Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Pod koniec sierpnia na magnoliach zobaczyć można powyginane, ale ładne owoce, przypominające małe woreczki wypełnione nasionkami. Warto je zbierać, osuszyć i na wiosnę wysiać w ogrodzie. Po 6 tygodniach będziemy cieszyć się małymi sadzonkami ozdobnego krzewu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Przyroda jest nieskończenie fascynująca. Chociaż wiele już o niej wiemy, ona ciągle nas zaskakuje czymś nowym. Krzywy Las w Nowym Czarnowie to prawdziwa gratka dla amatorów niewyjaśnionych zjawisk. Rosną tam zdeformowane sosny, nienaturalnie wygięte w kształt litery „C”. 

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Znajdziesz go niemal wszędzie, ale czy wiedziałeś, że 300 mln lat temu był wielkości drzewa?  Polska nazwa skrzypu pochodzi od dźwięku, jaki wydają pocierane o siebie pędy. Niewielkie choineczki to prawdziwe bomby zdrowotne, gdy dowiesz się ile mają zastosowań i właściwości, już nigdy nie zabraknie ich w twojej kuchni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Roślina, która ma tak wiele zastosowań, powinna znaleźć się w ogródku każdego z nas. Nawłoć pospolita znana również jako złota dziewica, złota rózga czy głowienka czerwona może okazać się dla ciebie niezastąpiona. Sprawdź, do jak wielu celów możesz jej użyć!

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Głogiem często posługiwano się w tradycyjnej medycynie naturalnej. Korzyści wynikające z jego zastosowania obejmują między innymi regulację ciśnienia krwi, niwelowanie stanów niepokoju, ochronę mięśnia sercowego i górnych dróg oddechowych, poprawę trawienia, leczenie bólów w klatce piersiowej, polepszenie nastroju. Można go zażywać w formie herbatki, odwaru, przetworów lub nalewki. Przedstawiamy osiem najważniejszych korzyści wynikających z jego stosowania.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Aranżując wnętrza zwracamy dużą uwagę na dobór współharmonizujących ze sobą barw. Dobieramy kolor ścian do wyposażenia zgodnie z naszym upodobaniem oraz gustem, wszystko po to, aby czuć się dobrze w otaczającej nas przestrzeni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Niewątpliwie trudnym zagadnieniem jest zaprojektowanie ogrodu w taki sposób, aby był atrakcyjny przez cały rok. Można to osiągnąć za pomocą zmienności kolorystycznej kwiatów i liści roślin, które przebarwiają się w zależności od pory roku. Jak zatem poprawnie zaprojektować rabaty, by cieszyły oko przez cały rok, nawet zimą?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Woda będąca symbolem życia jest elementem ogrodu, w który warto zainwestować. Poprzez nawilżanie powietrza w otoczeniu poprawia się mikroklimat, a jej szum będzie dodatkowym atutem każdego zieleńca sprawiającym, że odpoczynek stanie się przyjemniejszy. Istnieje kilka rozwiązań, które pozwolą wprowadzić wodę do ogrodu jak np. kaskada, zbiornik wodny lub staw kąpielowy. Które z nich jest warte wprowadzenia do naszej przestrzeni?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Do Europy ćma dotarła ponad 10 lat temu, ale w Polsce została zaobserwowana dopiero w 2016 roku. Motyl przybył do nas najprawdopodobniej wraz z roślinami przywożonymi zza granicy i od razu zaczął pustoszyć nasze ogrody. Jak zwalczyć jego żerowanie i ochronić rośliny?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pszczoły - teoretycznie wszyscy je znamy. Wiemy, że są bardzo pożyteczne, wręcz niezbędne światu. Lubimy herbatę słodzoną miodem, coraz chętniej sięgamy też po pyłek i pierzgę. Jednocześnie, w wielu osobach pszczoły budzą lęk i nie są mile widzianym gościem. Przy bliższym poznaniu te sympatyczne owady zdecydowanie jednak zyskują. Wbrew pozorom, nie są one tak niebezpieczne ani agresywne, jak sądzą ci, którzy nigdy z tymi owadami nie mieli bliższego kontaktu. Poniżej przedstawiamy cztery powody, dla których warto rozważyć zaproszenie pszczół do swojego ogrodu i zostanie pszczelarzem - amatorem.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.