Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Rośliny domowe

Rośliny i astrologia. Jak dopasować rośliny do swojego znaku zodiaku

Rośliny mają niezwykłe zdolności, które wnoszą do naszego otoczenia nie tylko różnorodność kolorów, ale także pozytywną energię. Spędzanie czasu wśród nich ma uspokajający, kojący wpływ na naszą psychikę, jednocześnie pobudzając kreatywność. Aby jak najlepiej wykorzystać ich magiczne właściwości, warto dobrać je do naszej indywidualnej osobowości. Odkryj, jakie rośliny domowe najlepiej harmonizują z twoim znakiem zodiaku.

Rośliny i astrologia. Jak dopasować rośliny do swojego znaku zodiaku
Które rośliny pasują do różnych znaków zodiaku? Sprawdź! Fot. 123RF.com/CanvaPro

Spis treści:

Do każdego znaku zodiaku można dopasować gatunek roślin, które będą najbardziej odpowiadać osobowości i cechom posiadaczy danych znaków. Sprawdźcie, jak dopasować do siebie idealne kwiaty!

Rośliny dla Wodnika (20 stycznia – 18 lutego)  

Osoby spod znaku Wodnika lubią się wyróżniać. Są niezależne, pomysłowe, otwarte na świat i poznawanie nowości. Wodniki są z natury towarzyskie i życzliwie nastawione do innych. Nie boją się zmieniać swoich decyzji, ale potrafią także z uporem dążyć do obranego celu.  

Wodniki najlepiej będą czuły się w otoczeniu roślin przyciągających uwagę, rzadkich, egzotycznych, o nietypowych liściach czy kwiatach. Powinny zatem sięgnąć po takie gatunki jak:  

 • zamiokulkas zamiolistny,  
 • aloes,  
 • epipremnum złociste,  
 • oplątwy,  
 • juki

Wodniki najlepiej będą czuły się w otoczeniu zamiokulkasa. Fot. 123RF.com/Pexels

Rośliny dla Ryby (19 lutego – 20 marca) 

Ryby to prawdziwi marzyciele. Lubią rozmyślać i „bujać w obłokach”. Często żyją w świecie fantazji i szukają ucieczki od rzeczywistości. W życiu kierują się głównie emocjami i własną intuicją. Chętnie i bezinteresownie pomagają innym. Ryby mają artystyczną naturę – są kreatywne i twórcze.  

Ryby powinny otaczać się roślinami, które pomogą im przenieść się do świata marzeń i rozbudzą ich kreatywność. Dobrym wyborem będą więc gatunki wyróżniające się przyjemnym zapachem czy fantazyjnymi kwiatami. Jako rośliny dla ryb sprawdzą się m.in.:  

 • storczyk,  
 • grubosz,
 • fitonia,
 • jaśmin

Ryby powinny otaczać się storczykami. Fot. 123RF.com/Pexels

Rośliny dla Barana (21 marca – 19 kwietnia)  

Barany to osoby ambitne, aktywne i odważne. Potrafią osiągać wyznaczone sobie cele, nie zrażając się porażkami. Barany uwielbiają być w centrum uwagi. Są spontaniczne i dynamiczne. Chętnie podejmują się roli kierowniczej, lubią dominować i wygrywać.  

Barany polubią oryginalne rośliny doniczkowe, które można odpowiednio wyeksponować. W swoim mieszkaniu mogą umieścić np.:  

 • kalateę,  
 • opuncję,  
 • amarylis 

Barany polubią amarylisy. Fot. 123RF.com/Pexels

Rośliny dla Byka (20 kwietnia – 22 maja)  

Byki wyróżniają się konsekwencją i uporem w dążeniu do celu. Potrafią wszystko starannie zaplanować i krok po kroku realizować nawet najbardziej ambitne plany. Są wierne swoim wyborom i decyzjom. Rozsądnie patrzą na życie, dzięki czemu są postrzegane jako osoby godne zaufania i cieszą się sympatią otoczenia. Dużą wagę przywiązują do relacji rodzinnych. 

Byki potrzebują roślin, które dobrze czują się przewidywalnych, stabilnych warunkach i na co dzień zachowują niemal niezmienny wygląd. Odpowiednie dla nich będą gatunki o ozdobnych zielonych liściach, np.:  

 • fikus,  
 • filodendron,  
 • pachira wodna

 Do byków pasuje pachira. Fot. 123RF.com

Rośliny dla Bliźniąt (23 maja – 21 czerwca)  

Z osobami spod znaku Bliźniąt nie sposób się nudzić. Bliźnięta są niezwykle otwarte i towarzyskie. Chętnie nawiązują nowe kontakty, uczą się nowych rzeczy i poznają świat. Słyną z wszechstronnych zainteresowań i szerokich horyzontów. Uczą się łatwo i szybko. Często zmieniają jednak swoje zainteresowania i decyzje, nie wszystkie swoje działania doprowadzając do końca.  

Dla Bliźniąt idealne będą rośliny łatwe w uprawie, którym nie przeszkadzają zmiany i drobne błędy w pielęgnacji. Świetnym wyborem będą np.:  

 • kaktusy,  
 • bromelie,  
 • sansewieria gwinejska.  

Dla Bliźniąt idealne będą bromelie. Fot. 123RF.com

Rośliny dla Raka (22 czerwca – 22 lipca)  

Raki to osoby, które cenią sobie ciepło rodzinne i sprawdzonych przyjaciół. Z natury są dość skryte i nieśmiałe, przez co niechętnie zawierają nowe znajomości i czują się niepewnie postawione w nowych sytuacjach. Potrzebują stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Raki często wracają do przeszłości – dużo analizują, wspominają i rozmyślają. Są sentymentalne, emocjonalne i stałe w uczuciach – przywiązują się do ludzi i rzeczy. 

Raki docenią walory roślin o delikatnych, zwisających, pierzastych liściach. Pokochają:  

 • paprocie,  
 • szparagi ozdobne.  

Paprocie to rośliny idealne dla zodiakalnych raków Fot. 123RF.com

Rośliny dla Lwa (23 lipca – 23 sierpnia)  

Lwy słyną z pracowitości i zaangażowania. Każde zadanie starają się wykonać w jak najlepszy sposób. Wyznaczają sobie ambitne cele i konsekwentnie je realizują. Lwy są pewne siebie, zdolne do samodzielnego działania, konkretne i ekspresyjne. Umieją przekonać innych do swoich racji. Lubią być w centrum uwagi, podziwiane przez innych.  

Rośliny dla Lwa powinny, podobnie jak on, błyszczeć i przyciągać uwagę. Najlepszym wyborem będą więc gatunki o atrakcyjnych kwiatach lub wzorzystych liściach, np.:  

 • kroton,  
 • juka,
 • begonia królewska.  

Rośliny dla Lwa powinny, podobnie jak on, błyszczeć i przyciągać uwagę. Fot. 123RF.com

Rośliny dla Panny (24 sierpnia – 22 września)  

Panny to osoby obdarzone nieprzeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi. Znane są z zamiłowania do porządku, który utrzymują zarówno w swoim życiu wewnętrznym, jak i otoczeniu. Panny są niezwykle skrupulatne i dbają o najdrobniejsze szczegóły. Mają duże zdolności analityczne, są rozważne i konkretne.  

Panny, kochające ład, pokochają rośliny nadające się do formowanie i wymagające regularnego przycinania, których wygląd będą mogły samodzielnie kształtować. Panny mogą zdecydować się na:  

 • bluszcz,
 • pachirę wodną,
 • eukaliptus,
 • rośliny w formie bonsai.  

Panny pokochają bonsai.Fot. 123RF.com/Pixabay

Rośliny dla Wagi (23 września – 22 października)  

Wagi cenią sobie życiową harmonię. Stronią od konfliktów. Z natury są życzliwie nastawione do otoczenia, dzięki czemu łatwo zjednują sobie sympatię innych osób. Wobec innych zachowują się z właściwą delikatnością. Wagi mają rozwinięte poczucie estetyki i stylu. Obdarzone dobrym gustem dbają o piękno swojego otoczenia. Nie podejmują pochopnych, emocjonalnych decyzji – zanim przystąpią do działania, dokładnie rozważają sytuację.  

Charakter Wag dobrze podkreślą rośliny o atrakcyjnych kwiatach i fantazyjnych liściach, np.:  

 • monstera,  
 • storczyk,  
 • peperomia.  

W mieszkaniu wagi nie powinno zabraknąć roślin oczyszczających powietrze np. skrzydłokwiatu 

 Charakter Wagi doskonale podkreśli monstera. Fot. 123RF.com/Pexels

Rośliny dla Skorpiona (23 października – 21 listopada)  

Osoby spod znaku skorpiona uchodzą za tajemnicze i zagadkowe. Pragną podkreślić swoją indywidualność i wyróżniać się na tle otoczenia. Są odważne i zdeterminowane w dążeniu do celu. Mają silną osobowość – potrafią narzucić innym swoje zdanie. Są emocjonalne i pamiętliwe. Wyciągają wnioski ze swoich niepowodzeń.  

Skorpionom szczególnie przypadną do gustu rośliny, które dobrze radzą sobie nawet w skrajnych warunkach, np.:  

 • kaktusy,
 • sansewieria gwinejska, 
 • aspidistra wyniosła, 
 • muchołówka.  

Skorpionom szczególnie przypadną do gustu kaktusy. Fot. 123RF.com/Pixabay

Rośliny dla Strzelca (22 listopada – 21 grudnia)  

Strzelce to niepoprawni optymiści, którzy jak nikt inny umieją cieszyć się życiem. Nie znoszą rutyny. Są otwarte na nowe doświadczenia, chętne do poznawania świata i spontaniczne. Ich entuzjazm i energia do działania udzielają się otoczeniu. Strzelce uwielbiają towarzystwo innych ludzi. Mają dużą siłę przekonywania.  

W domu Strzelców nie ma miejsca dla standardowych roślin doniczkowych. Odpowiednim wyborem będą gatunki, które zmieniają swoje oblicze w ciągu dnia lub roku. Strzelce mogą zdecydować się na:  

 • sępolię fiołkową,  
 • marantę. 

W domu Strzelców nie ma miejsca dla standardowych roślin doniczkowych. Fot. 123RF.com/Pexels

Rośliny dla Koziorożca (22 grudnia – 19 stycznia)  

Koziorożce to osoby twardo stąpające po ziemi, podchodzące z dużą odpowiedzialnością do powierzonych im obowiązków. Są profesjonalne i zdecydowane. Cenią sobie jasne granice. Umieją trafnie ocenić swoje możliwości i angażują się w zadania, które są w stanie zrealizować. Wiele wymagają od siebie i od innych.  

Koziorożce z powodzeniem mogą uprawiać wymagające rośliny doniczkowe, o powolnym tempie wzrostu, owocujące lub kwitnące dopiero po latach. Do ich osobowości pasują m.in.:  

 • palmy (np. kencja),  
 • kawowiec,  
 • dracena

Koziorożce z powodzeniem mogą uprawiać palmy. Fot. 123RF.com

Wiesz już, jakie kwiaty doniczkowe idealnie pasują do twojego znaku zodiaku? Wykorzystaj sekrety zapisane w gwiazdach i wybierz najlepszego zielonego towarzysza dla siebie.

Źródło: Deccoria.pl

Opracowanie: Barbara Machalska - Cyran

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.