Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Liściaste

Hortensja bukietowa „Petite Star”

Hortensja bukietowa „Petite Star” (Hydrangea paniculata), niewielki krzew o kwiatach w różnych odcieniach, sprawdzi się jako ozdoba balkonu lub ogrodu.

Hortensja bukietowa „Petite Star”
Drobne kwiaty o czterech płatkach tworzą piękne kopuły hortensji "Petite Star". Fot.123RF

Właściwości gatunku

Hortensje bukietowe to rośliny niewymagające, łatwe w uprawie. Naturalnie występują w Japonii, na rosyjskiej wyspie Sachalin oraz południowo-wschodniej części Chin. Krzewy doskonale prezentują się zarówno pojedynczo, jak i w grupie.

Atutem rośliny są kwiaty – obfite kwiatostany mają długość od 20 do 30 cm. W procesie kwitnienia zmieniają one barwę od seledynowej przez białą po ciemnoczerwoną. Hortensja może stanowić ozdobę rabaty, ogrodów przydomowych czy też tarasów i balkonów.

Wymagania: stanowisko i ziemia dla hortensji bukietowej „Petite Star”

Hortensja bukietowa „Petite Star” wymaga stanowiska jasnego, półcienistego lub słonecznego. By zapewnić jej najlepsze warunki, zadbaj o osłonę krzewu przed wiatrem.

Odpowiednie podłoże dla hortensji bukietowej „Petite Star” to gleba wilgotna, lekko kwaśna i dobrze przepuszczalna. Zbyt ciężkie podłoże można rozluźnić np. przy pomocy kompostu.

Uprawa i pielęgnacja hortensji bukietowej „Petite Star”

Uprawa hortensji bukietowej „Petite Star” nie powinna nastręczać trudności nawet niedoświadczonym ogrodnikom. Roślina jest mrozoodporna, nie wymaga stosowania nawozów. Po posadzeniu hortensja wymaga częstszego podlewania, które wraz ze wzrostem rośliny należy ograniczyć. Skuteczne podlewanie powinno być rzadsze, ale obfite.

Hortensja bukietowa „Petite Star” nie wymaga nawożenia oraz okrywania na zimę. Pamiętaj jednak, by przed rozpoczęciem sezonu przyciąć pędy. To pozwoli krzewowi obficie kwitnąć i zachować zdrowy wygląd.

Sposoby na rozmnażanie hortensji bukietowej „Petite Star”

Hortensję bukietową „Petite Star” można rozmnożyć na dwa sposoby – przez odkłady poziome lub sadzonki zielne. By skorzystać z pierwszej metody, wybierz giętki pęd i przysyp go ziemią w dołku o głębokości około 10 cm – po kilku tygodniach się ukorzeni.

Sadzonki zielne pobierz na początku lata, wykorzystując niekwitnące pędy. Umieść je w osłoniętym przed słońcem pojemniku wypełnionym przepuszczalnym podłożem. Podobnie jak w pierwszej metodzie, także i w tej korzenie pojawią się po kilku tygodniach.

Stanowisko: Słoneczne

Wilgotność: Podłoże wilgotne

Roślina ozdobna z: Kwiaty

Podlewanie: średnie

Wysokość: 0,2-0,5 m

Pokrój: Krzewiasty

Termin kwitnienia: Lipiec, sierpień, wrzesień

Zimozielone: nie

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do rośliny "Hortensja bukietowa „Petite Star”"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.