Nowości na rynku

Konglomerat kwarcowy – przegląd ciekawych rozwiązań do każdej kuchni

Konglomerat kwarcowy zastosowany w kuchni umożliwia wprowadzenie do niej ciekawych rozwiązań, które zwiększą praktyczność wnętrz. Przedstawiamy mniej popularne, ale zdecydowanie warte uwagi możliwości, które otwiera przed nami materiał.

materiał partnera
REKLAMA

KUCHNIA GAZOWA NA BLACIE KUCHENNYM

Palniki gazowe zintegrowane z blatem kuchennym wykonanym z konglomeratu kwarcowego to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Poprzez bezpośredni montaż palników na blacie, zyskujemy efekt blatu roboczego bez wstawek przecinających blat, które do tej pory stanowiła płyta gazowa. Powierzchnia jest spójna, a wzór na blacie doskonale widoczny. To rozwiązanie pozwala na łatwiejsze utrzymanie czystości – nie występują tu dodatkowe krawędzie, a jedynymi elementami, które wymagają czyszczenia są żeliwne ruszty. Biorąc pod uwagę takie rozwiązanie, należy pamiętać, aby umiejscowić palniki wystarczająco daleko od krawędzi blatu oraz unikać dodatkowych cięć w pobliżu palników, takich jak na przykład otwory czy wycięte łuki.

ZLEW WPUSZCZONY W BLAT

Widoczny i sporych rozmiarów zlew jest często elementem, który zakłóca harmonię w wystroju kuchni i niepotrzebnie przyciąga wzrok. Konglomerat kwarcowy stwarza jednak możliwości, na podblatowy montaż zlewu dzięki czemu jest on mniej zauważalny i bardziej estetyczny. Ranty zlewu są niewidoczne, a zlew jest idealnie zlicowany z blatem. Stosując to rozwiązania zwiększamy praktyczność kuchni, a ze względu na brak wystających elementów mamy możliwość sprzątnięcia okruszków z blatu bezpośrednio do zlewu. Ciekawym rozwiązaniem, które jeszcze bardziej ujednolici kuchnię jest możliwość wykonania zlewu z konglomeratu kwarcowego. Materiał jest wodoodporny, posiada podwyższoną odporność na zaplamienia i pozwala na bezspoinowe łączenie elementów, dzięki czemu możemy skomponować także bardziej skomplikowane formy jak zlew kuchenny z rowkami ociekowymi oraz żłobieniami, które umożliwiają stworzenie ociekacza.

Konglomerat Fot. Konglomerat kwarcowy w przeciwieństwie do drewna czy laminatu pozwala na podblatowy montaż zlewu, co ułatwia utrzymanie czystości w strefie kuchennej.

ESTETYCZNIE ZAKOŃCZENIE KUCHNI

Zakończenie ciągu szafek kuchennych to jedna z bardziej problematycznych kwestii podczas prac remontowych. Szczególnie, jeśli kuchnia lub mniejszy aneks połączona została z salonem i ważne jest utrzymanie spójności całego wnętrza. W takich przypadkach, konglomerat kwarcowy sprawdzi się nie tylko na blacie czy rękawie kuchennym, ale wykończy także zakończenie ciągu szafek. Obudowanie boku szafki kuchennej, która jest zwykle widoczna z części salonu nie tylko utrzyma podobną stylistykę pomieszczenia, ale i sprawi, że całość będzie bardziej wyważona i elegancka, a granica pomiędzy strefą kuchenną i dzienną zostanie zatarta.

materiał prasowy

Reklama

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Konglomerat kwarcowy – przegląd ciekawych rozwiązań do każdej kuchni"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.