawiać morwę i jak smakują jej owoce?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Tym razem opowiemy wam o borówce brusznicy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Aranżując trwałą zieleń wokół grobów bliskich, powinniśmy rozważyć kilka prostych, ale niezwykle ważnych akcentów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Dla przypomnienia przedstawiamy krótką listę gatunków, które sadzimy jesienią. Są to m.in.: czosnek ozdobny, zawilec, krokus, szachownica, nazywana też cesarską koroną, hiacynt, szafirek, śnieżyca wiosenna, śnieżyczka przebiśnieg, cebulica syberyjska, kosaćce cebulowe, niektóre odmiany lilii i frezji oraz oczywiście tulipany i narcyzy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.