Wnętrze w stylu secesyjnym

Data publikacji: 2015-03-18 12:45:00

Co takiego, oprócz ogrodu, może być przedmiotem zainteresowania miłośników Secesji? Oczywiście, że mieszkanie! Tym razem styl secesyjny zadomowi się w czterech kątach. To nasza kolejna propozycja z cyklu inspiracji historią sztuki.

Wnętrze w stylu secesyjnym

Styl z natury dekoracyjny 
Falista linia, wysmukłe kształty, delikatne kolory oraz nawiązanie do przyrody – to podstawowe wyznaczniki stylu, charakteryzujące dzieła sztuki z przełomu XIX i XX wieku. Jak zastosować je we współczesnej aranżacji?

Autor: elk64


                                           SECESYJNA GALERIA UŻYTKOWNIKA

Wnetrze zintegrowane z naturą 
– dekoracyjne motywy zwierzęce i roślinne na ścianach, zasłonach, pościeli – tam, gdzie dusza zapragnie. Najlepsze są efemeryczne kwiaty o wysmukłych łodygach i delikatne owady, np. ważki. Odpowiedni klimat zapewni też pastelowa kolorystyka ścian i dodatków. 

„Artystyczny nieład” - tak w naturze, jak i w sztuce nie istnieją idealne rozwiązania. I to jest wspaniałe! Styl secesyjny skłania do odejscia od sztywnych schematów, w zamian proponując asymetrię, dynamikę w układzie przestrzennym i eksperymenty.Piękny design – nie muszą być to zabytkowe sprzęty lub ich rekonstrukcje. Szafa z delikatną intarsją, ciekawy kształt balustrady, krzesła z tłoczonymi nogami czy motywy kwiatowe na ramie lustra nadadzą secesyjny charakter każdemu wnętrzu.

Autor: elk64
Otwórz się na styl secesyjny – przejdź przez przeszklone drzwi, przez które wpada dużo światła. Też są w stylu secesyjnym! Rzuć okiem na wolne miejsce na ścianie – może przykleisz tam tapetę z reprodukcją dzieła znanego artysty przełomu wieków, np. Alfonsa Muchy?
  
Inspiracja stylami historycznymi to odpowiedź na minimalistyczne trendy, które królują obecnie w mieszkaniach. Styl secesyjny pokazuje, że piękno detalu i naturalność to wartości ponadczasowe.

Ogród w stylu secesyjnym >>

Emilia Koszela/Deccoria.pl
Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
MalwinaCzubik

Data: 2015-06-01 12:11:38
Styl retro jest świetny. Takie połączenie 2 stylów: nowoczesnego i starodawnego. Widziałam takie meble na stronie www.impresje24.pl i mnie zainspirowały. Teraz tylko siedzę i zamawiam co jakiś czas :)