Nowości na rynku

IKEA wsparła Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Centrum Opieki Wyręczającej, w którym przebywają przewlekle i nieuleczalnie chore dzieci, zyskało właśnie nowe funkcjonalne wyposażenie. Z okazji Dnia Dziecka IKEA Kraków przekazała Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci ponad 300 produktów. Pomogą one zapewnić bezpieczne warunki w ośrodku.

REKLAMA

Fot. Materiał prasowy

Centrum Opieki Wyręczającej, wybudowane przez Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, działa od grudnia 2016 roku. Celem ośrodka jest zapewnienie rodzinom chwili wytchnienia od codziennej, trudnej i wyczerpującej opieki nad chorym dzieckiem. Podczas średnio 2 tygodniowego pobytu w Centrum dzieci i młodzież znajdują się pod bezpłatną, profesjonalną opieką pielęgniarek, lekarzy i wolontariuszy. Z ośrodka, który nierzadko dla małych pacjentów jest drugim domem, korzystać może jednocześnie 14 chorych dzieci. W związku z pandemią koronawirusa zarówno mali pacjenci, jak i opiekunowie znaleźli się w podwójnie ciężkim położeniu. Będąc w grupie ryzyka, zmuszeni są jeszcze mocniej ograniczyć kontakty z innymi osobami. Działanie Centrum również musiało ulec zmianom. Wyposażenie przekazane przez IKEA Kraków ma pomóc ośrodkowi wrócić do normalnego funkcjonowania i zapewnić bezpieczne warunki dla pacjentów i ich rodzin. Wśród produktów, które trafiły do sal dziecięcych, znalazły się m.in. pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, koce, dywaniki łazienkowe, ale także naczynia, zabawki czy stół z krzesłami.

- Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności jaka obecnie spoczywa na biznesie, od początku  pandemii mocno angażujemy się w walkę z konsekwencjami rozprzestrzeniania się koronawirusa i solidarnie wspieramy lokalne społeczności. W Krakowie dotychczas przekazaliśmy liczne darowizny produktowe szpitalom oraz ośrodkom wspierającym osoby w kryzysie bezdomności. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Kolorowa pościel dziecięca i inne tekstylia, które nadają do prania w wysokich temperaturach, nie tylko ułatwią przestrzeganie standardów bezpieczeństwa, ale też ożywią wnętrza Centrum Opieki Wyręczającej – powiedziała Judyta Rozmus, Koordynatorka ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Kraków.

Wcześniej, we współpracy z IKEA Warszawa, pracownicy krakowskiego sklepu zaangażowali się w pomoc osobom przebywającym w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie. To miejsce, w którym pacjenci i ich rodziny oczekują na przyjęcie na oddziały Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Dzieci i ich opiekunowie dostali od IKEA Kraków paczki z produktami do kreatywnego spędzania czasu.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "IKEA wsparła Małopolskie Hospicjum dla Dzieci"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.