Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Maliny to rośliny uprawiane dla owoców, w celach spożywczych. Niestety bardzo atakują różne szkodniki i choroby — zwykle są to robaki w malinach, mszyce i żółte liście malin. Jak zwalczać tego typu zagrożenia?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Ziemiórki to czarne muchówki długości ok. 2 mm, które latają nad ziemią naszych domowych roślin doniczkowych. Generalnie nie zalicza się ich zazwyczaj to najgroźniejszych szkodników, ale potrafią być bardzo irytujące, zwłaszcza gdy jest ich dużo. Wystarczy sobie wyobrazić muszki owocówki latające latem w kuchni i już mamy porównanie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiosna to najpiękniejsza i zarazem najpracowitsza pora roku dla każdego ogrodnika. To czas porządków po zimie i przygotowania do nowego okresu wegetacji. Cięcie krzewów, sadzenie żywopłotu, pielęgnacja trawnika — to tylko część prac, jakie należy wykonać. Podpowiadamy, jak zadbać o ogród w marcu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Forsycja to jeden z najwcześniej zakwitających krzewów w naszych ogrodach! Wczesną wiosną na jej pędach pojawiają się liczne, drobne, żółte kwiaty. Kiedy przycinać forsycję?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Narcyzy, nazywane też żonkilami, w najbardziej promienistej żółci są piękną ozdobą każdego miejsca, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Czas więc stworzyć z nimi kilka kwiatowych dekoracji.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Zadbana posesja to wizytówka każdego domu. Estetyczne wrażenie zależy przede wszystkim od pięknej murawy i atrakcyjnych wizualnie kompozycji kwiatowych. Szukasz sposobu na utworzenie wielostopniowych rabat? A może drażni Cię zarastająca trawą ścieżka? Wykorzystaj obrzeża trawnikowe, aby zapanować nad roślinnością wokół domu lub na działce!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Na przedwiośniu warto przyjrzeć się naszym okazom i podjąć decyzję, czy należy je przesadzić. Marzec to odpowiedni moment, żeby przeprowadzić ten zabieg w przypadku wielu roślin uprawianych w naszych domach. Ale nie w przypadku wszystkich. Zatem pierwsze pytanie, jakie musimy sobie zadać, to: przesadzać czy nie?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pierwsze rozsady warzyw rosną już na wielu parapetach. Nasiona są już często skompletowane i czekają na odpowiednią porę, żeby trafić na grządki. Na początku marca do ziemi może trafić już np. groch, bób, marchew, pietruszka, pasternak czy cebula dymka. Korzystając z tego, że mamy jeszcze chwilę na planowanie nasadzeń, warto przypomnieć sobie o zasadach uprawy współrzędnej, czyli o tzw. allelopatii. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Do wiosny jeszcze sporo czasu, a tęsknota wielu za soczystą zielenią roślin osiągnęła zapewne punkt kulminacyjny. Ten czas oczekiwania mogą uprzyjemnić cebulowe rośliny ozdobne.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Dracena, fikus, monstera, chamedora, zamiokulkas... Po duże rośliny najczęściej sięgają osoby, które mają sporo miejsca w domu, a także takie, które nie chcą mieć w mieszkaniu parapetów zapełnionych doniczkami, a jedynie jeden, wyjątkowy i przyciągający uwagę okaz. Podobno duże rośliny mają też wpływ na naszą psychikę. Uważa się, że stwarzają poczucie stabilizacji, spokoju i bezpieczeństwa, a także pozwalają się lepiej wyciszyć i zrelaksować.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czy są jakieś złote zasady, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze doniczek? Jak się okazuje - tak!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Kalatea kwitnąca. W dzisiejszym poradniku z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” kilka słów na jej temat.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Przedwiośnie to czas, kiedy rośliny zaczynają się budzić z okresu spoczynku. Niestety okres ten niesie za sobą wiele niepokojących i bardzo niebezpiecznych dla nich zagrożeń, o których powinniśmy wiedzieć. Zobaczmy więc, jakie zagrożenia niesie przedwiośnie i jak możemy ochronić przed nim nasze rośliny ogrodowe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Luty to miesiąc, kiedy wszyscy uprawiający warzywa planują, co i gdzie posadzić. A należy przypomnieć, że nie jest to zarezerwowane jedynie dla właścicieli działek, bo możemy uprawiać ulubione, wybrane rośliny warzywne i zioła również na balkonie, tarasie czy nawet okiennym parapecie. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.