Nowości na rynku

Jak wykończyć blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu, a zarazem największe wyzwanie podczas projektowania. Szczególnie teraz, gdy deweloperzy chętnie łączą przestrzeń kuchenną z salonem, co sprawia, że staje się ona centralnym punktem domu. Rosnące oczekiwania inwestorów sprawiają, że istotny jest każdy szczegół, który świadczy o profesjonalnie wykonanym projekcie – od doboru uchwytów po wykończenie krawędzi blatu.

Jak wykończyć blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań
REKLAMA

W zależności od wybranego stylu kuchni mamy możliwość podkreślić jej design lub też go nadać poprzez ozdobne detale – jakimi mogą być chociażby frezowane krawędzie blatu. Szczególnie wdzięcznym materiałem do osiągania nietypowego wykończenia jest konglomerat kwarcytowy, oferowany na przykład przez Technistone. To materiał o stosunkowo niewielkiej wadze, który jednocześnie cechuje się wysoką wytrzymałością oraz elastycznością, która pozwala na łatwe nadanie kształtu, bez obaw o straty materiału. Dodatkowo, konglomerat kwarcowy jest barwiony w masie, co sprawia, że po przecięciu krawędzie wyglądają dokładnie tak samo jak wierzchnia warstwa. Warte zaznaczenia jest również, że pozwala on na bezspoinowe łączenie, dlatego nie należy się obawiać o estetykę krawędzi zdobionych, nawet w tak problematycznych miejscach jakimi są łączenia na szafkach narożnych. Co więcej, blaty wykonane z konglomeratu kwarcytowego najczęściej występują w dwóch grubościach – osiągając 2 lub 3 centymetry, co sprawia, że w zależności od wybranego wariantu oraz rodzaju wykończenia mamy możliwość uzyskać inny efekt wizualny.

SZLIFOWANA KRAWĘDŹ Z GÓRNĄ FREZĄ ORAZ SZLIFOWANA KRAWĘDŹ Z OBUSTRONNĄ FREZĄ

Są to jedne z podstawowych rodzajów wykończenia, które poprzez swoją prostotę zachwycą w niejednej kuchni. Ze względu na skromną formę można je wpasować w bardziej finezyjne projekty, które bazują na bogatej kolorystyce. Te opcje sprawdzą się świetnie także w nowoczesnych kuchniach, w których będą dominować surowe materiały i prosta bryła.        

                                      

¼ ŁUKU O MNIEJSZYM PROMIENIU ORAZ ĆWIERĆWAŁEK

Są to dwa wykończenia na pozór wyglądające tak samo. Pierwszy z nich posiada jednak zdecydowanie mniejszy kąt zaokrąglenia. Oba rodzaje doskonale dopełnią aranżacje, w których królować będą elementy stylu loftowego. W tym przypadku warto pomyśleć również o zastosowaniu betonu architektonicznego, który uwypukli surowy wygląd konglomeratu.                                                     

ĆWIERĆWAŁEK OBUSTRONNY ORAZ PÓŁWAŁEK

To wykończenia o złagodzonych kształtach, dzięki czemu pozwolą na uzyskanie efektu przytulnego wnętrza.  Warto o nich pomyśleć podczas projektowania wnętrza dla rodziny.  W celu uzyskania oryginalnego efektu możemy przełamać te kształty popularnymi obecnie szafkami z oryginalnym frezowaniem w podłużne pasy. Ćwierćwałek i półwałek znajdą zastosowanie także we wnętrzach rustykalnych, ponieważ nie zakłócą efektu zbudowanego przez inne elementy. 

SZLIFOWANA KRAWĘDŹ Z FAZĄ I POGRUBIENIEM DOKLEJONYM ORAZ SZLIFOWANA KRAWĘDŹ Z FAZĄ I POGRUBIENIEM Z FAZĄ DOKLEJONYM DO KRAWĘDZI

Te dwa typy kształtów są zdecydowanie najbardziej ozdobne i ze względu na nietypową formę mogą stanowić dominujący element dekoracyjny kuchni przy całkowicie gładkich frontach. Jednak ich bogaty rys nie zakłóci również stylistyki skandynawskiej, w której nie brakuje dodatków. W celu uzyskania zdobnego wykończenia konglomeratu wykorzystano dwie płyty, które zostały do siebie doklejone.

SZLIFOWANA KRAWĘDŹ Z FAZĄ PRZYKLEJONA NA SKOS 45°

Jest zdecydowanie najbardziej masywny, co sprawia, że odnajdzie się na przykład w stylu art deco, w którym nie brakuje ciężkich mebli, bogatej kolorystyki oraz wielu zdobnych dodatków.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak wykończyć blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.