Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Mech stanowi nieodłączny element ekosystemu panującego w naszych ogrodach. Pojawia się w szczelinach między płytami kostki brukowej, zarasta ozdobne murki, alejki, jak również trawniki, będące tzw. oczkiem w głowie dla większości właścicieli posesji.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zadbany, pełen kwitnących roślin balkon to najlepsza wizytówka naszego mieszkania. Często jednak przestrzeń tę traktujemy po macoszemu. Z braku czasu i nadmiaru obowiązków nie wykorzystujemy możliwości, jakie nam daje. Na szczęście jeszcze nie jest za późno, aby stworzyć miejsce relaksu i odpoczynku od codziennego biegu, które zachwyci również naszych sąsiadów. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Balkon dla wielu z nas może stać się namiastką ogrodu. Dzięki kilku dekoracjom możemy wprowadzić tam przyjemny klimat. Kolorowe kwiaty, romantyczne światło lampek i ciepły koc to dodatki, których nie może zabraknąć podczas aranżacji tego miejsca. Jak więc urządzić balkon z pomysłem?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Współcześnie architekci krajobrazu oraz ogrodnicy projektując ogrody, skupiają się głównie na ich nowoczesnym wyglądzie, zapominając równocześnie o elementach, które będą stanowiły jego „duszę”. Nie trzeba jednak wiele wysiłków, by mieć niepowtarzalny i klimatyczny zielony zakątek. Poniżej prezentujemy kilka propozycji, dzięki którym każdy ogród, nabierze wyjątkowej i niesztampowej oprawy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Orzech włoski już od starożytności cieszył się powodzeniem jako dodatek do potraw oraz roślina medyczna. Jego owoce mają ogromne zastosowanie w medycynie naturalnej. Dzięki produkcji naturalnego herbicydu - juglonu, skutecznie walczy z grzybami, bakteriami, pasożytami i drożdżami w układzie pokarmowym.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czerwiec – miesiąc na przełomie wiosny i lata. To czas bujnego wzrostu wszystkich roślin. Wyższa temperatura, cieplejsze noce i burze z opadami sprawiają, że byliny i krzewy pięknie kwitną, a wzrost ich zielonej masy jest niemal dostrzegalny gołym okiem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Magnolia parasolowata to jedna z najbardziej wyjątkowych gatunków tej wyjątkowej rośliny. Ma bardziej egzotyczny pokrój i wygląd, jednocześnie ma także niestety bardziej wygórowane wymagania. Nie zawsze przetrzymuje zimę, jednak dla wyjątkowych liści i kwiatów naprawdę warto.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która pochodzi z Kaukazu. Mimo imponujących rozmiarów i okazałych kwiatów jest niestety bardzo niebezpieczna. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda ta roślina i gdzie występuje w Polsce.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Odpowiednio zaplanowany i wykonany drenaż to jeden z najważniejszych elementów podczas zakładania trawnika w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Acerola, czyli wiśnia z Barbados, to rekordzistka jeśli chodzi o witaminę C. W jednym małym owocu kryje się więcej tej niezbędnej do życia witaminy niż w dwóch całych cytrynach! Naukowcy udowodnili, że acerola ma działanie cytotoksyczne i może być przydatna w leczeniu raka. Ma wysokie właściwości antybakteryjne i wzmacnia odporność organizmu. Zobaczcie, jak uprawiać ją w domu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.