Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Tulipanowiec amerykański to naprawdę niezwykłe drzewko, które świetnie prezentuje się w każdym ogrodzie. Jego nazwa jest związana z wrażeniem, jakie wywołuje, kiedy kwitnie. Ta wyjątkowa roślina jest po prostu przepiękna, więc z roku na rok zyskuje coraz więcej wielbicieli. Dlatego też jego cena spada, a uprawa szybko się upowszechnia. Dowiedz się, jakie są wymagania tej rośliny, kiedy kwitnie i jak prowadzić uprawę, by kwitnienie było naprawdę obfite.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Pigwa wywodzi się z rodziny roślin różowatych. W warunkach naturalnych dorasta do 8 m wysokości. Wedle niektórych legend, to właśnie pigwa skusiła Ewę, a nie jak powszechnie wiadomo, jabłko. W starożytnym Rzymie i Grecji owoc ten był poświęcony Wenus i Afrodycie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Apteka w ogrodzie to cykl, w którym przybliżamy wam nieco zapomniane lub mniej znane rośliny, które posiadają przydatne, zdrowotne właściwości. Dziś skupimy się nie na jedynym dobroczynnie działającym ziołu, a na kilku. Oto rośliny, które skutecznie łagodzą uciążliwy ból gardła.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kret to prawdziwe utrapienie. Bardzo często walki z nim trwają całymi tygodniami i gdy już nam się wydaje, że przepędziliśmy szkodnika z ogrodu, ni stąd, ni zowąd na środku naszego trawnika pojawia się znów ogromny, szpecący kopiec.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Październik to szczególna pora w ogrodzie. To czas kolorów: pomarańczy, czerwieni, żółci i brązów. To również moment, w którym należy odpowiednio zadbać o nasz zieleniec, aby przygotować go na nadejście zbliżającej się zimy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sól Epsom, znana również jako sól angielska lub epsomit wywodzi się z Anglii, dokładniej z miejscowości Epsom, gdzie pierwotnie zaczęto ją uzyskiwać poprzez odparowywanie tamtejszych wód mineralnych. Od tradycyjnej i szeroko znanej przyprawy, soli kamiennej, różni się nie tylko smakiem (jest gorzka), ale też składem chemicznym — tworzy ją związek siarki i magnezu. Dzięki temu znajduje ona szerokie zastosowanie w pielęgnacji roślin.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wrzesień jest świetną porą na założenie wrzosowiska. Jest to okres kwitnienia wrzosów, zatem możemy skomponować rabatę, posiadając w pełni rozwinięte egzemplarze z dokładnie rozpoznawalnym kolorem liści i kwiatów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kompostowanie jest pożyteczną metodą wykorzystania odpadów gospodarstwa domowego, zarówno dla ogrodu jak i domowników. Oprócz recyklingu tworzymy nawóz organiczny, który możemy stosować w naszym ogrodzie, dostarczając roślinom wartościowych składników.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czosnek pospolity (Allium sativum L.) to jedna z najstarszych roślin warzywnych na świecie. W Polsce, gdzie najprawdopodobniej został sprowadzony z górskich oraz podgórskich rejonów Azji Środkowej, znany i uprawiany jest już od średniowiecza. Jedzenie czosnku na czczo to skuteczny sposób zapobiegania i leczenia wielu chorób. Dlaczego?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wrzesień kojarzy się głównie ze spadającymi kasztanami i chłodnymi porankami. W ciągu dnia wciąż cieszymy się promieniami słońca, ale w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. Powoli, powolutku końca dobiega również sezon ogrodniczy. Nie oznacza to jednak, że ogrody zaczynają obumierać. Wręcz przeciwnie, właśnie teraz rośliny w przydomowych zieleńcach kwiecą się z nową mocą.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.