Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Wiele osób nie wie, jak rozmnożyć tuje, które ma w swoim ogrodzie lub na przydomowym balkonie. Obecnie wykorzystuje się dwa sposoby na rozmnażanie tui. Pierwszy dotyczy rozmnażania poprzez sadzonki, a drugi to szczepienie. Który ze sposobów jest prostszy i szybszy?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rododendrony są pięknymi roślinami, których barwne kwiaty ozdabiają na wiosnę ogrody. Jednak uprawa różaneczników wymaga zapewnienia roślinom odpowiednich warunków rozwoju. Nieprawidłowe stanowisko i brak właściwej pielęgnacji mogą doprowadzić do pojawienia się groźnych chorób oraz szkodników.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Posiadanie balkonu po południowej stronie, narażonej na mocne operowanie słońca w ciągu dnia, wiąże się z kilkoma wadami. Latem, szczególnie jak to ostatnio bywa w polskich warunkach, nagrzewa się on niemiłosiernie. Wiele roślin nie jest w stanie przeżyć w takich warunkach – zazwyczaj preferują one stanowiska półcieniste. Jakie zatem gatunki uprawiać, by cieszyć się zieleniejącym i bujnie kwitnącym balkonem?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Lilak, zwyczajowo nazywany bzem, jest symbolem maja. Wtedy to właśnie rozkwita i uwodzi, zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i pięknym zapachem. Jak należy go pielęgnować?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kolejnym etapem po zbudowaniu domu jest założenie trawnika, który przez kilka następnych lat dominuje zielenią nad otoczeniem. Jedynie gdzieniegdzie pojawiają się małe, świeżo zasadzone krzewy i drzewa. Takie otoczenie, pomimo tego, że zadbane i często przemyślane, ładnym nazwać nie można. Oczywiście, możemy się posłużyć roślinami dużymi, zakupionymi w pojemnikach. Jest to jednak spory wydatek, który może zdecydowanie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Rozwiązaniem tego problemu są rośliny o krótkim czasie wzrostu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Każdy ogrodnik wie, że wiosną, do dobrego wzrostu roślinom nie wystarczy jedynie woda i słońce. Równie istotnym elementem wiosennej pielęgnacji jest nawożenie. Czym można dokarmiać rośliny?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W ciągu dnia ślimaki chowają się w gęstym ulistnieniu. Na żer wypełzają nocą. Zjadają ostróżki, łubin i fuksje. Zagrażają również młodym siewkom warzyw oraz główkom kapusty. W sezonie wegetacyjnym ślimaki mogą złożyć nawet 500 sztuk jaj, z których wylęgają się młode. Konieczne jest kontrolowanie ich populacji już od wczesnej wiosny.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Hortensje to bardzo efektowne krzewy liściaste. Ich kolorowe kule królują na półcienistych lub słonecznych rabatach. Ze względu na swoją urodę roślina ta jest bardzo popularna. Jeśli jeszcze nie masz jej w swoim ogrodzie, dowiedz się wszystkiego o jej wyglądzie i pielęgnacji.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sezon ogrodniczy w rozkwicie, a wraz z nim — chwasty. Amatorzy „prac przyziemnych” już zacierają ręce w oczekiwaniu na pierwsze plony i kwiaty, spychając gdzieś na bok myśl o plewieniu zachwaszczonych grządek i rabat. Jak pozbyć się niechcianego zielska? Oto kilka tradycyjnych oraz niekonwencjonalnych metod, które warto wypróbować.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Kwiecień to czas magnolii, która króluje w naszych ogrodach. Krzewy te przywędrowały do nas z Ameryki Północnej i Południowej oraz z Azji Wschodniej. W swoich rodzimych rejonach rosną dziko, u nas uprawiane są jako rośliny ozdobne. Dzięki swym pięknym kwiatom, wprowadzają niezwykle romantyczny nastrój w naszej zielonej przestrzeni.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.