Przedświąteczne porządki

Mam dobry sposób na czyste panele. Schodzą nawet tłuste plamy, zero smug

Każdy rodzaj podłogi wymaga innego podejścia do mycia. Fot. vvoennyy/123RF.com
Każdy rodzaj podłogi wymaga innego podejścia do mycia.vvoennyy123RF/PICSEL

Spis treści:

  1. Mycie podłogi w zależności od pokrycia
  2. Czym myć panele, żeby nie było smug - domowe sposoby

Mycie podłogi w zależności od pokrycia

Przeczytaj również

    Nie tylko cet dobrze myje podłogę i zapobiega powstawaniu smug.
    Nie tylko cet dobrze myje podłogę i zapobiega powstawaniu smug.Oleg Opryshko123RF/PICSEL

    Czym myć panele, żeby nie było smug - domowe sposoby

    • Ocet i ciepła woda: W proporcji 1:4 (1 część octu na 4 części wody) otrzymujesz skuteczny płyn czyszczący. Ocet rozpuszcza tłuszcz i usuwa kurz, a po wyschnięciu nie pozostawia śladów.
    • Woda z dodatkiem soku z cytryny: Naturalny środek odtłuszczający i dezynfekujący, który dodatkowo pozostawia świeży zapach. Do wiadra z letnią wodą dodaj sok z jednej cytryny i zmywaj podłogę.
    • Płyn do naczyń i płyn do zmiękczania tkanin: Kilka kropel dodanych do wiadra z wodą wystarczy, by poradzić sobie z tłustymi plamami. Płyn do mycia naczyń czyści, ale nie nabłyszcza, to zadanie spełni płyn do zmiękczania tkanin. Pamiętaj tylko, by dobrze wypłukać mop i unikać nadmiaru piany.
    • Mydło twarogowe: To naturalne mydło na bazie tłuszczów roślinnych i kwasu mlekowego, łagodne dla powierzchni, a jednocześnie świetnie radzące sobie z zabrudzeniami. Rozpuść niewielki kawałek mydła w ciepłej wodzie i przetrzyj panele mopem z mikrofibry.

    Przeczytaj również

    Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?