Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Jagoda kamczacka poprawniej – suchodrzew jadalny należy do rodziny przewiertniowatych. Pochodzi z północno-wschodniej Azji. Jej owoce to bogate źródło cennych witamin i minerałów. Jak uprawiać jagodę kamczacką?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Szerszeń azjatycki to największy i najgroźniejszy gatunek szerszenia na świecie. Jego użądlenie może być śmiertelne. Zaobserwowano go niedawno w środkowych Niemczech. Wcześniej dotarł do Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Jak go rozpoznać? Sprawdźcie!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pomidory z własnej uprawy może nie mają idealnych kształtów i czasami nie są tak dobrze wybarwione, jak kupne, ale mają zdecydowanie lepszy smak. Poza tym są zdrowsze. Zarówno odmiany wielkoowocowe, jak i drobnoowocowe wymagają palikowania.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pochodzące z Afryki Południowej osteospermum, czyli stokrotki afrykańskie, to urokliwe, kwitnące przedstawicielki astrowatych. Są to idealne rośliny zwłaszcza do mieszanych nasadzeń balkonowych i tarasowych.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Najlepszym sposobem ochrony róż jest profilaktyka. Trudno jednak zapobiec pojawieniu się mszyc. Pojawiają się na krzewach najwcześniej i mnożą w bardzo szybkim tempie. Zielone lub czarne wysysają sok z młodych pędów, liści i pąków, prowadząc do ich deformacji. Ponadto mszyce przenoszą choroby wirusowe. Zatem, jeżeli chcemy mieć piękne róże w ogrodzie, musimy pozbyć się tych insektów najszybciej jak się da.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czerwiec – miesiąc na przełomie wiosny i lata. To czas bujnego wzrostu wszystkich roślin. Wyższa temperatura, cieplejsze noce i burze z opadami sprawiają, że byliny i krzewy pięknie kwitną, a wzrost ich zielonej masy jest niemal dostrzegalny gołym okiem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W jaki sposób stworzyć we własnej przestrzeni oazę chłodu i jednocześnie o nią we właściwy sposób zadbać?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wszyscy doskonale znamy jukkę kalifornijską (zwana także kręplą lub szpilecznicą karolińską). Ze względu na jej oryginalny wygląd architekci zieleni często wykorzystują ją w swych projektach, a posiadacze przydomowych ogrodów chętnie urozmaicają nią swoje nasadzenia.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pomimo właściwej pielęgnacji, co roku nasze drzewka owocowe atakowane są przez liczne owady i roztocza. Powodują one osłabienie roślin i pogorszenie ilości i jakości plonu. Skuteczność walki ze szkodnikami uzależniona jest od wyboru odpowiedniego sposobu zwalczania oraz metody działania.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wysiew lobelii przeprowadza się w lutym lub w marcu. Nasiona rozprowadzamy na wilgotnym podłożu w płytkim pojemniku. Są one bardzo drobne, pozostawiamy je więc ułożone płytko w glebie i lekko przygniatamy. Całość przykrywamy folią, która utrzyma stałą wilgotność podczas kiełkowania. Pamiętamy o regularnym wietrzeniu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.