Quizy

Quizy

Egzotyczne, niewiarygodnie wyglądające, pokryte plamami, łuskami, kolcami oraz wieloma dziwnymi wyrostkami... te rośliny naprawdę zapierają dech. Ile z nich widziałeś choćby na zdjęciu? Czy potrafisz wskazać ich nazwę? Sprawdź, ile wiesz o świecie najdziwniejszych roślin – to tylko 10 pytań, a pokażą, czy natura wciąż ma przed tobą ogrom tajemnic.

Czytaj artykuł 
Quizy

Podążasz za żywieniowymi trendami? Na pewno kojarzysz te warzywa i owoce. Są modne, bardzo smaczne, a dodatkowo zawierają mnóstwo witamin i składników mineralnych. Ale czy znasz ich polskie nazwy? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE. Jak inaczej nazywa się awokado? Który owoc jest określany jako śliwka chińska? Uprzedzamy, tylko nieliczni zdobywają komplet punktów. Do dzieła!     

Czytaj artykuł 
Quizy

Zaangażowanie w ogarnianie przestrzeni oraz pilnowanie, aby była czysta i od progu pachniała świeżością, zapewni przyjemne warunki codziennego funkcjonowania oraz sprawi, że w twoim domu będzie ci po prostu najlepiej. Utrzymanie porządku, a także dbanie o higienę pomieszczeń jest szczególnie istotne jednak czy wiesz, jak i kiedy wykonywać określone prace? Czy sprzątanie to dla ciebie naprawdę "pestka"? Rozwiąż QUIZ i dowiedz się, ile jest w tobie cech perfekcyjnej pani domu. 

Czytaj artykuł 
Quizy

Nic nie smakuje tak wyjątkowo jak warzywa zebrane z własnej grządki. Dojrzałe w słońcu, pełne smaku i aromatu plony co roku niezmiennie nas zachwycają. Jeśli czujesz, że znajomość roślin z warzywnika jest twoją dobrą stroną, nie zwlekaj i sprawdź się w naszym QUIZIE. Zadanie jest proste: musisz rozpoznać gatunek uprawiany na grządce wyłącznie po liściach, ale uważaj – pytania mogą być podchwytliwe! 

Czytaj artykuł 
Quizy

Kwiaty otaczają nas wszędzie: w ogrodach, na łąkach, w parkach, a nawet w naszych domach. Jeśli jesteś miłośnikiem roślin, podejmij nasze wyzwanie i rozwiąż QUIZ na spostrzegawczość. Na pierwszy rzut oka nasza zagadka optyczna nie wydaje się skomplikowana, a jednak. Tylko osoby obdarzone sokolim wzrokiem znajdą inny kwiat w naszym kwietniku. Czy ty też należysz do ich grona? Masz tylko 10 sekund na znalezienie odmieńca.     

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Quizy

W Peweksie wszystko było ładniejsze, nowocześniejsze i pachnące. Na wyciągnięcie ręki, za elegancką szklaną witryną, pod waunkiem, że w portfelu była odpowiednia waluta. Pamiętacie jeszcze, co można było kupić w Peweksie? Nasz QUIZ z pewnością przypomni kilka faktów dotyczących "luksusowych" aspektów życia w PRL-u.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Quizy

Świat roślin doniczkowych jest niezwykle bogaty i różnorodny. Kwiaty stanowią nieodłączny element wielu przestrzeni, dodając życia i koloru do naszych mieszkań czy domów. Oprócz tego pozytywnie wpływają na jakość powietrza, poprawiają nasze samopoczucie, a nawet obniżają poziom stresu. Myślisz, że jesteś prawdziwym znawcą roślin doniczkowych? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE. Dasz radę rozpoznać je po liściach? Uprzedzamy, to wcale nie tak łatwo zdobyć komplet punktów. Powodzenia!  

Czytaj artykuł 
Quizy

Gdy zima zbliża się ku końcowi i topnieją śniegi, a temperatury zaczynają zachęcająco rosnąć, spod ostatków zimnej, krystalicznej powłoki wychylają się nieśmiało pierwsze kwiaty. Drobne, niepozorne, ale za to pełne życia zwiastują odejście mrozów i budzą nadzieję na ciepłe dni. Czekasz na ten moment z utęsknieniem. Jednak czy zawsze dostrzegasz pierwsze oznaki wiosny? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, czy umiesz rozpoznać wczesnowiosenne kwiaty, będące niepodważalnym dowodem na to, że przyroda wybudza się z zimowego snu.

Czytaj artykuł 
Quizy

Sądzisz, że całkiem nieźle znasz się na owocach? Ten test szybko to zweryfikuje! Czy błyskawicznie rozpoznasz, w jakim soczystym owocu kryje się dana pestka? Niektóre pytania z pewnością nie sprawią ci żadnego problemu, na inne uważaj – mogą być podchwytliwe. Czy uda ci się zdobyć maksimum punktów w naszym owocowym QUIZIE? Trzymamy kciuki!

Czytaj artykuł 
Quizy

Znawcy kwiatów doniczkowych z pewnością zauważyli, że tematem zagadki na spostrzegawczość jest sansewieria. Popularny i chętnie uprawiany kwiat jest ozdoba wielu domów. Najbardziej przenikliwe oko zauważy, która żelazna dama różni się od pozostałych. 

Czytaj artykuł 
Quizy

Uprawianie ogrodu to dla jednych przyjemność, dla innych obowiązek. Spędzasz czas na działce, dłubiąc w ziemi, pielęgnując kwiaty, a może łapiąc promienie słońca na leżaku? Największą przyjemność daje ci odczuwanie pracy pełnią zmysłów, a może stawiasz na nowoczesne rozwiązania i oszczędność czasu? Co to o tobie mówi? Rozwiąż nasz QUIZ i sprawdź, jaki charakter ma twój ogród oraz jakim typem ogrodnika jesteś – tu nie ma złych odpowiedzi.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Quizy

Według Międzynarodowej Federacji Kynologicznej na świecie zarejestrowano ponad 350 ras psów. Bez obaw, dziś twoim zadaniem jest rozpoznanie tylko 15 z nich. Część ras z pewnością wskażesz bez mrugnięcia okiem, ale pamiętaj, nad niektórymi warto zastanowić się nieco dłużej. Czy uda ci się bezbłędnie nazwać wszystkie rasy psów? Rozwiąż QUIZ i sprawdź swoją wiedzę!

Czytaj artykuł 
Quizy

W kwiaciarniach można znaleźć szeroką gamę kwiatów na różne okazje. Wśród nich są zarówno gatunki tradycyjne, jak i egzotyczne. Kwiaciarnie oferują kwiaty żywe, sztuczne, pojedyncze i w kompozycjach. Mają też szeroki asortyment roślin doniczkowych. Nasza kwiaciarnia jest niezwykła. Po dłuższym wpatrywaniu możemy zauważyć, że wśród kwiatów i liści ukryte są twarze. Czy potrafisz dostrzec je wszystkie? Na rozwiązanie tej zagadki masz tylko 6 sekund.     

Czytaj artykuł 
Quizy

Ptaki to fascynujące stworzenia, które towarzyszą nam praktycznie każdego dnia. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy quiz, dzięki któremu będziesz mógł udowodnić swoją wiedzę na temat rodzimych gatunków. Sprawdź, czy któreś pytanie cię zaskoczy.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.