Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Oczko wodne jest popularnym elementem wyposażenia aranżacji ogrodowych. Świetnie komponuje się z naturalną roślinnością i zwiększa walory dekoracyjne otoczenia. Poniżej podpowiemy, jak zaplanować i jak zrobić taki zbiornik wodny na własnej posesji.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Nalewka z dzikiej róży, oprócz tego, że jest po prostu przepyszna, wykazuje się działaniem prozdrowotnym. Ma mnóstwo wartości odżywczych, które działają dodatnio na pracę całego organizmu. Nalewka na spirytusie, pita w małych ilościach nawet codziennie, będzie świetnym sposobem na poprawę kondycji i zdrowia. Nie ma się nad czym zastanawiać, to samo zdrowie, więc zaopatrz się w owoce i wypróbuj najlepszy przepis na nalewkę.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Krzewy i drzewa iglaste, dzięki bogactwu form i pokrojów, stanowią cenny element ogrodowych aranżacji. Ożywiają krajobraz, tworzą dekoracyjny kontrast lub tło dla innych roślin, chronią też przed zimnem i zanieczyszczeniami środowiska. Iglaki są piękne o każdej porze roku, ale najbardziej docenimy je wczesną wiosną, zimą i późną jesienią, kiedy z powodu aury ogród dużo traci na swej urodzie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sezon ogrodowy już za progiem! Wszelkie prace związane z modernizacją zielonych terenów przy domu warto zaplanować z wyprzedzeniem. Elementem aranżacji ogrodu, o którym warto pomyśleć zawczasu, są ścieżki. Dobrze, by były one dopasowane do jego metrażu, charakteru, roślin go porastających, a także ładnie komponowały się z wyglądem pobliskiego budynku. Paleta materiałów, z których stworzymy, alejki jest ogromna - oto kilka z nich.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Tegoroczna zima jest całkiem łaskawa – nieduże mrozy nie trzymały zbyt długo, śniegu jak nie było, tak nie ma. Nawet o tej porze roku, kojarzonej raczej z przestojem w pracach ogrodowych i zimowym letargiem większość roślin, niektóre ozdobne drzewa i krzewy zakwitają, upiększając ogrody i dając namiastkę wiosny. Oto wybór najpiękniejszych z nich.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ciemierniki (z łac. Helleborus) to odporne na mróz, kępiaste byliny z rodziny jaskrowatych. Wszyscy którzy znają tę roślinę, są jej miłośnikami przede wszystkim ze względu na porę jej kwitnienia – niezwykłą dla bylin z naszej strefy klimatycznej, bowiem jej apogeum to miesiące najsmutniejsze w ogrodzie, czyli styczeń i początek lutego.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Trawy rosną wszędzie. Nawet na Antarktyce. Są jednym z dwóch tamtejszych gatunków roślin kwiatowych. Dlaczego więc nie mogą rosnąć w ogrodzie czy w donicach na balkonie, tarasie lub nawet w mieszkaniu? Gdy widzimy trawy w naturalnym środowisku, często wręcz jako chwasty, trudno jest dostrzec ich urok. Tymczasem te same gatunki, oglądane w ogrodzie lub na balkonie, wręcz oszałamiają swą naturalną elegancją.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Podobnie jak bluszcz, hortensja pnąca wspina się na drzewa, murki lub inne podpory za pomocą korzonków czepnych. W starych parkach otula pnie wiekowych drzew dekoracyjnymi liśćmi i kwiatami. Ładnie też wspina się na altany albo ściele po ziemi. We współczesnych aranżacjach rosną one przy nowoczesnych pergolach lub jako mocno rozrastające się pnącza, ukrywają niezbyt ładne miejsca. Doskonale sprawdzają się również jako dekoracyjne rośliny okrywowe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeżeli mamy do czynienia z bezśnieżną zimą, dużym zagrożeniem dla naszych roślin są silne mrozy. Zwróćmy uwagę na ich odpowiednie osłonięcie, zwłaszcza tych najbardziej narażonych na przemarznięcie gatunków. Rośliny domowe czy pojemnikowe, również wymagają zimą szczególnej opieki. Zadbajmy też o nie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czym jest haloterapia? Nazwa tej terapii pochodzi od greckiego słowa „halos” oznaczającego - „obłok”, „aureola”. Haloterapia to metoda leczenia chorób dróg oddechowych przy użyciu sztucznie stworzonego mikroklimatu, który tworzy się w oparciu o naturalny minerał, jakim jest sól.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.