Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Budowa i remont

Budowa i remont

Szykują się kolejne zmiany w przepisach budowlanych. Mają one umożliwić szersze zastosowanie elementów drewnianych, a także doprecyzować kwestie związane z usytuowaniem budynków na działkach. Nie są to jednak jedyne zmiany, które będą obowiązywać od sierpnia 2024 roku. Podpowiadamy, co jeszcze zmieni się w prawie budowlanym.     

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

Realizacja inwestycji na działce budowlanej wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Zmieniające się przepisy mogą zaś nieco komplikować całe przedsięwzięcie. Jakie pozwolenia są potrzebne? Wątpliwości rozwieje nasza lista formalności związanych z budową domu.

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

Budowa domu to wieloetapowa inwestycja. Jednym z najważniejszych punktów jest przygotowanie solidnej konstrukcji dachu, czyli więźby dachowej. Najczęściej używa się w tym celu dobrej jakości drewna. Który gatunek sprawdzi się najlepiej i jak obliczyć, ile potrzeba drewna na dach? Dowiedz się więcej o rodzajach materiałów, ich kluczowych parametrach oraz sprawdź orientacyjny koszt planowanego przedsięwzięcia.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Przydomowy basen może kojarzyć się z luksusem, ale to coraz częściej spotykany element nowoczesnych ogrodów. Współczesne projekty architektów uwzględniają potrzeby całych rodzin, a także dostępny przy nieruchomości teren. Jak krok po kroku zaplanować i zbudować zbiornik wodny obok domu?

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

Remont mieszkania wywołuje w nas mieszane uczucia – z jednej strony ekscytację nadchodzącą zmianą, z drugiej obawy o koszty. Trendy wnętrzarskie oraz ceny stale ewoluują, więc decyzja o remoncie wymaga solidnego zaplanowania. Podpowiadamy, jak przygotować się do remontu mieszkania w 2024 roku.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Budowa i remont

Styl skandynawski to popularny od wielu lat styl wykończenia wnętrz. Idąc jednak o krok dalej, możesz postawić również na skandynawskie budownictwo i zdecydować się na budowę domu skandynawskiego. Domy tego typu łączą tradycję z nowoczesnością i stanowią alternatywę dla tradycyjnego stylu budownictwa. Dowiedz się, czym charakteryzują się domy skandynawskie, jakie są ich wyróżniki i koszty budowy oraz wady i zalety takiego rozwiązania.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Budowa i remont

Od 1 kwietnia 2024 roku inwestorzy stają przed koniecznością dostosowania swoich planów do zaostrzonych wymogów, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców i zrównoważony rozwój przestrzeni mieszkaniowej. Zmiany dotyczą również osób, które budują nowy dom. W projekcie technicznym będą musiały pojawić się m.in. szczegółowe rozwiązania techniczno-konstrukcyjne, wyniki obliczeń statyczno-wytrzymałościowych i charakterystyka energetyczna budynku.

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

Trend na domy pasywne i energooszczędne nie słabnie. Nic dziwnego, odpowiednia izolacja termiczna i zadbanie o efektywność energetyczną to działanie nie tylko przyjazne środowisku, ale i naszym domowym budżetom. Kluczowym elementem takiego budownictwa są okna. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przy ich wyborze, by spełniały swoją rolę w pasywnym lub energooszczędnym domu?

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

W ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie budownictwem przydomowych schronów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom rząd postanowił wprowadzić kilka istotnych zmian w przepisach. Projekt, nad którym pracuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, przewiduje powiększenie listy obiektów budowlanych i robot, które będą zwolnione z uzyskania pozwolenia na budowę. Chodzi m.in. o przydomowe schrony. Podpowiadamy, jakie warunki należy spełnić, aby wybudować przydomowy schron bez pozwolenia.       

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

Wybór między domem z piwnicą a bez nie tylko wpływa na strukturę budynku, ale także kształtuje styl życia mieszkańców. Czy piwnica to jedynie dodatkowa przestrzeń, czy kluczowy element codziennego komfortu? Podpowiadamy, jakie korzyści niesie za sobą posiadanie piwnicy. 

Czytaj artykuł 
Budowa i remont

Budowa własnego domu to marzenie wielu osób. Mimo że w pierwszej kolejności przykładamy wagę do kwestii estetycznych i funkcjonalności, najważniejsze pozostaje bezpieczeństwo. Warto więc już na etapie projektowania zagwarantować sobie odpowiednią ochronę przed skutkami niespodziewanych wydarzeń. Tym bardziej że poważne zniszczenia mogą zacząć się od łatwego do przeoczenia drobiazgu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Budowa i remont

Ogrzewanie wodne podłogowe jest estetyczne, ekonomiczne i przede wszystkim komfortowe. Nie ma problemu, aby zamontować je w nowo budowanym domu, ale czy jest to ogrzewanie także dla mieszkańców bloków wielorodzinnych? Ten typ ogrzewania niesie ze sobą wiele zalet, ale również ma wady, o których warto wiedzieć. Dowiedz się więcej, o wodnym ogrzewaniu podłogowym i zdecyduj, czy jest ono dla ciebie.  

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Mamy nowy rok, ale ceny działek, materiałów i robocizny nie przestają rosnąć. Wobec tego kredyt na budowę domu staje się jeszcze bardziej potrzebny. Na co muszą nastawić się nowi kredytobiorcy? Sprawdźmy!

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Pompa wodna odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu efektywnej cyrkulacji wody i utrzymaniu optymalnych warunków sanitarnych. Dlatego też, osoby poszukujące profesjonalnych rozwiązań do swojego basenu powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej pompy. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje dotyczące tych urządzeń oraz wskażemy, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.