Miłośniczka decoupage’u

Data publikacji: 2011-04-17 06:00:00

Gdy otrzymujesz prezent zrobiony własnoręcznie, bądź jak kto woli hand made, nabiera on dla Ciebie znaczenia. Może to sentymentalizm, może nadmierna wrażliwość, ale świadomość tego, że ktoś zrobił coś wyłącznie dla Ciebie, że żadna inna osoba na świecie nie posiada tej rzeczy, wzrusza.

Miłośniczka decoupage’u

Buszując wśród internetowych blogów natknęłam się na AchHandMade. Blog pełen jest wyjątkowych drobiazgów, od bransoletek i wisiorków, po pudełka, lampy i skrzynki na listy ozdobione techniką decoupage’u. W wielkim skrócie wyjaśnię, czym tak naprawdę jest decoupage, choć pojęcie zapewne nie jest obce większości Deccorianom i Deccoriankom.

Otóż decoupage to nic innego, jak ozdabianie przedmiotów papierowym szablonem lub fotografią. Nazwa wywodzi się z języka francuskiego, gdzie ‘decouper’ znaczy po prostu ‘wycinać’. Każdą powierzchnię możemy w ten sposób ozdobić. Ważne, aby ją wcześniej przygotować, na przykład przez wykorzystanie papieru ściernego lub zwykłe pomalowanie. Przedmiot, który ozdobiliśmy, malujemy kilkakrotnie lakierem, tak aby „naklejka” nie była wyczuwalna przy dotknięciu. Nietrudno się domyślić, że każdy z nas może wykorzystać tę technikę, by stworzyć wyjątkowe drobiazgi. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, chęci i pewnego zmysłu artystycznego. Z całą pewnością Blogerka Aagniechaa ten zmysł posiada. Dodam jeszcze, że tak jak i Wy, jest Deccorianką, z czego niezmiernie się cieszymy.

Blog jest pełen inspiracji i nazwałabym go raczej fotoblogiem. Szkoda, że Aagniechaa nie opisuje jak wykonała jakiś przedmiot, ale rozumiem to. Artystka ma prawo przecież do tajemnicy. Pewne przedmioty zainteresowały mnie bardziej niż inne, więc krótko napiszę co mnie zachwyciło. Ponieważ jestem miłośniczką herbaty, szczególną uwagę zwróciłam na herbacianą skrzynkę z różyczkami. Niezwykle urocze były również pudełka w kształcie serca ozdobione podobizną Audrey Hepburn, czy świeczniki świąteczne zrobione z kieliszków po winie.

Doszłam do wniosku, że ciekawym pomysłem na prezent byłyby również zegary ścienne ze zdjęciami bliskich osób. Aagniechaa ozdabia nie tylko drobne przedmioty, ale i meble, i tak na przykład zwykły stolik oklejony gazetami z całą pewnością przypadłby do gustu miłośnikom nowojorskich loftów. Blogerka upiększa rzeczy, które każdy z nas posiada, oprócz wyżej wymienionych, są to jeszcze doniczki, szczotki do włosów, deski kuchenne, talerze, lampki nocne. Przedmioty stają się przez to wyjątkowe, zdobywają duszę i nie są już bezosobowymi.

Decoupage jest niezwykle przydatnym, gdy chcemy stworzyć swój własny, piękniejszy świat w domowym zaciszu. Trzymamy więc kciuki za naszą Deccoriankę i życzymy blogowych sukcesów. A nuż dzięki niej więcej osób zacznie ozdabiać na pozór zwyczajne przedmoty.


Zapraszam na bloga: http://achhandmade.blogspot.com/

Anna Golonka/Deccoria.pl
 

Suma punktów: 20
Tagi: blogi, blog

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (3)
kamciaaa

Autor: kamciaaa
Data: 2013-01-09 00:45:33
polecam

http://kayyyma.blogspot.com/
tina2012

Autor: tina2012
Data: 2012-03-07 20:44:46
zwyczajne niezwyczajnie piękne bibeloty !!! PRZEDMIOTY NA WYBIEGU - inspirujące szczególnie na wiosnę przemian!
NoWinka

Autor: NoWinka
Data: 2011-04-17 06:49:22
swietne przedmioty!!!! musze koniecznie obaczyc szafkę obklejoną gazetami- bardzo mnie zaciekawiła!!!