Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Sezon grzewczy w pełni, a wraz z nim pojawił się problem ogromnego smogu, który atakuje coraz więcej miast w Polsce. W niektórych z nich zanieczyszczenie powietrza zaczyna dorównywać temu z krajów azjatyckich, przekraczając tym samym dopuszczalne normy ilości pyłu zawieszonego kilkunastokrotnie. To sprawia, że przodujemy w niechlubnym rankingu najbardziej toksycznego powietrza w całej Europie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Grudzień to czas wytchnienia dla ogrodników i moment spoczynku dla roślin. Najkrótsze w roku dni i długie wieczory sprzyjają nadrabianiu zaległości w lekturze ulubionych książek ogrodniczych oraz planowaniu wyglądu ogrodu w przyszłym sezonie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Skrzydłokwiat (łac. Spathiphyllum) to pochodząca z tropikalnych rejonów Ameryki Środkowej i Południowej roślina doniczkowa o lancetowatych, intensywnie zielonych i błyszczących liściach, z charakterystycznymi kwiatami o wydatnych kolbach, kształtem przypominających skrzydła. Wydzielają one delikatny zapach i utrzymują się długo, zdobiąc roślinę nawet kilka miesięcy, zwłaszcza w okresie letnim, a przekwitając zmieniają kolor na zielony.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Boże Narodzenie to szczególny okres w roku, kojarzący się z radością spotkań w gronie najbliższych, wyjątkowym nastrojem tworzonym przez zapach pięknie ubranej choinki, aromat świątecznych dań i wypieków oraz przez barwne światła i dekoracje ulic, witryn sklepowych oraz naszych domów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ginko biloba, czyli miłorząb dwuklapowy jest znany głównie z właściwości leczniczych. Roślina funkcjonuje pod drugą nazwą miłorząb japoński i nie powinna kojarzyć się nam jedynie z aptecznymi specyfikami. To przepiękne drzewo, które będzie się wspaniale prezentowało w każdym ogrodzie. Uprawa tej rośliny nie jest trudna, dobrze sprawdza się w naszym klimacie. Dowiedz się, jak go pielęgnować i jakie są jego właściwości lecznicze.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Byliny wieloletnie sadzone w ogrodzie powinny mieć kilka cech. Przede wszystkim muszą być ozdobne, najlepiej barwne, by zwracały na siebie uwagę. Dodatkowo ich okres kwitnienia powinien być dość długi, aby na rabacie zawsze było pełno koloru. Dobrze by były łatwe w uprawie i nie stanowiły zbyt dużej konkurencji dla roślin obok. Na szczęście istnieje kilkadziesiąt gatunków, które spełniają te warunki.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny kojarzą nam się z powabem, pięknem, sielanką, ale też nieokiełznaną tajemnicą i potęgą. Uwagę zwykle kierujemy w stronę gatunków pełnych uroku, zdolnych urozmaicić ogrody, balkony i wnętrza domów. O innych okazach, mniej urodziwych, dziwnych, a dla niektórych nawet szkaradnych, słyszymy niezwykle rzadko, nie wiele wiemy też o ich istnieniu. Przedstawiamy siedem najstraszniejszych roślin na Ziemi. Daleko im do kolorowych storczyków i zachwycających róż.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesień to czas, w którym mamy w ogrodzie dużo do zrobienia. Musimy przygotować trawnik przed zimą oraz zadbać, aby rośliny przetrwały do wiosny. W okresie od listopada do stycznia nie tylko mróz i wiatr jest niebezpieczny, ale także, w przypadku roślin zimozielonych, susza.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny zimozielone to drzewa i krzewy, które nie zrzucają liści na zimę. Cecha ta sprawia, że są szczególnie wrażliwe na niesprzyjające, chłodne warunki, co wpływa na ich wymagania — powinny być uprawiane na stanowiskach ciepłych, osłoniętych od wiatru i nadmiernego nasłonecznienia. Mimo bardziej anagażaującej pielegnacji rośliny zimozielone są bardzo cenione ze względu na walory dekoracyjne.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czy róże należy zabezpieczyć przed mrozem? Kiedy i w jaki sposób należy je okryć? Podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej przygotować nasze królowe ogrodu, aby przetrwały trudny, zimowy okres.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.