Wolnostojąca wanna na nóżkach to najczęściej najważniejszy element w łazience, sygnalizujący styl retro. Warto jednak zadbać o pozostałe składowe wystroju, by łazienka tworzyła spójną kompozycję. Duże znaczenie będzie miał na przykład wygląd ścian i podłogi. Płytki - raczej niewielkich rozmiarów - będą z pewnością trafionym wyborem na podłogę. Natomiast ściany w dużej części powinny być pokryte wyłącznie farbą. Nie musimy się jednak obawiać o kwestie praktyczne takiego rozwiązania. Stosując produkt przeznaczony do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak farba Tikkurila Luja 7, zyskamy ściany o pięknym matowym wykończeniu i ważnych cechach funkcjonalnych – trwałym kolorze, łatwe do czyszczenia i odporne na rozwój grzybów czy pleśni.
Duży wpływ na końcowy efekt będzie miał też dobór koloru ścian. Jeśli zdecydujemy się na złamaną biel, jak otaczający wannę odcień F428, wpuścimy do przestrzeni kąpielowej więcej światła i świeżości, tworząc delikatne, niewymuszone tło dla retro dodatków. Ściany mogą jednak zagrać jedną z pierwszoplanowych ról, jeśli postawimy na mniej oczywistą gamę kolorystyczną. Odcienie X386 i L447 z miętowej palety barw harmonijnie połączą się z rustykalnym stylem mebli, tworząc oryginalny i niezwykle klimatyczny, a jednocześnie praktyczny kącik do codziennej pielęgnacji.
Jeśli mamy większą przestrzeń do zagospodarowania, możemy iść o krok dalej i pokusić się o dodatkowe elementy retro, jak konsola o dekoracyjnym blacie z naturalnego drewna na czarnych metalowych nogach w przedwojennej stylistyce, która będzie pełniła funkcję stolika na różnego rodzaju akcesoria. Niezwykle efektownie będzie się ona prezentować na tle ścian pokrytych farbą Tikkurila Luja 7 w kolorze M348 i doskonale wpisze się w melancholijny klimat łazienki bazującej na wyszukanych, stonowanych zieleniach. Praktycznym i nastrojowym uzupełnieniem takiego kącika będzie okazałe drewniane krzesło nawiązujące estetyką do konsoli. Kropkę nad i postawi bukiet kwiatów i stara fotografia na ścianie.
materiał prasowy