Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Informacje prasowe

Pięć sposobów na mądre i oszczędne nawodnienie ogrodu

Nawadnianie roślin, szczególnie w okresie letnim jest bardzo ważne. Niezależnie od tego czy posiadamy ogród, czy balkon podlewanie wymaga od nas wiedzy i czasu. Poznaj pięć sposobów na mądre i oszczędne podlewanie!

Pięć sposobów na mądre i oszczędne nawodnienie ogrodu
materiał partnera

PODLEWAJ O ODPOWIEDNIEJ PORZE

Zapotrzebowanie roślin na wodę jest bardzo różne i zmienia się wraz z pogodą. Powinniśmy podlewać ogród rzadziej, a obficiej – w godzinach porannych lub wieczornych. Dzięki temu unikniemy parowania i utraty wody czy rozwoju chorób grzybowych. Pomocny może okazać się sterownik nawadniania Gardena Bluetooth, dzięki któremu ustawimy dokładny czas podlewania. Urządzenie włącza się automatycznie lub za pomocą aplikacji Bluetooth. Sterownik możemy podłączyć do zraszaczy wahadłowych, bez konieczności instalacji całego automatycznego systemu nawadniania.  

MIERZ WILGOTNOŚĆ GLEBY

Dobrym dodatkiem do sterownika może być czujnik wilgotności gleby. Jeżeli wilgotność gleby będzie wystarczająca, sterownik nawadniania nie uruchomi się. Rośliny będą podlewane tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Zmierzona wartość wilgotności wyświetla się na wskaźniku sterownika w postaci symboli – kropli wody. Jeżeli urządzenia zostały podłączone do aplikacji Gardena Bluetooth, zobaczymy tam również ustawienia i wyświetlane wartości.

Czujnik wilgotności gleby, cena sugerowana: 225 zł.

NIE ZAPOMINAJ O ROŚLINACH PODCZAS URLOPU

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, często musimy zostawić rośliny pod opieką rodziny lub sąsiada, a znalezienie osoby, której możemy je powierzyć nie należy do najłatwiejszych. Automatyczna konewka do skrzynek balkonowych zadba o kwiaty, nawet jeśli na balkonie nie posiadamy kranu z wodą. Urządzenie umożliwia nawadnianie nawet do sześciu skrzynek o długości 1 metra, z możliwością dalszego rozbudowania. Przepływ wody jest włączany i wyłączany automatycznie. Konewka może czerpać wodę na przykład ze zbiornika na deszczówkę, co dodatkowo ułatwia pracę i uniezależnia ją od kranu.  

Jeśli nie posiadamy na balkonie ani kranu, ani dostępu do gniazdka elektrycznego możemy zastosować zestaw AquaBloom – to urządzenie 3w1, które składa się z pompy, sterownika nawadniania oraz panelu słonecznego zasilającego akumulatory. Panel możemy wygodnie umieścić w nasłonecznionym miejscu, na przykład na donicy czy barierkach balkonu. AquaBloom zadba nawet o 20 roślin jednocześnie, a częstotliwość podlewania oraz ilość wody można określić, wybierając jeden z 14 programów nawadniania.

 

Automatyczna konewka do skrzynek balkonowych, cena sugerowana: 608 zł

WYBIERZ ODPOWIEDNI BĘBEN OGRODOWY

Długie, plączące się węże są częstym problemem zarówno dla posiadaczy małych, jak i większych ogrodów. Warto ułatwić sobie pracę i wyposażyć swój ogród w bęben ogrodowy RollUp, który można dostosować do wielkości terenu i zainstalować w dowolnym miejscu w ogrodzie lub na ścianie domu. Bęben posiada wbudowany wąż, który automatycznie blokuje się po wyciągnięciu go na potrzebną długość, a innowacyjna technologia RollControl zapewnia bezpieczne i kontrolowane nawijanie bez wysiłku i supłania. Model bębna możemy wygodnie dostawać do naszych indywidualnych potrzeb. Bęben ogrodowy RollUp instalowany jest do podłoża za pomocą śruby. Jego innowacyjna konstrukcja umożliwia obracania go w zakresie 360°. Bęben naścienny RollUp mocowany jest do ściany i obraca się o 180°. Bęben naścienny, cena sugerowana: 563 zł

WYKORZYSTUJ WODĘ Z ALTERNATYWNYCH ŹRÓDEŁ

Podczas deszczu możemy gromadzić wodę do odpowiednich zbiorników czy beczek i następnie używać jej do nawadniania. Pracę zdecydowanie ułatwi nam pompa do deszczówki 4700/2 Inox Automatic. Możemy bez problemu podłączyć do niej zraszacze czy system nawadniania. Maksymalny przepływ urządzenia wynosi 4 700 l/h, a ciśnienie pracy do 2,3 bara. Pompa wyposażona jest również w włącznik hydroforowy, który ją włączy i wyłączy przy każdorazowym poborze wody, na przykład, gdy uruchomimy przycisk na pistolecie. Ponadto specjalna rura teleskopowa umożliwia szybką i łatwą regulację. Dzięki niej woda łatwo przepływa nad krawędzią beczki, bez strat i zaginania się przewodu.Pompa do deszczówki 4700/2 Inox Automatic, cena sugerowana: 586 zł.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.