Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Czerwiec – miesiąc na przełomie wiosny i lata. To czas bujnego wzrostu wszystkich roślin. Wyższa temperatura, cieplejsze noce i burze z opadami sprawiają, że byliny i krzewy pięknie kwitną, a wzrost ich zielonej masy jest niemal dostrzegalny gołym okiem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Magnolia parasolowata to jedna z najbardziej wyjątkowych gatunków tej wyjątkowej rośliny. Ma bardziej egzotyczny pokrój i wygląd, jednocześnie ma także niestety bardziej wygórowane wymagania. Nie zawsze przetrzymuje zimę, jednak dla wyjątkowych liści i kwiatów naprawdę warto.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która pochodzi z Kaukazu. Mimo imponujących rozmiarów i okazałych kwiatów jest niestety bardzo niebezpieczna. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda ta roślina i gdzie występuje w Polsce.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Odpowiednio zaplanowany i wykonany drenaż to jeden z najważniejszych elementów podczas zakładania trawnika w ogrodzie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Acerola, czyli wiśnia z Barbados, to rekordzistka jeśli chodzi o witaminę C. W jednym małym owocu kryje się więcej tej niezbędnej do życia witaminy niż w dwóch całych cytrynach! Naukowcy udowodnili, że acerola ma działanie cytotoksyczne i może być przydatna w leczeniu raka. Ma wysokie właściwości antybakteryjne i wzmacnia odporność organizmu. Zobaczcie, jak uprawiać ją w domu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Gdyby lato i wakacje miały jakiś smak, na pewno byłby on truskawkowy. Podpowiadamy, jak uprawiać te jagody w ogrodzie oraz na balkonie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Floksy to byliny z rodziny wiesiołkowatych. Dorastają nawet do 120 cm wysokości, posiadają sztywne i proste, łodygi które pod koniec swego okresu wegetacji drewnieją. Ich naturalnym miejscem pochodzenia jest Ameryka Północna.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kiedyś nazywano go czarnym zielem. Był używany w sztukach magicznych i wierzono, że jest ściśle powiązany z demonami i siłami odradzania. Każda szanująca się czarownica musiała go mieć w swoim domu. Wysuszone i zwinięte liście palono jak papierosy - uważano, że ma właściwości narkotyczne zbliżone do marihuany. Dzisiaj podbiał stosuje się w leczeniu anginy czy trądziku. To również doskonały dodatek do sałatek, zup i gołąbków.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pokrzywa. W dzieciństwie uważaliśmy ją za najniebezpieczniejszą broń na świecie. Groźba wepchnięcia w jej zarośla pewnie do dziś wywołuje u niektórych gęsią skórkę – kontakt z jej listkami bywa bardzo bolesny. Wiele osób omija ją szerokim łukiem lub traktuje środkiem chwastobójczym, nie zdając sobie sprawy z licznych zalet i pożytecznych zastosowań tej niesłusznie demonizowanej rośliny. Zobaczcie, do czego możecie ją wykorzystać i dlaczego warto mieć ją w ogrodowej aptece.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Aby rośliny dłużej kwitły, a kwiaty miały piękny i intensywny zapach należy stworzyć im odpowiednie warunki. Każda roślina ma inne wymagania, ale istnieje kilka prostych i uniwersalnych zasad, które poprawiają jakość kwiatostanów. Co należy robić?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.