Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Informacje prasowe

Jak dobrać kolor zlewu do blatu nie wychodząc z domu?

Przez ostatnie dwa miesiące wielu z nas przyzwyczaiło się do załatwiania spraw zdalnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom za pomocą moodboradów radzimy, jak dobrać kolor zlewu do blatu nie ruszając się z domu.

Jak dobrać kolor zlewu do blatu nie wychodząc z domu?

fot. materiał prasowy

Jednym z najczęstszych pytań przy okazji remontu lub urządzania kuchni jest – jak dobrać zlew do blatu? Jakie połączenie będzie optymalne, jaki wybrać kolor i fakturę? Oczywiście najlepiej sprawdzić to porównując ze sobą próbki materiałów przy okazji wizyty w studio kuchennym. Jednak w obecnej sytuacji nie zawsze jest to możliwe. Dlatego za pomocą moodboradów zrobionych w Showroomie Franke w podwarszawskich Jankach podsuwamy kilka gotowych podpowiedzi oraz inspiracje.

Popularne szarości

Odcienie szarości mocno zadomowiły się w kuchni. Szary świetnie sprawdza się zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon, przełamując ciepło drewnianych mebli i podłóg. Większość wykończeń frontów dobrze połączy się z szarymi blatami, które mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów. Od konglomeratów, kompozytów, kamieni spiekowych i naturalnych po laminaty i beton. Będą do nich pasować zlewozmywaki Franke z Fragranitu+ i Tectonite w kolorze najbardziej zbliżonym do odcienia blatu. Możemy też postawić na kontrast i wybrać zlew w złamanej bieli lub czarny.

Kamienie z charakterem

Dla przełamania minimalizmu szafek kuchennych, warto sięgnąć po blaty z kamienia naturalnego lub sztucznego o ciekawym rysunku. Mogą na nim pojawić się szerokie żyłki, współgrające ze sobą kolorem. Takie najlepiej jest połączyć ze zlewem w odcieniu zbliżonym do dominującego na blacie. Z kolei przy blatach z delikatnymi żyłkami, dającymi jedynie akcenty przypominające odcieniem metal, kolor zlewu możemy dopasować do nich . W tym wypadku godne uwagi są modele z Fragranitu+ w bardziej lśniącym wykończeniu SuperMetallic.

Tradycyjne drewno

Szlachetne forniry lub strukturalne laminaty idealnie je odwzorowujące, to kolejne materiały najczęściej pojawiające się w naszych kuchniach. Najbardziej modne są gatunki drewna o delikatnym usłojeniu, jak dąb lub orzech amerykański. W kuchniach stylizowanych na retro lub odwołujących się do stylu country nadal popularne są blaty drewniane. Do nich Franke proponuje zlewozmywaki ceramiczne. Razem z blatem są oczywistym, wręcz intuicyjnym połączeniem dwóch naturalnych materiałów. Lśniąca ceramiczna i nieco zaoblona powierzchnia zlewu świetnie przełamie mat i rysunek drewna. Jeżeli chodzi o kolor to warto postawić na paletę beżu, szarości lub też czerń i biel.

Biel bieli nierówna

Biała kuchnia przez wiele lat biła rekordy popularności w naszych domach. Nadal jest lubianym, bo bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem. Z resztą biel bieli nierówna, jest śnieżna, srebrna, ciepła, diamentowa, écru… Zatem w kuchni można postawić na „total look” w jednej tonacji lub wprowadzić niuans w postaci blatu w nieco innym odcieniu. A ten najczęściej wykonany jest z konglomeratu, Corianu lub laminatu. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się zlewozmywak w odcieniu bieli, bądź antracytowy lub czarny.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.