Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Artykuł sponsorowany

Kredyt gotówkowy na remont - jak wybrać najlepszą ofertę

Remont mieszkania czy domu, szczególnie ten generalny, sporo kosztuje. W związku z tym wiele osób odkłada go na później, choć tak naprawdę nie jest to dobre rozwiązanie. Z biegiem czasu pojawiają się kolejne potrzeby i rozpocząć go jest jeszcze trudniej. Na szczęście jest jedno rozwiązanie - kredyt. Pytanie tylko, jaki wybrać, bo wybór jest duży.

Kredyt gotówkowy na remont - jak wybrać najlepszą ofertę
Fot. Materiały promocyjne

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy?

Popularność kredytów hipotecznych z miesiąca na miesiąc rośnie, ale w przypadku remontu, zdecydowanie lepszy jest kredyt w gotówce. Kredyt gotówkowy na remont można pozyskać szybko i wygodnie, ograniczając się do minimum formalności. Trzeba mieć tylko zdolność kredytową. Jeśli więc pracujemy i mamy stały dochód, nie musimy czekać latami, aż zbierzemy konkretną sumę. Możemy wziąć kredyt, który pozwoli na przeprowadzenie remontu szybciej. Osoby zdecydowane mogą zadłużyć się nawet przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wybiorą ofertę i poinformują bank o chęci zaciągnięcia kredytu gotówkowego. By jednak mieć pewność co do opłacalności takiego finansowania, trzeba przeanalizować oferty i wybrać najlepszą. Pomóc w tym może doradca finansowy w wybranym banku albo niezależny doradca finansowy, który przeanalizuje oferty kredytu w kilku bankach. Wyboru i analizy tych ofert można dokonać również samodzielnie.

Dlaczego nie warto korzystać z kredytu hipotecznego?

Kredyt gotówkowy wydaje się w tym przypadku lepszy niż hipoteczny. Hipoteczny wymaga posiadania nie tylko zdolności kredytowej, ale również nieruchomości. Na wypłatę środków trzeba czekać znacznie dłużej niż w przypadku kredytu gotówkowego. Wymagany jest również wkład własny. Kredyt hipoteczny to zwykle duża suma pieniędzy. Na remont nie zawsze potrzebna jest aż tak duża kwota. W związku z tym kredyty gotówkowe w takich sytuacjach wydają się znacznie lepszym wyborem. Można pozyskać go bardzo szybko, a wypłata środków następuje niemal natychmiast. Pieniądze te można przeznaczyć na dowolny cel, więc nie ma potrzeby dokumentowania każdego wydatku. Nawet formalności jest dużo mniej. Co najważniejsze, nie trzeba posiadać nieruchomości.

Jaki kredyt gotówkowy na remont mieszkania wybrać?

Szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego najlepiej skorzystać z funkcji rankingu. Jest to wygodny sposób na porównanie ofert. Można więc zorientować się, ile wynosi rzeczywista roczna stopa oprocentowania i prowizja. Ile będą wynosić miesięczne raty i ile wyniesie całkowity koszt kredytu. Najlepiej wybrać kredyt, który jest nisko oprocentowany, a raty nie są zbyt duże. Należy je dostosować do swoich możliwości finansowych, tak by comiesięczne zwracanie gotówki nie było zbyt uciążliwe. Wszystko trzeba więc dobrze przekalkulować, poradzić się, sprawdzić. Nie ma co się spieszyć. Aktualnie ofert jest bardzo dużo. Kredyty oferują banki i firmy pozabankowe. Należy wybrać tak, by nie żałować i móc cieszyć się tym remontem.

Decydując się na szybki kredyt gotówkowy, można pozyskać gotówkę w celu zakupu materiałów budowlanych, opłacenia firmy remontowej, czy nawet zakup mebli i dodatków, które upiększą mieszkanie po wielkich zmianach. O ile kwota kredytu okaże się wystarczająca, można nawet opłacić z niej projektanta, który zaprojektuje nowe mieszkanie i podpowie, jakich zmian warto dokonać. Jeśli więc planujemy remont, bądź po prostu uważamy, że jest on konieczny, nie powinniśmy odkładać go na nieustające później. Wystarczy wziąć kredyt bez wkładu własnego i przystąpić do dalszego działania. W dzisiejszych czasach oszczędzanie na remont nie ma już sensu.

materiały promocyjne

 

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.