Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Każdy ogrodnik wie, że wiosną, do dobrego wzrostu roślinom nie wystarczy jedynie woda i słońce. Równie istotnym elementem wiosennej pielęgnacji jest nawożenie. Czym można dokarmiać rośliny?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W ciągu dnia ślimaki chowają się w gęstym ulistnieniu. Na żer wypełzają nocą. Zjadają ostróżki, łubin i fuksje. Zagrażają również młodym siewkom warzyw oraz główkom kapusty. W sezonie wegetacyjnym ślimaki mogą złożyć nawet 500 sztuk jaj, z których wylęgają się młode. Konieczne jest kontrolowanie ich populacji już od wczesnej wiosny.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Hortensje to bardzo efektowne krzewy liściaste. Ich kolorowe kule królują na półcienistych lub słonecznych rabatach. Ze względu na swoją urodę roślina ta jest bardzo popularna. Jeśli jeszcze nie masz jej w swoim ogrodzie, dowiedz się wszystkiego o jej wyglądzie i pielęgnacji.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sezon ogrodniczy w rozkwicie, a wraz z nim — chwasty. Amatorzy „prac przyziemnych” już zacierają ręce w oczekiwaniu na pierwsze plony i kwiaty, spychając gdzieś na bok myśl o plewieniu zachwaszczonych grządek i rabat. Jak pozbyć się niechcianego zielska? Oto kilka tradycyjnych oraz niekonwencjonalnych metod, które warto wypróbować.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kwiecień to czas magnolii, która króluje w naszych ogrodach. Krzewy te przywędrowały do nas z Ameryki Północnej i Południowej oraz z Azji Wschodniej. W swoich rodzimych rejonach rosną dziko, u nas uprawiane są jako rośliny ozdobne. Dzięki swym pięknym kwiatom, wprowadzają niezwykle romantyczny nastrój w naszej zielonej przestrzeni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Bez trawnika trudno wyobrazić sobie ogród. Ale jak o niego dbać i jak go pielęgnować? Jakich zabiegów wymaga wiosną?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Własny warzywnik i świeże warzywa prosto z grządki to obecnie element bardzo pożądany w ogrodzie. Ale od czego zacząć, chcąc mieć swoje warzywa? Jakie gatunki są najłatwiejsze w uprawie? Co to jest mini szklarnia ogrodowa?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiosna i rozpoczynający się wraz z nią nowy sezon w naszych ogrodach jest idealnym momentem na przywrócenie jego dobrego wyglądu po zimie. Oprócz prac porządkowych i pielęgnacyjnych warto zaplanować także nowe nasadzenia, uatrakcyjniające rabaty w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeśli nie macie pomysłu, czym w tym roku przyozdobić swój balkon, śpieszymy z podpowiedziami! Oto kilka kwiatowych inspiracji, które pomogą stworzyć zachwycający, kolorowy ogródek miejski – od wczesnej wiosny, aż do lata.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Liście roślin podlewanych mlekiem mają bardziej soczystą barwę. Skórki od banana powodują, że kwiaty są większe i bardziej intensywnie pachną, a fusy od kawy przyspieszają ich wzrost. Takie i inne domowe triki stosowały jeszcze nasze babcie. Są proste, tanie i skuteczne!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.