Porady domowe

Jakie drzewo roztacza nad tobą opiekę? Sprawdź swój horoskop drzewny

Drzewa mają moc – dają cień, pozwalają ochłodzić się w upalny dzień, a także koją nerwy. Przebywanie wśród zieleni dla wielu osób jest łagodzącym rytuałem, który pozwala im uspokoić się po ciężkim dniu. Okazuje się, że to nie wszystko, co wiadomo o drzewach. Według horoskopu celtyckiego każdy człowiek ma swojego drzewnego opiekuna. Sprawdź horoskop drzewny dla siebie i swoich bliskich.

Jakie drzewo roztacza nad tobą opiekę? Sprawdź swój horoskop drzewny
Sprawdź, do jakiego drzewa jesteś podobny. Fot. 123RF.com

Spis treści:

Czym jest horoskop drzewny?

Horoskop drzewny, zwany też horoskopem celtyckim, pozwala dowiedzieć się więcej o sobie. Wystarczy sprawdzić, jakiemu drzewnemu patronowi jest przypisana konkretna data urodzenia, by poznać więcej informacji o sobie samym.

Horoskop celtycki został – zgodnie z nazwą – opracowany przez Celtów, którzy swoją astrologię opierali na cyklach Księżyca. Według ich wierzeń wszechświat to drzewo o nieskończonych gałęziach oraz korzeniach. Drzewo stanowiło dla Celtów uniwersalny i ponadczasowy symbol. W mitologii celtyckiej każde drzewo przypisywane było do konkretnych faz księżyca.

Każdy znak horoskopu ma więc przynależne drzewo, które symbolizuje cechy, talenty, słabości oraz cele. Z tego powodu można drzewną symbolikę odnieść do natury człowieka.

Horoskop celtycki – kiedy powstał?

Horoskop celtycki został stworzony najprawdopodobniej przez starożytnych kapłanów celtyckich zwanych druidami. Byli oni odpowiedzialni za przeprowadzanie obrzędów oraz ceremonii religijnych. Ich naturalnym środowiskiem życia były lasy, a więc łono natury i bliskość drzew. Dlatego też czcili bóstwa powiązane ze strumieniami, zwierzętami oaz drzewami.

To właśnie dzięki nim mógł powstać horoskop drzewny, bo przywiązywali oni dużą wagę do ich symboliki. Mieli też sporą wiedzę na temat drzew i to nie tylko przez pryzmat horoskopu, ale i ich właściwości leczniczych.

Według druidów nad każdym człowiekiem sprawują pieczę inne drzewa i to, jakie drzewo jest twoim opiekunem, zależy od daty urodzenia. Rodząc się w określonym czasie, według celtyckich wierzeń człowiek zostaje obdarowany przez naturę cechami jednego z drzew.

Horoskop drzewny został opracowany wiele lat temu, ale swoje odrodzenie przeżył w XIX wieku. Wtedy też rozpoczęto spisywanie informacji dotyczących drzewnych znaków, a starożytne przekazy stały się nawet filarem nurtów psychoterapii. Horoskop celtycki nie służy temu, by przewidywać przyszłość, a jedynie wspierać w przeprowadzeniu rozwoju duchowego.

Od daty urodzenia zależy to, jakie drzewo sprawuje nad nami pieczę. Fot. 123rF.com

Jakie drzewo jest twoim opiekunem?

Horoskop celtycki pozwala znaleźć opiekuna pod postacią drzewa dzięki znajomości wyłącznie daty urodzenia. Do wyboru masz 22 drzewa. Znajdź swój symbol drzewny.

 • Jabłoń

Urodzeni między 24 grudnia a 1 stycznia oraz między 25 czerwca a 4 lipca mają opiekuna pod postacią jabłoni. Osoby z tym symbolem są wrażliwe oraz skore do zakochiwania się. Chętnie pomagają innym ludziom i traktują szczęście swoich bliskich jako priorytet. Jabłonie mają wiele talentów, często ukrytych i charakteryzują się artystyczną duszą.

 • Jodła

Osobom urodzonym między 2 a 11 stycznia oraz pomiędzy 5 a 14 lipca sprzyja jodła. To drzewo symbolizuje szacunek, a nawet lęk, który dana osoba budzi wśród innych ludzi. Ci, którym sprzyja jodła, są raczej chłodni w kontakcie z innymi i czasem z tego powodu mają trudność w znalezieniu partnera. Ich upór idzie w parze z wytrwałością. Jodłom towarzyszy grono oddanych przyjaciół, z drugiej strony również osób, które nie do końca im sprzyjają.

 • Wiąz

Opiekunem osób urodzonych między 12 a 24 stycznia oraz od 15 do 25 lipca jest wiąz. Symbolizuje on pracowitość oraz ambicje, a także zdecydowanie w odniesieniu do tego, czego chce się w życiu. To osoby praktyczne i opanowane, wyróżniające się także wesołym usposobieniem.

 • Jałowiec

Jeśli dane ci było urodzić się od 25 stycznia do 3 lutego lub od 26 lipca do 4 sierpnia, to twoim drzewnym opiekunem jest jałowiec. Sprzyja on osobom, za którymi trudno nadążyć ze względu na rozpierającą je energię i chęć do działania. Prawdopodobnie wszędzie cię pełno, lubisz pomagać, a ludzie przepadają za twoim towarzystwem. Twoją słabością może być jednak roztargnienie.

 • Topola

Urodzeni od 4 do 8 lutego lub od 5 do 13 sierpnia to topole. To ludzie, którzy nie lubią być w centrum wydarzeń, zamiast tego wolą trzymać się na uboczu. Oddani przyjaciele i osoby pełne uroku do czasu, gdy ktoś ich nie zrani.

 • Cedr

Cedr sprzyja tym, którzy urodzili się od 9 do 18 lutego lub od 14 do 23 sierpnia. To samodzielne i silne osoby do momentu, gdy ktoś nie zawróci im w głowie. Sposobem na ucieczkę od problemów jest dla nich bogaty świat wyobraźni.

 • Sosna

Sosna to znak osób urodzonych między 19 a 29 lutego oraz od 24 sierpnia do 2 września. Sosny są zapatrzone w siebie, ale też jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe. Sosny są oddanymi przyjaciółkami nieocenionymi w trudnych sytuacjach.

Według celtyckich wierzeń człowiek zostaje obdarowany przez naturę cechami jednego z drzew. Fot. 123RF.com

 • Wierzba

Następna w kolejności jest wierzba, czyli symbol osób, które przyszły na świat od 1 do 10 marca i od 3 do 12 września. Wierzby to urodzone romantyczki o wyjątkowych zdolnościach ezoterycznych i intuicji. Przyciągają pięknem oraz wrażliwością.

 • Lipa

Czas na lipę. Sprzyja tym, którzy przyszli na świat od 11 do 30 marca i od 13 do 22 września. Unikają nieprzyjemnych sytuacji i konfrontacji, wolą spokój. Mają pogodne usposobienie, ale nie do końca korzystają ze swoich możliwości.

 • Leszczyna

Leszczyna patronuje osobom, które urodziły się od 22 do 31 marca i od 24 września do 3 października. To ludzie obdarzeni intuicją i urokiem, wrażliwi na ludzką krzywdę.

 • Jarzębina

Ci, którzy przyszli na świat między 1 a 10 kwietnia lub między 4 a 13 października, to jarzębiny. To osoby o silnej osobowości i zdolnościach artystycznych, które nie lubią okazywać uczuć. Nie wybaczają też zdrady.

 • Klon

Czas na klon, czyli osoby urodzone od 11 do 20 kwietnia i od 4 do 23 października. To prawdziwi marzyciele, nieśmiali i bez wiary we własne możliwości.

 • Orzech

Orzech sprzyja urodzonym od 21 do 30 kwietnia i od 24 października do 2 listopada. To skomplikowani partnerzy, którzy wpadają ze skrajności w skrajność. Ambitni, ale nie do końca lubiani.

 • Jaśminowiec

Jaśminowiec jest symbolem osób, które przyszły na świat między 1 a 14 maja i między 3 a 11 listopada. To nieco humorzaste istoty, ale świetnie zorganizowane i zaangażowane w sprawy innych.

 • Kasztan

Kasztan to znak osób urodzonych od 15 do 24 maja i od 2 do 21 listopada. Osoby te są wrażliwe, ale i często czują się samotne.

 • Jesion

Czas na jesion, czyli symbol osób urodzonych od 25 maja do 3 czerwca i od 22 listopada do 1 grudnia. To prawdziwe dusze towarzystwa, ambitne, utalentowane i godne zaufania.

 • Grab

Grab sprzyja osobom urodzonym od 4 do 13 czerwca i od 2 do 11 grudnia. To nieufne istoty podchodzące do nowości z rezerwą. Otwarte dla bliskich, zdyscyplinowane i sumienne.

 • Figa

Figa jest symbolem osób urodzonych między 14 a 23 czerwca i od 12 do 22 grudnia. To ludzie energiczni i żywiołowi, spontaniczni oraz weseli. Bywają roztargnieni.

Wyjątkowe daty urodzenia

Jest też kilka znaków drzewnych zarezerwowanych dla konkretnych dni:

 • Dąb to symbol osób urodzonych 21 marca. Mają silną osobowość i nie przepadają za zmianami.
 • Wiśnia jest patronem osób, które przyszły na świat 23 września. Wiśnie budzą zaufanie, trzymają się z dala od problemów i wielkich imprez.
 • Brzozy to drzewa osób urodzonych 24 czerwca. Są to ludzie unikający sporów, o łagodnym usposobieniu, wrażliwi i delikatni.
 • Urodzone 23 grudnia buki to natomiast osoby zazdrosne, przywódcze, wymagające lojalności.

 

Przeczytaj również: Jakie rośliny pasują do twojego znaku zodiaku? Sprawdź, jak idealnie je dobrać

Które rośliny pasują do różnych znaków zodiaku? Sprawdź! Fot. 123RF.com/CanvaPro

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.