Quizy

Quizy

Na przydział upragnionego M-2, którego powierzchnia liczyła czterdzieści i kilka metrów kwadratowych, czekało się długi czas. M-3 to dopiero było coś! Kto żył w tamtych czasach dobrze pamięta, jak wyglądały PRL-owskie bloki. W naszym QUIZIE mamy sporo zagadek dotyczących mieszkań w PRL-u. Podejmiesz się wyzwania i spróbujesz je rozwiązać?

Czytaj artykuł 
Quizy

Z ziołami mamy do czynienia niemal na co dzień. Używamych ich przede wszystkim w kuchni. Ci, którzy hodują je w ogrodzie lub zimą na parapcie, nie powinni mieć problemów z rozwiązaniem tego QUIZU. Choć trzeba przyznać, że nie brakuje w nim pułapek. 

Czytaj artykuł 
Quizy

Wielu z nas dobrze pamięta codzienność w PRL-u: puste półki, kolejki za wszystkim, kartki, wymarzone "wczasy pod gruszą". QUIZ Codzienne życie w PRL-u przypomina nieco tamte czasy. Zastanów się, które stwierdzenie jest prawdziwe, a które fałszywe i sprawdź, ile pamiętasz z czasów PRL-u.

Czytaj artykuł 
Quizy

Niektóre przedmioty, które przed laty były w codziennym użytku wielu ludzi, już dawno odeszły w zapomnienie. Czy potrafisz je rozpoznać i nazwać? Sprawdź się w naszym quizie!

Czytaj artykuł 
Quizy

Każdy wie, czym jest sypialnia lub gabinet. Ale czy znasz te rzadziej spotykane nazwy pomieszczeń i części budynków? 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Quizy

Sprawdź swoją wiedzę w tym quizie! Pytania dotyczą różnych dziedzin, związanych z tematyką Deccorii. Czy uda ci się zdobyć maksymalną ilość punktów?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Quizy

Jesteś mistrzem w znajomości przysłów? Spróbuj zrobić ten quiz o przysłowiach związanych z zimą i świętami. Mało kto potrafi odpowiedzieć poprawnie na więcej niż połowę pytań!

Czytaj artykuł 
Quizy

Kto pamięta czasy PRL-u, nie powinien mieć problemu ze zdobyciem kompletu punktów w naszym QUIZIE. Przypominacie sobie, skąd przypływały do Polski cytrusy na święta, jaka rybę "rzucano" do sklepów, gdy nie było karpia, i jaki prezent był szczytem marzeń każdego eleganckiego mężczyzny? Zapraszamy w sentymantalną podróż. 

Czytaj artykuł 
Quizy

Prawie wszyscy śpiewamy je przy wigilijnym stole. Sprawdźmy, jak dobrze znasz słowa kolęd!  Jesteś bożonarodzeniowym specjalistą, czy może znasz tylko pierwsze zwrotki? Ten quiz jest trudniejszy, niż się wydaje!  

Czytaj artykuł 
Quizy

Masz zły dzień? Widok tych szczeniaków z pewnością poprawi ci humor. Weź udział w naszym quizie i sprawdź, jak dobrze znasz się na rasach psów. Uprzedzamy, niewielu potrafi zdobyć komplet punktów. Powodzenia!  

Czytaj artykuł 
Quizy

Czy potrafisz nazwać rośliny, które najpiękniej wyglądają właśnie zimą, a dodatkowo stanowią dekorację domów i ogrodów podczas świąt Bożego Narodzenia? Weź udział w naszej zabawie i sprawdź swoją wiedzę!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Quizy

Jesteś fanem dziwnych roślin? Dobrze trafiłeś! Te rośliny nie tylko ciekawie wyglądają, równie oryginalne są ich nazwy. Weź udział w naszym quizie i dowiedz się, czy jesteś prawdziwym znawcą roślin. Miłej zabawy!    

Czytaj artykuł 
Quizy

Boże Narodzenie jest świętem liturgicznym, obchodzonym dopiero od VI w.n.e, które przez setki lat ewoluowało, by osiągnąć dzisiejszy, wyjątkowy charakter. Wiele jego symboli i obyczajów z nim związanych zostało zaczerpniętych z wierzeń pogańskich. Czy wiesz, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinki na święta i co symbolizują wieszane na niej ozdoby? 

Czytaj artykuł 
Quizy

Ewa, Kasia, Frania – to tylko część sprzętów, które możemy pamiętać jeszcze z czasów PRL-u. Te „kobiety” zrewolucjonizowały sprzątanie, relaks oraz gotowanie. Sprawdź, czy pamiętasz, do czego służyły.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.