Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Trawy rosną wszędzie. Nawet na Antarktyce. Są jednym z dwóch tamtejszych gatunków roślin kwiatowych. Dlaczego więc nie mogą rosnąć w ogrodzie czy w donicach na balkonie, tarasie lub nawet w mieszkaniu? Gdy widzimy trawy w naturalnym środowisku, często wręcz jako chwasty, trudno jest dostrzec ich urok. Tymczasem te same gatunki, oglądane w ogrodzie lub na balkonie, wręcz oszałamiają swą naturalną elegancją.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Podobnie jak bluszcz, hortensja pnąca wspina się na drzewa, murki lub inne podpory za pomocą korzonków czepnych. W starych parkach otula pnie wiekowych drzew dekoracyjnymi liśćmi i kwiatami. Ładnie też wspina się na altany albo ściele po ziemi. We współczesnych aranżacjach rosną one przy nowoczesnych pergolach lub jako mocno rozrastające się pnącza, ukrywają niezbyt ładne miejsca. Doskonale sprawdzają się również jako dekoracyjne rośliny okrywowe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jeżeli mamy do czynienia z bezśnieżną zimą, dużym zagrożeniem dla naszych roślin są silne mrozy. Zwróćmy uwagę na ich odpowiednie osłonięcie, zwłaszcza tych najbardziej narażonych na przemarznięcie gatunków. Rośliny domowe czy pojemnikowe, również wymagają zimą szczególnej opieki. Zadbajmy też o nie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czym jest haloterapia? Nazwa tej terapii pochodzi od greckiego słowa „halos” oznaczającego - „obłok”, „aureola”. Haloterapia to metoda leczenia chorób dróg oddechowych przy użyciu sztucznie stworzonego mikroklimatu, który tworzy się w oparciu o naturalny minerał, jakim jest sól.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny doniczkowe są świetne: pięknie urozmaicają przestrzeń, dają tlen i odfiltrowują toksyny, a codzienna ich pielęgnacja, jeśli widać oczekiwane efekty, sprawia radość i daje poczucie satysfakcji. Są jednak kwestie, których się nie porusza, opowiadając o zaletach i wadach uprawy domowego zieleńca. Czy domowe rośliny mogą nam zagrażać?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Grudnik, inaczej kaktus bożonarodzeniowy, Zygokaktus lub Schlumbergera. Jego uprawa i pielęgnacja nie jest trudna, ale trzeba spełnić pewne specyficzne wymagania.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa roślin w rozmaitego kształtu szklanych naczyniach jest jednym z niebanalnych sposobów na zieleń w naszym domu, stanowiącym ciekawą alternatywę dla tradycyjnej hodowli roślin w donicach. Jeżeli więc znudziły ci się kwiaty w zwyczajnych plastikowych pojemnikach, szukasz pomysłu na uatrakcyjnienie wyglądu swojej domowej zieleni, masz na nią niewiele miejsca w mieszkaniu lub po prostu szukasz kreatywnego zajęcia dla siebie, lub dzieci, idealnym pomysłem będzie stworzenie własnego miniaturowego ogrodu w szklanym pojemniku.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Styczeń to statystycznie najzimniejszy miesiąc w roku, obok grudnia, również najciemniejszy. Dla wielu ogrodników stanowi on jednak rozgrzewkę przed zbliżającym się sezonem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Cis jest niezwykle elegancką rośliną iglastą, która występuje w parkach i ogrodach, a także na stanowiskach naturalnych. Posiada piękne kolory igieł, które wspaniale kontrastują z innymi roślinami. Jest ceniony ze względu na swój dekoracyjny wygląd, a także za odporność i to, że jest wiecznie zielony.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sukulenty to idealne rośliny dla tych, którzy żadną miarą nie mogą utrzymać przy życiu kwiatków na swoich parapetach. Są niewymagające - prawie nie potrzebują wody, a do życia wystarczy im odrobina słońca. Jak tworzyć z nich imponujące kompozycje? W "Dzień Dobry TVN" dekoratorka Anna Piotrowska pokazała, jak sadzić sukulenty i jak przygotowywać z nich efektowne dekoracje.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.