Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Porady ogrodnicze

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Poznaj prosty patent z doniczką

Mrówki to jedne z najczęstszych owadów występujących w ogrodach. Z jednej strony są pożyteczne dla środowiska, ale z drugiej mogą wyrządzić poważne szkody na działce. Aby pozbyć się mrówek z ogrodu, wcale nie musimy sięgać po szkodliwe aerozole czy chemiczne środki owadobójcze. Poznaj prosty patent, dzięki któremu zapomnisz o tym problemie raz na zawsze.   

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Poznaj prosty patent z doniczką
Mrówki mogą spore szkody w ogrodzie. Fot.123RF.com

Spis treści:

Mrówki w ogrodzie – zalety i wady

Mrówki to małe, niepozorne owady, które pojawiają się w ogrodach wraz z nadejściem wiosny. Ogólnie rzecz biorąc, uważane są za stworzenia pożyteczne, gdyż odgrywają ważną rolę w środowisku. Budując swoje podziemne tunele, napowietrzają glebę i jednocześnie spulchniają ją. Ponadto odchody mrówek zawierają azot i fosfor, co sprzyja użyźnieniu ziemi w ogrodzie. Warto też wspomnieć, że owady te oczyszczają środowisko z organicznych resztek roślinnych i zwierzęcych, a nawet niszczą wiele owadów pasożytujących na ozdobnych roślinach ogrodowych. Poza tym przenoszą nasiona, co znacznie ułatwia wysiewanie niektórych gatunków roślin.        

Jak widać, mrówki są bardzo pożyteczne. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy jest ich dużo. Wówczas mogą stanowić poważne zagrożenie dla roślin i znacznie uprzykrzyć życie niejednemu ogrodnikowi. Jakie szkody mogą wyrządzić mrówki w ogrodzie? Owady te wysuszają glebę (tworząc w niej tunele), a przy tym uszkadzają korzenie roślin i prowadzą do usychania całych okazów. Mogą też doprowadzać do niszczenia pąków kwiatowych oraz owoców. Ponadto są w stanie zniszczyć drewniane elementy wyposażenia ogrodu. Nie wolno również zapomnieć, że mrówki opiekują się mszycami, które niszczą wiele roślin.  

Przeczytaj również: Jak pozbyć się mrówek z ogrodu bez używania chemii? Sprawdzony pomysł, który działa na długo

mrówki Przygotuj domową mieszankę, a skutecznie zwalczysz mrówki w ogrodzie na długi czas. Fot.123RF.com

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu – prosty patent z doniczką           

Istnieje mnóstwo sposobów na to, by skutecznie zwalczyć mrówki w ogrodzie. W tym celu można sięgnąć po profesjonalne środki, dzięki którym szybko rozwiążesz problem i pozbędziesz się owadów na długo. Po co jednak wydawać pieniądze i wpływać negatywnie na środowisko preparatami ze sklepu, gdy można zastosować domową metodę? Poznaj prosty patent, za pomocą którego możemy zlikwidować całe mrowisko.

Pierwszym krokiem jest znalezienie mrowiska. Gdy już zidentyfikujemy gniazdo mrówek, przygotuj doniczkę (lub wiadro) o średnicy 20-25 cm. Napełnij ją ziemią, a następnie przewróć doniczkę do góry dnem i ustaw nad wejściem do mrowiska. Po upływie 7-10 dni przewróć doniczkę. Zrób to tak, żeby ziemia się nie wysypała. Zobaczysz, że mrówki z upodobaniem przeniosą swoje gniazdo do doniczki, po czym będzie można je bezpiecznie wymieść z ogrodu, na przykład do lasu. Ten patent na pozbycie się owadów z ogrodu jest niezwykle prosty i skuteczny. Koniecznie wypróbuj!   

Przeczytaj również: 

Sposoby na osy i szerszenie. Jak skutecznie pozbyć się groźnych owadów

Mszyce na różach ogrodowych. Kompleksowy poradnik, jak walczyć z mszycami

Jak szybko pozbyć się turkucia podjadka z ogrodu? Skuteczna metoda ogrodników

Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowy sposób na mrówki na INTERIA.TV.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.