Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Rośliny kojarzą nam się z powabem, pięknem, sielanką, ale też nieokiełznaną tajemnicą i potęgą. Uwagę zwykle kierujemy w stronę gatunków pełnych uroku, zdolnych urozmaicić ogrody, balkony i wnętrza domów. O innych okazach, mniej urodziwych, dziwnych, a dla niektórych nawet szkaradnych, słyszymy niezwykle rzadko, nie wiele wiemy też o ich istnieniu. Przedstawiamy siedem najstraszniejszych roślin na Ziemi. Daleko im do kolorowych storczyków i zachwycających róż.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesień to czas, w którym mamy w ogrodzie dużo do zrobienia. Musimy przygotować trawnik przed zimą oraz zadbać, aby rośliny przetrwały do wiosny. W okresie od listopada do stycznia nie tylko mróz i wiatr jest niebezpieczny, ale także, w przypadku roślin zimozielonych, susza.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny zimozielone to drzewa i krzewy, które nie zrzucają liści na zimę. Cecha ta sprawia, że są szczególnie wrażliwe na niesprzyjające, chłodne warunki, co wpływa na ich wymagania — powinny być uprawiane na stanowiskach ciepłych, osłoniętych od wiatru i nadmiernego nasłonecznienia. Mimo bardziej anagażaującej pielegnacji rośliny zimozielone są bardzo cenione ze względu na walory dekoracyjne.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Czy róże należy zabezpieczyć przed mrozem? Kiedy i w jaki sposób należy je okryć? Podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej przygotować nasze królowe ogrodu, aby przetrwały trudny, zimowy okres.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiąz turkiestanu to nie jest szczególnie popularna roślina. A szkoda, bo za jej pomocą masz szansę stworzyć w ogrodzie naprawdę przepiękny żywopłot. Jest to niewielkie drzewko, które błyskawicznie tworzy bardzo gęstą koronę, idealnie izolującą cię od ulicy, hałasu, czy wścibskiego wzroku sąsiadów. To cudowny żywopłot, który z pewnością przypadnie ci do gustu. Warto się nim zainteresować, tym bardziej, że jest mało wymagający, a cena sadzonki nie jest szczególnie wysoka.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Judaszowiec to jedno z najpiękniejszych drzew i krzewów ozdobnych, które można uprawiać w Polsce. Te drzewa kwitnące każdego zauroczą swoimi przepięknymi kwiatami, które utrzymują się przez dłuższy czas. To wiosenne drzewo, na którym kwiaty pojawiają się nie tylko na pędach, ale także na konarach, a nawet na pniu. Z tego względu kwitnący krzew to naprawdę niezapomniany widok.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jesień to czas, kiedy powinniśmy naszemu ogrodowemu oczku wodnemu poświęcić nieco więcej uwagi. W tym okresie usuwamy liście, które opadły z drzew (nieusunięte, rozkładają się i zanieczyszczają wodę). Pora też przygotować je na nadejście zimy. Sposób jego zabezpieczenia uzależniony jest przede wszystkim od wielkości i głębokości zbiornika.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny balkonowe. Wiosną i latem cieszą oko, stanowią namiastkę prawdziwego ogrodu. Jesienią, kiedy pojawiają się pierwsze chłody, powoli marnieją. Nie pozwól im obumrzeć. Jeśli odpowiednio zabezpieczysz je przed mroźną zimą, w przyszłym roku znów pięknie rozkwitną. Nie wiesz, jak to zrobić? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Za oknem rozpanoszyła się jesień, a drzewa zaczęły gubić liście, przykrywając tym samym trawniki kolorową kołderką. Można by rozwodzić się nad estetyzmem takich widoków, dla ogrodników oznacza to jednak okres wytężonej pracy związanej z grabieniem i utylizowaniem liści. Podpowiadamy, jak można się ich pozbyć.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Aranżując trwałą zieleń wokół grobów bliskich, powinniśmy rozważyć kilka prostych, ale niezwykle ważnych akcentów.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.