Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Tawuła gęstokwiatowa (łac. Spirea densiflora) znacznie różni się od swoich kuzynek, zwłaszcza pod względem kształtu kwiatów. Sprawia to jednak, że jest o wiele ciekawsza i interesująco wygląda w ogrodzie. Jest bardzo uniwersalna: nadaje się na żywopłot, na rabatę, do nasadzeń pojedynczych. Dowiedz się, na czym polega uprawa tej wyjątkowej rośliny.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mały gryzoń o niepozornym wyglądzie, a potrafi wyrządzić tak wielkie szkody. Nornica ruda to bardzo pospolity szkodnik w ogrodzie. Uwielbia kopać tunele i podgryzać korzenie roślin, przez co ogrodnicy toczą z nią nieustanną wojnę. Na szczęście na zwalczanie nornic jest wiele skutecznych sposobów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kolorowe i piękne, nasturcje są jednocześnie jednymi z najłatwiejszych roślin w uprawie. Wymagają jedynie odrobiny troski i uwagi, za które odwdzięczą się zdobiąc twój ogród przez niemal całe lato. Zalety nasturcji nie kończą się jednak na wyglądzie - ta skromna i niewymagająca roślina jest w całości jadalna i posiada właściwości lecznicze. Jak o nią dbać, aby cieszyć się na jak najdłużej?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Drzewa owocowe są coraz częściej i chętniej nasadzane są we współczesnych ogrodach ozdobnych (nie tylko sadach). Co jednak gdy nagle zachorują? Jakie działania należy podjąć?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W czasach, kiedy nie istniały antybiotyki, suplementy diety ani inne tabletki, syropy, pastylki i pigułki, w świecie bez aptek na każdej ulicy lub działających online, dla poprawienia stanu zdrowia stosowano zioła. Ich wysoka skuteczność, kiedyś uznawana za efekt magii, dziś poparta jest wynikami badań naukowych. Coraz chętniej sięgamy po stare, tradycyjne, a co najważniejsze - naturalne środki lecznicze. Jednym z ziół o wszechstronnym działaniu, które warto mieć w swoim ogrodzie, jest ostrożeń.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Batat będący odmianą ziemniaka niestety wciąż jest mało popularnym w Polsce warzywem, rzadko goszczącym na naszych stołach. A szkoda, bo oprócz jego ciekawych walorów smakowych, posiada liczne właściwości zdrowotne. Obniża ciśnienie krwi, wpływa na właściwy poziom glukozy w naszym organizmie. Bogaty jest w liczne minerały, witaminy i przeciwutleniacze, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia u nas chorób cywilizacyjnych, takich jak miażdżyca, nadciśnienie, czy nowotwór.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Istnieją rośliny, które stanowią ogromne wsparcie w leczeniu cukrzycy – o ich skuteczności świadczą badania naukowe. Zioła na obniżenie cukru nie wyleczą co prawda choroby, ale mogą spowolnić jej rozwój i złagodzić skutki. Potrafią być również ważnym elementem profilaktyki przeciwcukrzycowej.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kostka brukowa to jeden z najpopularniejszych materiałów na ścieżki ogrodowe, tarasy i podjazdy. Jest estetyczna i trwała, ale często brudzi się, z czasem zaczyna pokrywać ją mech i inne chwasty. Podpowiadamy, w jaki sposób szybko doprowadzić ją do czystości.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Storczyki to rośliny bardzo wymagające w uprawie. Jeśli zapewnimy im odpowiednią pielęgnację, odwdzięczą się nam pięknym kwitnieniem. Mimo starań czasami jednak rośliny te zaczynają marnieć, a ich piękne kwiaty opadają. Im wcześniej rozpoznamy chorobę po objawach i wdrożymy leczenie, tym większa szansa na ich odratowanie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kleszcze to problem, z którym zmagamy się nie tylko w lasach i na dzikich ostępach, ale również we własnych ogrodach. Pojawiają się wśród krzewów, między źdźbłami traw, w zaroślach. Stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt spędzających czas na zewnątrz. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.