Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Na rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych i oryginalnych odmian różaneczników oraz azalii. Początkującym ogrodnikom, proponujemy rozpoczęcie swojej przygody z tymi kwiatami od azalii wielkokwiatowych. Porównując je z różanecznikami, czy miniaturowymi azaliami japońskimi, są łatwiejsze w uprawie. Ich krzewy można sadzić pojedynczo lub w grupach, nie mają również nic przeciwko przycinaniu i formowaniu. Sprawdzą się również w roli oryginalnych żywopłotów. Wielobarwne azalie wielkokwiatowe to niezwykła ozdoba ogrodowych rabat. Najpiękniej wyglądają w czerwcu, kiedy są w pełni kwitnienia. Nie można im jednak odmówić uroku jesienią, kiedy ich liście pięknie się przebarwiają.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

„Grzmoty czerwca rozweselają rolnikom serca” Czy zagrzmi w tym tygodniu? Zobaczymy. Tymczasem rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Epipremnum to pnącze bardzo łatwe w uprawie. Pochodzi z Południowo-Wschodniej Azji, a dokładniej z Wysp Salomona znajdujących się na Pacyfiku, ale doskonale czuje się również w naszych domach.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Początek czerwca to czas, kiedy wszystkie różaneczniki (rhododendrony) i azalie są w pełni rozwinięte. Wyglądają zjawiskowo, a dzięki ich niezliczonym kolorom ogród zamienia się w rajskie miejsce. Jak dbać o te piękne krzewy, aby co roku zachwycały nas na nowo?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W ciągu dnia ślimaki chowają się w gęstym ulistnieniu. Na żer wypełzają nocą. Zjadają ostróżki, łubin i fuksje. Zagrażają również młodym siewkom warzyw oraz główkom kapusty. W sezonie wegetacyjnym ślimaki mogą złożyć nawet 500 sztuk jaj, z których wylęgają się młode. Konieczne jest kontrolowanie ich populacji już od wczesnej wiosny. Jak zwalczać ślimaki w ogrodzie?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Kosmos to piękna roślina, którą często obsadzamy ogrody. Czym charakteryzuje się ta bylina? Jak wygląda jej uprawa i pielęgnacja? Kosmos onętek - pielęgnacja i wymagania. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Jesienne i wiosenne przycinanie to najważniejszy punkt pielęgnacji wszystkich drzewek owocowych. Nie jest to skomplikowane, ale warto wiedzieć, jak to zrobić, by nie zniszczyć rośliny. Przedstawiamy krótki poradnik, jak przycinać gruszę krok po kroku.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kleszcze wbrew pozorom można złapać nie tylko w czasie wędrówki po lesie, ale również relaksując się we własnym ogrodzie. Czasami ukrywają się w tujach, kępach traw, nawet wśród roślin uprawnych. Na szczęście wystarczy zrobić oprysk na kleszcze, by nie musieć się ich bać.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa roślin w ogrodzie przysparza niesamowitą radość, szczególnie jeżeli możemy cieszyć się pięknymi kwiatami przez cały okres wiosenno-letni. Jest niewiele gatunków, których okres kwitnienia trwałby tak długo. Jednak planując konkretne sadzonki różnych odmian, możemy co chwilę podziwiać zupełnie nowe kwiaty. Do jednych z gatunków, którym warto poświęcić nieco uwagi, jest floks kanadyjski, a także floks szydlasty.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Masz niewielką działkę i chcesz na niej zaprojektować ogród? Choć może wydawać się to trudne – wcale tak być nie musi. Co więcej, istnieje kilka sposobów, by wyglądał on na większy, niż jest w rzeczywistości. Wystarczy dopracować jego projekt, zadbać o każdy detal, maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i sprawić, by był funkcjonalny.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Oczko wodne to z pewnością spore urozmaicenie dla ogrodu, zwiększające jego walory estetyczne. Dobrze zaprojektowane może nawet nadać mu nowy wymiar i jakość. Jak więc zaplanować oczko wodne w ogrodzie, by dawało nam satysfakcję i nie przysporzyło problemów?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

„Czerwiec po deszczowym maju, często dżdżysty w naszym kraju.”Czy rzeczywiście tak będzie? Sprawdzimy. Tymczasem rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Roślin narażone są na różne choroby i ataki szkodników. Istnieje wiele rodzajów środków, które możemy zastosować, chcąc ochronić lub wspomóc nasze uprawy w walce z zagrożeniami. Do dyspozycji mamy pestycydy o silnym działaniu, naturalne biopreparaty oraz stare, domowe wywary i gnojówki, opracowane i przetestowane przez pokolenia ogrodników. Poznaj domowe sposoby na mszyce. Jak zwalczyć mrówki? Co odstrasza ślimaki?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeśli uprawiamy jabłonie, na pewno spotkaliśmy się już z chorobami jabłoni, a także ze szkodnikami jabłoni, które mogą występować dość często. Szkodnikiem jabłoni, który jest dość dużym zagrożeniem, jest bawełnica korówka. Aby uchronić nasze jabłonie, powinniśmy dowiedzieć się, jak ten szkodnik jabłoni powinien być zwalczany.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.