Nowości na rynku

Ogród idealny – smart system Gardena

Prowadzenie ogrodu wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Z systemami Gardena smart i Bluetooth możesz zrelaksować się i cieszyć pięknym, kolorowym ogrodem. Dzięki urządzeniom i aplikacji mobilnej będziesz mieć pełną kontrolę za pomocą jednego przycisku. Innowacyjny system pozwoli kontrolować między innymi: pracę robota koszącego, nawadnianie – za pomocą sterownika, czujnika wilgotności gleby czy hydroforu oraz urządzania elektryczne – dzięki wielofunkcyjnej wtyczce smart Power.  

Ogród idealny – smart system Gardena
materiał partnera
REKLAMA

ZAPOMNIJ O KOSZENIU TRAWNIKA

Z robotem koszącym od Gardeny już nie będziesz martwić się o czasochłonne koszenie trawnika. Innowacyjne urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę, spokój i ciszę. Pozwoli także na ograniczenie nawożenia i zmniejszy zapotrzebowanie na podlewanie. W nowej ofercie Gardeny znajdziemy roboty koszące dostosowane zarówno do niewielkich trawników – Sileno minimo (do 250 m2), jak i większych przestrzeni – Sileno city, Sileno life, czy Sileno+, nawet do 2000 m2. Roboty sterowane są za pomocą funkcji Bluetooth lub smart.

Funkcja Bluetooth pozwala kontrolować nam robota za pomocą bezpłatnej aplikacji z odległości do 10 metrów. Dodatkowo urządzenie samo obliczy czas koszenia, a asystent planowania pomoże odpowiednio zadbać o ogród. Robotami smart Sileno możemy sterować dzięki aplikacji na telefon komórkowy, z dowolnego miejsca na ziemi, co znacznie ułatwia zarządzanie pracą.  Możemy je także połączyć z innymi urządzeniami smart, na przykład skoordynować pracę kosiarki z systemem nawadniania. Funkcja harmonogramu ułatwi określenie, kiedy urządzenie nie powinno pracować – na przykład, gdy w ogrodzie bawią się dzieci.

Wszystkie roboty marki Gardena, pracują codziennie i ścinają bardzo małe kawałki trawy, które opadają na ziemię i stanowią naturalny nawóz. Dzięki temu trawnik nie będzie wymagał już zbierania trawy, dodatkowo będzie bardziej odżywiony, co pozwoli ograniczyć nawożenie i zaoszczędzić wodę. Zainstalowany w robotach koszących system SensorControl pozwala na automatyczne dopasowanie harmonogramów koszenia do tempa wzrostu trawy. Funkcja CorridorCut przeprowadza kosiarkę przez wąskie przejazdy i miejsca trudno dostępne, o szerokości zaledwie 60 centymetrów. Urządzenie radzi sobie także na terenie pochyłym i pokonuje wzniesienia do 35%, kosząc trawę równie dobrze, jak na płaskim podłożu. Sileno to także jeden z najcichszych robotów koszących na rynku (tylko 57 dbA). Dzięki wodoszczelnej obudowie, robot pracuje nawet w deszczu i można czyścić go za pomocą węża ogrodowego.


Robot koszący Gardena Sileno smart, cena sugerowana: od 4055 zł, robot koszący Gardena Sileno minimo, cena sugerowana: od 2834 zł.

NAWADNIANIE POD KONTROLĄ  

Dzięki smart sterownikowi nawadniania będziesz mieć kontrolę nad podlewaniem, nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Sterownik zadba o to, aby rośliny były podlewane w sposób elastyczny i zgodny
z indywidualnymi wymaganiami. Pory podlewania można wygodnie modyfikować z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie i w razie potrzeby dostosować do harmonogramu koszenia robota smart Sileno.

Gardena swoją ofertę sterowników rozszerzyła także o nowy sterownik nawadniania Bluetooth, którym możemy sterować z odległości do 10 metrów, na przykład z ogrodowego leżaka. Urządzenie montujemy na zewnętrznym kranie. Co istotne, mamy możliwość ustawienia do 3 indywidualnych harmonogramów, każdy to inne godziny rozpoczęcia i czasy trwania podlewania. Sterownik jest odporny na działanie warunków atmosferycznych.

 
Smart sterownik nawadniania, cena sugerowana: 676 zł, Sterownik nawadniania Bluetooth®, cena sugerowana: 315 zł.

Idealnym narzędziem, które możemy dodać do systemu nawadniania jest czujnik wilgotności gleby smart Sensor. Wspólnie ze smart sterownikiem, zapewni trawnikowi i pozostałym roślinom nawadnianie jedynie wtedy, gdy jest ono potrzebne. W ten sposób unikniemy nadmiernego podlewania i zapewniamy roślinom optymalny wzrost – jednocześnie oszczędzając cenną wodę. Urządzenie można umieścić nawet pośrodku trawnika, nie zakłóci ono pracy robota koszącego.


Smart Sensor, cena sugerowana: 270 zł.

Ekologicznym rozwiązaniem, które pomoże zoptymalizować nawadnianie jest smart hydrofor elektroniczny 5000/5E, szczególnie polecany do zbiorników na deszczówkę. Wszystkie funkcje urządzenia można wygodnie obsługiwać z poziomu aplikacji, a harmonogram prac ogrodowych łatwo dostosować do potrzeb. Aplikacja poinformuje nas, gdy w zbiorniku zabraknie wody. Maksymalna wydajność hydrofora to nawet 5000 l wody na godzinę. Niezawodnie poradzi sobie z automatycznym nawadnianiem, a dzięki specjalnemu programowi może być wykorzystany także do niewielkich poborów wody, na przykład przy nawadnianiu kropelkowym. Hydrofor posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho” i jest odporny na warunki atmosferyczne, dzięki czemu możemy pozostawić go
w ogrodzie na cały sezon.


Smart hydrofor elektroniczny 5000/5E, cena sugerowana 1799 zł.

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE STEROWANE SMARTFONEM

Dopełnieniem idealnego, samowystarczalnego ogrodu jest również wielofunkcyjna wtyczka smart Power. Dzięki niej, za pomocą aplikacji, możemy z łatwością sterować pracą urządzeń elektrycznych, na przykład oświetleniem czy fontanną w oczku wodnym. Wtyczka działa zgodnie
z harmonogramem ustalonym w aplikacji lub w funkcji zegara. Urządzenie posiada klasę zabezpieczenia IP 44, dzięki czemu można je montować na zewnątrz.


Wielofunkcyjna wtyczka smart Power, cena sugerowana: 270 zł.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Ogród idealny – smart system Gardena"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.