Nowości na rynku

„Koloratorium” ¬– pasjonująca lekcja online na otwarcie kolorowych laboratoriów!

Dlaczego grypy nie leczy się antybiotykami? Czym różni się wirus od bakterii? Świat nauki skrywa wiele tajemnic, a program „Koloratorium” Śnieżki inspiruje uczniów szkół podstawowych z całej Polski do ich odkrywania. Już 22 kwietnia nastąpi otwarcie minilaboratoriów w placówkach, które zwyciężyły w II ogólnopolskiej edycji programu. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowa lekcja online dla młodych odkrywców: „Mikrowojna, czyli dlaczego antybiotyki nie działają na wirusy?”, dostępna dla każdego w otwartej transmisji online.

 

„Koloratorium” ¬– pasjonująca lekcja online na otwarcie kolorowych laboratoriów!
materiał partnera
REKLAMA

Po ogłoszeniu wyników II ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium” Śnieżki przyszedł czas na otwarcie nowych laboratoriów, które powstały w 10 zwycięskich placówkach szkolnych. Ze uwagi na dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem oraz utrzymujące się zamknięcie szkół, tym razem wydarzenie odbędzie się w formule online. Nie oznacza to jednak, że zabraknie atrakcji dla uczniów. Śnieżka zadbała o to, aby młodzi odkrywcy zyskali solidną porcję praktycznej wiedzy, którą później będą mogli wykorzystać w swoich szkolnych pracowniach, przeprowadzając niezwykłe eksperymenty pod opieką nauczycieli.

Zgodnie z hasłem „Poznawaj i zmieniaj świat!”, zrealizowana zostanie pokazowa lekcja online: „Mikrowojna, czyli dlaczego antybiotyki nie działają na wirusy?”. Uczestnicy dowiedzą się z niej m.in. czym różnią się wirusy od bakterii i dlaczego antybiotyki napędzają wojnę człowiek kontra bakteria. Zajęcia poprowadzi dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, naukowiec i popularyzator wiedzy, która wspiera program, a o nauce opowiada w fascynujący sposób. Wydarzenie zapowiada się więc niezwykle interesująco, tym bardziej, że dotyczyć będzie tematyki, która w ostatnich miesiącach jest bardzo aktualna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, także z pozostałych szkół, do udziału w lekcji pokazowej online: „Mikrowojna, czyli dlaczego antybiotyki nie działają na wirusy?”. Transmisja na żywo ma charakter otwarty i rozpocznie się w czwartek, 22 kwietnia o godz. 10:00 w serwisie YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=MT1dz57F3KY

Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na profilu „Koloratorium” Śnieżki w serwisie Facebook: https://fb.me/e/43AA9sX8o

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "„Koloratorium” ¬– pasjonująca lekcja online na otwarcie kolorowych laboratoriów!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.