Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Pelargonie cały czas zachwycają i cały czas są w modzie. Jak je posadzić, żeby były ozdobą do późnej jesieni? 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Tym razem opowiemy wam o czeremsze, zwanej też smrodynią lub korcipką – ulubionej roślinie leczniczej naszych babć.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Hortensja będzie kwitnąć nawet bez cięcia, ale regularnie przycinana pokryje się kwiatami znacznie obficiej. Wczesną wiosną, na przełomie marca i kwietnia możemy przyciąć wszystkie zeszłoroczne pędy do zdrewniałego szkieletu, pozostawiając na nich 2-3 pary oczek. Usuwamy też gałęzie martwe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Końcówka kwietnia to idealny moment, żeby pomyśleć o kwiatach jednorocznych. W tym właśnie miesiącu możemy wysiać większość z nich. Niektóre zaczną kwitnąć już po kilku tygodniach. Ich cechą charakterystyczną jest niesamowita żywiołowość.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Coraz częściej właściciele balkonów, tarasów lub niewielkich  ogrodów pragną wygospodarować choćby niewielką przestrzeń na zaistnienie w nich  ekologicznych roślin jadalnych. Warzywa i zioła z powodzeniem można uprawiać w skrzyniach, a w dodatku taki "ogród warzywny" może doskonale prezentować się i urozmaicać nasz balkon czy też ogród.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Azalia wypuszcza kiście jaskrawych kwiatów na tle połyskujących, ciemnozielonych liści. Ta niezwykle dekoracyjna roślina będzie tematem dzisiejszego artykułu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jajka to nieodłączny element świąt wielkanocnych. Zajadamy się nimi ze smakiem lub tworzymy z nich wydmuszki, które później ozdabiamy kolorowymi wzorami. Pisanki dekorują stoły i koszyki ze święconką, a co zrobić z niepotrzebnymi skorupkami po zjedzonych jajkach? Lepiej ich nie wyrzucajcie! Świetnie nadają się do nawożenia roślin.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mieszkasz w bloku, masz mały balkon i marzysz o własnym ogrodzie? Doskonale! Ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Podpowiadamy, w jaki sposób uczynić z balkonu nie tylko namiastkę przydomowego zieleńca, ale też owocujący sad!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiosną rozkwitają ogrody, co oznacza, że w sąsiedztwie kwiecących się roślin, pojawiają się chwasty. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się niechcianego zielska – bez potrzeby długotrwałego i niewygodnego pielenia. Oto najlepsze domowe środki na chwasty.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Borówka amerykańska, nazywana też borówką wysoką, to roślina, którą chętnie sadzimy w naszych ogrodach. Nic dziwnego. Owoce są naprawdę smaczne, zdrowe i słodsze niż jagody. Żeby rośliny te obficie owocowały, musimy spełnić kilka warunków uprawy: posadzić je w słonecznym miejscu, w kwaśnej glebie, odpowiednio nawozić, podlewać i przycinać. Nie bez znaczenia jest także dobór odmian. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.