fot. materiał prasowy
Jednym z najczęstszych pytań przy okazji remontu lub urządzania kuchni jest – jak dobrać zlew do blatu? Jakie połączenie będzie optymalne, jaki wybrać kolor i fakturę? Oczywiście najlepiej sprawdzić to porównując ze sobą próbki materiałów przy okazji wizyty w studio kuchennym. Jednak w obecnej sytuacji nie zawsze jest to możliwe. Dlatego za pomocą moodboradów zrobionych w Showroomie Franke w podwarszawskich Jankach podsuwamy kilka gotowych podpowiedzi oraz inspiracje.
Popularne szarości
Odcienie szarości mocno zadomowiły się w kuchni. Szary świetnie sprawdza się zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon, przełamując ciepło drewnianych mebli i podłóg. Większość wykończeń frontów dobrze połączy się z szarymi blatami, które mogą być wykonane z szerokiej gamy materiałów. Od konglomeratów, kompozytów, kamieni spiekowych i naturalnych po laminaty i beton. Będą do nich pasować zlewozmywaki Franke z Fragranitu+ i Tectonite w kolorze najbardziej zbliżonym do odcienia blatu. Możemy też postawić na kontrast i wybrać zlew w złamanej bieli lub czarny.
Kamienie z charakterem
Dla przełamania minimalizmu szafek kuchennych, warto sięgnąć po blaty z kamienia naturalnego lub sztucznego o ciekawym rysunku. Mogą na nim pojawić się szerokie żyłki, współgrające ze sobą kolorem. Takie najlepiej jest połączyć ze zlewem w odcieniu zbliżonym do dominującego na blacie. Z kolei przy blatach z delikatnymi żyłkami, dającymi jedynie akcenty przypominające odcieniem metal, kolor zlewu możemy dopasować do nich . W tym wypadku godne uwagi są modele z Fragranitu+ w bardziej lśniącym wykończeniu SuperMetallic.
Tradycyjne drewno
Szlachetne forniry lub strukturalne laminaty idealnie je odwzorowujące, to kolejne materiały najczęściej pojawiające się w naszych kuchniach. Najbardziej modne są gatunki drewna o delikatnym usłojeniu, jak dąb lub orzech amerykański. W kuchniach stylizowanych na retro lub odwołujących się do stylu country nadal popularne są blaty drewniane. Do nich Franke proponuje zlewozmywaki ceramiczne. Razem z blatem są oczywistym, wręcz intuicyjnym połączeniem dwóch naturalnych materiałów. Lśniąca ceramiczna i nieco zaoblona powierzchnia zlewu świetnie przełamie mat i rysunek drewna. Jeżeli chodzi o kolor to warto postawić na paletę beżu, szarości lub też czerń i biel.
Biel bieli nierówna
Biała kuchnia przez wiele lat biła rekordy popularności w naszych domach. Nadal jest lubianym, bo bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem. Z resztą biel bieli nierówna, jest śnieżna, srebrna, ciepła, diamentowa, écru… Zatem w kuchni można postawić na „total look” w jednej tonacji lub wprowadzić niuans w postaci blatu w nieco innym odcieniu. A ten najczęściej wykonany jest z konglomeratu, Corianu lub laminatu. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się zlewozmywak w odcieniu bieli, bądź antracytowy lub czarny.
Materiał prasowy