Martyna Wojciechowska w telewizji zadebiutowała dość wcześnie, bo w wieku 19 lat. Prowadziła takie programy jak „Big Brother”, „Misja Martyna”, „Automaniak”, „Kobieta na krańcu świata”. Jest zawodowym kierowcą rajdowym – posiada Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową na pojazdy dwu- i czterokołowe. Wzięła udział w rajdzie Sahara-Dakar i ukończyła go jako pierwsza Polka. Jest trzecią Polką, którą zdobyła „Koronę Ziemi”, czyli najwyższe szczyty siedmiu kontynentów. Może pochwalić się podróżą do niemal każdego zakątka świata. Napisała liczne książki, w tym kilka dla dzieci.
Mieszkanie w Warszawie
200-metrowe mieszkanie (ze 150-metrowym tarasem!) Wojciechowskiej znajduje się na warszawskim Żoliborzu. Rzeczoznawcy szacują jego wartość na 4 miliony złotych. Znajdują się w nim 6 dużych pokoi, trzy łazienki oraz garderoba. Poza nim podróżniczka posiada jeszcze dom pod Warszawą. Do miasta sprowadziła się ze względu na córkę.
Orientalna egzotyka
Chociaż podróżniczka wiele czasu spędza poza granicami rodzimego kraju, nadal nie ma dość egzotyki. Już na pierwszy rzut oka widać, że duży wpływ na wystrój domu dziennikarki miały odbyte przez nią podróże. W mieszkaniu dominuje drewno, ognista czerwień ceglanych wykończeń oraz oryginalne pamiątki przywiezione z różnych stron świata. Ozdoby i dekoracje zostały wybrane z dużą pieczołowitością. Podróżniczka twierdzi, że nie przepada za przepychem i nadmiarem, starannie wybierała otaczające ją przedmioty. Nie ma mowy o przypadkowości, w jej domu znajdują się rzeczy piękne, potrzebne lub takie, do których czuje duży sentyment.
Salon z jadalnią
W centrum przestronnego salonu spełniającego jednocześnie funkcję jadalni stoi słup konstrukcyjny pokryty cegłą. Spełnia on funkcję stylowej podpórki pod telewizor. W pobliżu kącika telewizyjnego znajduje się stół jadalniany, otoczony krzesłami z czerwonymi obiciami w etniczne wzory. Warto zwrócić uwagę na oryginalną, mosiężną lampę, wiszącą nad blatem.
Salon
Część ścian salonu została zabudowana rudą cegłą. Doskonale uzupełnia się ona z drewnianymi meblami i wzorzystymi tkaninami utrzymanymi w stylu ento. Sąsiadujący z narożnikiem stolik do kawy został wykonany z drewna mango. Bardzo ciekawy akcent stanowią drzwi z mosiężnymi okuciami. Mają one prawie 150 lat! Wcześniej prowadziły do domu jednego z przedstawicieli wyższej kasty w Indiach, teraz stanowią bardzo oryginalną ozdobę, nie kryje się za nimi żadne dodatkowe pomieszczenie.
Gabinet
W gabinecie podróżniczki szczególną uwagę przykuwają trzy elementy: imponująca biblioteczka, biurko z mosiężnymi okuciami oraz gliniany posążek Buddy. Biblioteka z drewna dębowego powstała na zamówienie. Wyróżnia ją specjalna konstrukcja – jej przednia część przesuwa się po szynach, odsłaniając dodatkowe półki (podobnie jak przesuwane szafy wnękowe). Biurko, jak znaczna część mebli, również pochodzi z Indii.
Sypialnia
Łóżko w sypialni okrywa jedwabna narzuta z Indii. Nad łóżkiem wisi tekowa okiennica ze wmontowanym oświetleniem LED. Przeciwległą ścianę zdobi nepalska mandala.
Łazienka
W łazience nad wanną dominuje indyjski kamień, który został obtłuczony zgodnie z wytycznymi podróżniczki. Na drugiej stronie pokoju kąpielowego znajduje się umywalka i olbrzymie lustro, zabudowane ciemnym drewnem.
Skromna kuchnia
Kuchnia została skromnie wyposażona. Znajdują się w niej jedynie podstawowe sprzęty. Meble wykonano z czarnego dębu, a blat z granitu.
Garderoba, ale nie na ubrania
Przestronna garderoba poza ubraniami skrywa w sobie rozliczny sprzęt podróżniczy.