Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom

Program Nasz Nowy Dom emitowany na antenie telewizji Polsat od 9 lat pomaga najbardziej potrzebującym polskim rodzinom w poprawie warunków bytowych. Tak też było podczas 137. odcinka w Gliwicach, kiedy Katarzyna Dowbor wraz z ekipą wyremontowała dom pani Małgorzaty i jej wnuczka. Niestety po trzech latach od nagrania programu wydarzyła się tam tragedia. Co się stało?

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Program „Nasz nowy dom” odmienia życie rodzin ciężko doświadczonych przez los. Od 9 lat ekipa fachowców pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor przeprowadza remonty domów i mieszkań. W tym sezonie z remontami mierzy się znana już widzom drużyna architektów: Martyna Kupczyk, Marta Kołdej, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk oraz ekipy budowlane, którymi kierują: Wiesław Nowobilski i Przemysław Oślak. Jesienią ekipa „Naszego nowego domu” przemierza setki kilometrów, by dotrzeć do kolejnych bohaterów i poznać ich poruszające historie. Rodzina w potrzebie słyszy słowa, na które tak bardzo czekała: „wyremontujemy Wasz dom!”.

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Tym razem ekipa „Naszego Nowego Domu” odwiedza dom pani Sylwii, która po ucieczce od partnera sama wychowuje dwie nastoletnie córki – Olę i Nadię. Rodzina tułała się po wynajętych mieszkaniach, wreszcie pani Sylwia za niewielki spadek i cudem uzyskany kredyt kupiła stary, zrujnowany dom. Kobiety żyją w nim bez łazienki, w chłodzie i wilgoci. Kominiarz zakazał palenia w piecu, bo komin jest dziurawy. Pani Sylwia jest osobą niedowidzącą, potrzebuje wsparcia córek w codziennych czynnościach, Ola choruje na epilepsję, więc sporą część budżetu pochłaniają leki. Gdy nie ma już żadnej nadziei, do drzwi puka Katarzyna Dowbor, by powiedzieć rodzinie, że ich życie bardzo się zmieni.

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Piaseczno to rolnicza wieś nieopodal Włocławka. W bardzo starym, pokrytym eternitem domu mieszka pani Teresa z trzema synami: czternastoletnim Kubą oraz jedenastoletnimi bliźniakami – Oskarem i Hubertem. 

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Pani Żaneta uciekła od męża z dwójką dzieci - Marcinem i Kasią. W domu działy się rzeczy, o których nikt nie chce pamiętać. Po jakimś czasie kobieta związała się ze swoją miłością z lat szkolnych – panem Markiem. Mają teraz czworo dzieci, pan Marek jest tatą dla wszystkich, żyją w końcu spokojnie i bezpiecznie. Brakowało im jednak własnego dachu nad głową. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Nasz Nowy Dom

Makówiec to rolnicza wieś w województwie kujawsko-pomorskim. Niedawno stary dom do remontu kupiła tu czteroosobowa rodzina - pani Aneta z mężem Leszkiem oraz dziećmi: dwunastoletnim Szymonem i siedmioletnią Zuzią. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Nasz Nowy Dom

Pani Kasi samotnie wychowuje troje dzieci: Paulę, Hanię i Antosia. Po nieudanych związkach zamieszkała z mamą, która za oszczędności życia wyremontowała ich stary rodzinny dom w mazowieckiej wsi Dębowce.

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Pani Wiera jest po siedemdziesiątce, mieszka w Hajnówce wraz z trzydziestodwuletnim synem Piotrem, chorym na zespół Downa. Kobieta przez całe życie niosła pomoc innym, była instrumentariuszką na bloku operacyjnym, pracowała z terminalnie chorymi. Dziś próbuje się utrzymać ze skromnej emerytury i świadczeń na syna. 

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

W bloku na jednym z ostródzkich osiedli mieszka trzypokoleniowa rodzina: pani Janina, osiemdziesięciodwuletnia, mocno już schorowana, ale wciąż z energią i dobrym humorem, jej córka Magda i piętnastoletnia wnuczka Wiktoria. 

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Pani Renata jest mamą Zuzi (9 l.) i Janka (11 l.). Przez lata przechodzili piekło, mąż pani Renaty znęcał się nad nią w obecności dzieci. Po śmierci swojego ojca kobieta odziedziczyła pół starego, zrujnowanego domu i postanowiła uciec. Mąż nocami nachodził ich, awanturował się, budził dzieci. W końcu udało się uzyskać sądowy nakaz zbliżania się.

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Pani Zofia urodziła pięcioro dzieci, najstarsze są już samodzielne. W domu do niedawna kobieta mieszkała z mężem Januszem, jedenastoletnim synkiem Kubą, zmagającym się z niepełnosprawnością i córką Anną, która po narodzinach chorego brata wróciła do rodzinnego domu, by pomóc mamie w opiece nad nim. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Nasz Nowy Dom

Widzowie programu Nasz Nowy Dom muszą przygotować się na zmiany. Niestety, po ośmiu wspólnych latach nadszedł czas pożegnań. Produkcja właśnie poinformowała, że z programem żegna się kierownik budowy, Artur Witkowski.

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Pani Magda samotnie wychowuje Nikolę i Krzysia. Uwolniła się z toksycznego związku z alkoholikiem, nie chciała, by dzieci były świadkami awantur, które urządzał partner. Uciekła do rodzinnego domu. 

Czytaj artykuł 
Nasz Nowy Dom

Pani Aneta i pan Bartek poznali się przez internet, połączyła ich miłość. Pobrali się  i niedługo potem  na świat miał przyjść ich ukochany synek Wiktor. Niestety poród rozpoczął się przedwcześnie. W wyniku wylewu krwi do mózgu i licznych powikłań Wiktor jest dzieckiem z niepełnosprawnością, nie siedzi, nie mówi, prawdopodobnie nie widzi. Młode małżeństwo nie poddaje się i każdego dnia walczy o poprawę stanu synka, każdy grosz inwestując w rehabilitacje i ćwicząc z Wiktorem w domu. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.