Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Prawo i finanse

PGNiG obniżył ceny gazu. Sprawdź, kto zapłaci mniej

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny znacząco obniżyła cenę paliwa gazowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obniżka wynosi 150 zł/MWh, czyli ponad 19 proc. Kto będzie płacił mniej za gaz? Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z tańszego gazu? Sprawdź!

PGNiG obniżył ceny gazu. Sprawdź, kto zapłaci mniej
Spółka PGNiG Obrót Detaliczny od 18 stycznia obniżyła ceny gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Fot.Zbyszek Kaczmarek/Forum/123RF

Spis treści:

Kogo obowiązuje obniżka gazu od 18 stycznia?

PGNiG OD, spółka z Grupy Orlen, po raz kolejny obniżyła ceny gazu dla małych i średnich przedsiębiorstw, które rozliczają się na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym cenniku „Gaz dla Biznesu”. Jak wynika z komunikatu podanego na stronie spółki, obniżka wyniesie 150 zł/MWh, czyli ponad 19 proc. Warto zaznaczyć, że dotychczasowe ceny gazu w cenniku PGNiG wynosiły dla tej grupy odbiorców między 761 a 793 zł za MWh. Po obniżce nowe ceny będą wynosić między ok. 600 a 650 zł/MWh.    

– PGNiG Obrót Detaliczny na bieżąco śledzi sytuację rynkową oraz wahania cen gazu na europejskich giełdach. Bezpieczeństwo dostaw gazu dla naszych klientów jest priorytetem – mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG OD z Grupy ORLEN.

W komunikacie spółki możemy też przeczytać, że nowa cena dla klientów rozliczanych na podstawie cennika „Gaz dla Biznesu” nr 9 została wprowadzona za pomocą stosowanego w ubiegłym roku mechanizmu automatycznej obniżki. Będzie ona obowiązywała od 18 stycznia do 31 marca 2023 roku.   

Kto nie może skorzystać z tańszego gazu? Obniżka nie obejmuje odbiorców podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe w ww. okresie na podstawie cen innych niż wynikające z cennika spółki, określonych w zawartych czasowych aneksach lub przyjętych ofertach specjalnych.

Jak skorzystać z niższej ceny gazu?

PGNiG informuje, że obniżka jest automatyczna. Oznacza to, że skorzystanie z niej nie wymaga od odbiorców gazu żadnych działań. Ponadto ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach. Warto również zaznaczyć, że umowy podlegają realizacji bez zmian na dotychczasowych zasadach.    

Jak dodaje spółka, jej podstawowym zadaniem w obliczu kryzysu energetycznego powstałego na skutek wojny na Ukrainie oraz działań Rosji, było i nadal jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu dla ponad 7 mln klientów – w tym dla kilkuset tysięcy klientów biznesowych.

 – Dzięki zabezpieczeniu dostaw, PGNiG OD podjęła decyzję o wprowadzeniu niższej ceny dla Klientów rozliczanych w oparciu o Cennik „Gaz dla Biznesu”czytamy w komunikacie PGNiG.

Przeczytaj również: 

Dopłaty do prądu i gazu 2023. Komu przysługuje dofinansowanie, do kiedy składać wnioski?

Ceny pelletu drzewnego w 2023. Ile aktualnie kosztuje tona pelletu, czy będzie taniej?

Podszedł z urządzeniem do telewizora. Odczyt pokazał niebywałe wyliczenia

Jak oszczędzać zimą na rachunkach? na INTERIA.TV.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.