Artykuły
W okresie świątecznym zwykle brakuje miejsca w lodówce. Zanim zapełni się po brzegi, warto przejrzeć jej zawartość, umyć ją i rozmrozić. Jak to zrobić krok po kroku? W jaki sposób przyspieszyć ten proces? Dowiedz się wszystkiego na temat ekspresowego rozmrażania lodówki.
Czytaj artykułSansewieria, znana również jako wężownica lub język teściowej, nie przysparza większych trudności w uprawie. Mimo to zima jest dla niej trudnym okresem, dlatego warto poznać podstawowe zasady pielęgnacji tej rośliny. Jeśli liście sansewierii zaczynają opadać, to znak, że roślinie coś dolega. Jak uniknąć tego problemu? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji wężownicy w chłodniejsze miesiące, a będzie pięknie rosła.
Czytaj artykułZmywarka gości już w wielu domach. To urządzenie znacznie ułatwia i przyspiesza proces mycia naczyń, a także sprawia, że są one nieskazitelnie czyste. Wystarczy włożyć kapsułkę i uruchomić program zmywania, a talerze i kubki będą lśnić jak nowe. Co jednak w przypadku, gdy skończyły się tabletki do zmywarki? Okazuje się, że można zrobić je samemu. Kapsułki do zmywarki przygotujesz w domu zaledwie z kilku składników, a przy tym zaoszczędzisz sporo pieniędzy.
Czytaj artykułCeny działek ROD w zimie to prawdziwa okazja. Wszystko przez niski popyt. Chętni na zakup parceli najczęściej bowiem szukają zielonych terenów w mieście wiosną oraz latem. Zima więc to idealny moment, aby kupić działkę ROD znacznie taniej. Sprawdzamy więc, ile kosztują obecnie takie parcele, jak kupić działkę ROD oraz kto może stać się jej właścicielem.
Czytaj artykułW ogrodzie, w którym z różnych przyczyn nie przyjął się trawnik, warto rozważyć intensywnie rozrastające się byliny maskujące. Ich żywo zielone liście rozkładają się jak narzuta na trudnym w uprawie podłożu: pod drzewami, na skalniakach, wśród wysokich krzewów zacieniających. Co ciekawe, są wśród tych bylin gatunki, które zakwitają wtedy, gdy inne rośliny tkwią jeszcze w zimowym uśpieniu. Chcesz już nawet w lutym podziwiać drobne żółte kwiaty? Podpowiadamy, jak sadzić i uprawiać śledziennicę skrętolistną, znaną od dawien dawna, ale nie dość docenianą.
Czytaj artykułPrzełom jesieni i zimy to czas, gdy wielu z nas nie myśli już o pielęgnacji trawnika. Rzeczywiście, nie musimy poddawać go już tak wielu zabiegom, jak w szczycie sezonu, nie powinniśmy jednak zupełnie o nim zapominać. Jak wzmocnić trawnik przed mrozami? Co powinniśmy zrobić jeszcze w grudniu? Podpowiadamy.
Czytaj artykułJeśli twój storczyk marnieje w oczach i nie chce kwitnąć, to jeszcze nie powód, by spisywać roślinę na straty. W ostatnim czasie sieć podbija szwedzki trik, który sprawia, że orchidea zaczyna wypuszczać nowe pędy i pąki. Na czym on polega? Wystarczy przygotować storczykowi specjalną kąpiel, a nawet najsłabszy okaz odrodzi się i bujnie zakwitnie.
Czytaj artykułNowoczesne piekarniki posiadają wiele funkcji ułatwiających nie tylko pieczenie potraw, ale również przygotowanie produktów do obróbki termicznej. Istotne jest także to, że są to urządzenia łatwe do utrzymania w czystości.
Czytaj artykułPieniążek, czyli pilea peperomioides, to popularna roślina doniczkowa o okrągłych liściach. Ceniona jest nie tylko za swój atrakcyjny wygląd, ale także za symbolikę. Mający przynieść szczęście i pomyślność, pieniążek zdobi wnętrza wielu polskich mieszkań. Zima to czas, gdy wymaga on szczególnej uwagi. Jak prawidłowo zadbać o tę wyjątkową roślinę, by cieszyła oko przez cały rok? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zimowej pielęgnacji pieniążka? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułWidząc go z oddali, stwierdzimy, że jest biało-czarny, drobniutki, a tym, co go wyróżnia, jest ogon – nieproporcjonalnie długi jak na takiego maluszka. Raniuszek w ogrodzie jest mistrzem kamuflażu, może mieszkać wśród roślin tuż obok ciebie, a i tak go nie zauważysz, chyba że pojawi się w karmniku. Choć i tam zjawia się niespodzianie i nie zostaje na długo. Chcesz przyjrzeć mu się lepiej? Zadbaj o to, by ptasia stołówka obfitowała w jego ulubione przysmaki. Podpowiadamy, czym dokarmiać raniuszka.
Czytaj artykułZimą też można kompostować, choć jest to nieco trudniejsze, gdy temperatura drastycznie spada. O tej porze roku, podczas oczekiwania na rozpoczęcie sezonu w ogrodzie, mamy do dyspozycji mniej odpadów, które można przerobić na naturalny nawóz. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przez całą zimę zbierać do kompostownika resztki kuchenne. Jakie się do tego nadają, a które nie? Na co zwrócić uwagę, kompostując zimą? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułZimą woda z powietrza skrapla się na zimnych powierzchniach, przez co szyby w oknach częściej pokrywają wilgotne ślady. To naturalne zjawisko, które występuje w przyrodzie, jednak w domu na oknie może stwarzać problem. Para na szybach i mokre plamy na uszczelkach niewycierane na bieżąco mogą przeradzać się w ogniska rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Testowałam różne, nietypowe sposoby na zaparowane okna, a te dwa wydały mi się obiecujące. Sprawdź, jak zabezpieczyć szyby przed zimowym parowaniem przy pomocy... popularnych warzyw. Nakładasz, polerujesz i po problemie.
Czytaj artykułMycie okien jest męczące i czasochłonne, a jego efekty nie zawsze nas zadowalają. Często zdarza się, że na starannie wyczyszczonych szybach pozostają brzydkie smugi i zacieki, przez co mamy wrażenie, że cała nasza praca poszła na marne. Jak tego uniknąć? Co zrobić, żeby na oknach nie było smug? Okazuje się, że najłatwiejsze rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki.
Czytaj artykułPiekarnik to niezbędne urządzenie w każdej kuchni. Umożliwia przygotowanie różnorodnych potraw – od warzyw, przez ryby i mięsa, aż po desery. W dobie rosnących cen energii wiele osób obawia się wysokich rachunków. Zastanawiasz się, ile prądu zużywa piekarnik? Ile kosztuje godzina pieczenia ciasta? Można to łatwo policzyć samemu.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 750
- Następna