Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Żurawki (Heuchera x hybrida)zaliczamy do wieloletnich bylin, których największą ozdobą są liście w szerokiej gamie barw, o różnej wielkości i różnych kształtach. Kwiatostany wyrastają na wysokich szypułkach. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Prawidłowe i dokładne czyszczenie naszych roślin ma niebagatelny wpływ na ich zdrowie i piękny wygląd. Ścierając kurz z liści, ułatwiamy im oddychanie i fotosyntezę. A systematyczne ich oglądanie podczas odkurzania pozwala wychwycić wszystkie zmiany chorobotwórcze oraz zauważyć obecność szkodników na wczesnym etapie. Pamiętać jedynie należy o tym, że różne gatunki wymagają różnorodnego czyszczenia.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W tym artykule powiemy m. in. o wysiewie szpinaku i o tym, co możemy zastać w warzywniku po urlopowym wyjeździe. Zapraszamy!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Krokosz barwierski to roślina o dekoracyjnych, żółtoczerwonych kwiatach. Właśnie trwa okres jej kwitnienia. Walory wizualne to nie jedyne, co ma do zaoferowania. Uzyskuje się z niej zdrowotny olej, a po ususzeniu staje się doskonałym zamiennikiem szafranu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny śródziemnomorskie to dla wielu z nas oliwki, cytrusy i oleandry. Do tej grupy warto zaliczyć również pnącza: bugenwille i mandewille.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zarówno pelargonie rabatowe, jak i bluszczolistne możemy rozmnażać przez sadzonki z pędów silnych. Najczęściej robię to jesienią, gdy przygotowuję rośliny do zimowania. Uważa się jednak, że najkorzystniejszy czas na pobieranie sadzonek pelargonii przypada na sierpień i wrzesień.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Po pierwszym szczycie zbiorów w maju/ czerwcu ogród warzywny obdarowuje nas w sierpniu powtórnie obfitością owoców naszej pracy. Dojrzewa już większość wysianych i posadzonych wiosną roślin. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Lawenda to roślina o bardzo cennych właściwościach. Pięknie pachnie, a bogactwo olejków eterycznych, garbników, fitosteroli i flawonoidów czyni z niej potężny preparat przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i odmładzający. Jak przygotować olejek zapachowy z lawendy?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pnącza to jedne z najbardziej urokliwych i eleganckich roślin, które w ogrodzie kreują niepowtarzalny, „naturalny” klimat. Co warto wiedzieć o pnączach?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Warto pamiętać o tym, jakie prace należy wykonać w ogrodzie w sierpniu, i kiedy burze już odpuszczą – powoli realizować nasz plan pielęgnacji i regeneracji.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.