Nowości na rynku

Premiera trzeciej najwyższej inwestycji w Gdyni. Deweloper zaprasza na dni pokazowe

Kończy się budowa Portovej w centrum Gdyni. Siedemnastopiętrowa, nowoczesna inwestycja powstała w niedalekim sąsiedztwie słynnych w całej Polsce wież Sea Towers, za które odpowiada ten sam deweloper – Invest Komfort. Już 8 i 9 sierpnia odbędą się dni pokazowe Portovej.

Premiera trzeciej najwyższej inwestycji w Gdyni. Deweloper zaprasza na dni pokazowe
REKLAMA

Projekt inwestycji stworzyło Studio Kwadrat. Zadaniem architektów było wykorzystanie potencjału lokalizacji, która łączy Śródmieście Gdyni i zupełnie nową, dopiero tworzącą się dzielnicę Śródmieście Morskie. Mieszkańcy mogą korzystać z atrakcji i uroków miasta, a równocześnie cieszyć się bliskością mariny i plaży miejskiej. Łącznie powstało 271 mieszkań oraz zlokalizowane na parterze lokale usługowe. Portova otwiera nowy rozdział w historii tej części Gdyni, łącząc w sobie tradycję z nowoczesnością.

-  Architektura wyraźnie nawiązuje do tradycji modernistycznej Gdyni poprzez zastosowanie jasnych, prostych i geometrycznych form elewacyjnych, przełożonych jednak na współczesny język architektoniczny. Całość stanowi zwarty organizm przestrzenny oferując bardzo dobre warunki do mieszkania – opisuje architekt Jacek Droszcz ze Studia Kwadrat. - Nowym elementem, zaznaczającym się wyraźnie w tej przestrzeni, jest dominanta widoczna nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Jest to działanie świadome, miastotwórcze, ułatwiające orientację w strukturze miasta – dodaje.

Na dachu wspomnianej dominanty deweloper zaplanował zielony taras widokowy dla mieszkańców inwestycji – doskonałe miejsce, żeby odpocząć i zachwycić się nadmorskimi widokami. Co więcej, będzie na nim dostępna m.in. profesjonalna luneta, dzięki której mieszkańcy i ich goście będą mogli podziwiać panoramę całego Trójmiasta.

Inwestycja nie tylko nadaje kierunek i ton najbliższej okolicy, ale stanowi także odpowiedź na potrzeby osób, poszukujących komfortowego życia w centrum miasta. Na mieszkańców czeka szereg rozwiązań oraz bogate w różnorodne funkcje części wspólne. Na 200-metrowej przestrzeni zaaranżowano m.in. prywatną strefę relaksu z salą klubową z bilardem, salą do ćwiczeń oraz z saunami.

–  Portova oferuje mieszkańcom dotąd niespotykane części wspólne i rekreacyjne. Doskonałym przykładem jest sala do co-workingu – opisuje Michał Ciomek, dyrektor ds. przygotowania projektów w Invest Komfort. - Zastosowaliśmy w niej rozwiązania oraz udogodnienia, które sprzyjają skupieniu i kreatywności, a równocześnie zapewniają najwyższy komfort pracy. W obecnych czasach home-office coraz bardziej zyskuje na popularności. Zaproponowane przez nas rozwiązanie pozwoli komfortowo wykonywać obowiązki z domu, nie ograniczając się jednak wyłącznie do własnego mieszkania.

Deweloper zadbał także o rodziny – z myślą o najmłodszych mieszkańcach Portovej na zielonym patio powstał plac zabaw, a w strefie relaksu czeka Kids room:

- To część wspólna w całości przygotowana z myślą o dzieciach. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie sali klubowej, dzięki czemu rodzice mogą np. spotkać się z przyjaciółmi, popracować lub obejrzeć film, a równocześnie mieć pociechy „na oku”. Sama strefa klubowa jest także dobrym miejscem do wspólnych zabaw np. w gry ruchowe na tv. – przybliża Michał Ciomek. – Kids room  został zaaranżowany zgodnie z metodą Montessori, która kładzie nacisk na wszechstronny rozwój dziecka. Zadbaliśmy o to, żeby były to miejsce przyjazne, atrakcyjne oraz rozbudzało w najmłodszych mieszkańcach kreatywność. Właśnie z tego względu w strefie Kids room znajdziemy m.in. kuchnię dla najmłodszych czy edukacyjne tablice magnetyczne z motywem leśnym.

Gdyński charakter osiedla został wpisany również w projekt wnętrz. Portova zaprasza gości i mieszkańców nowoczesnymi i eleganckimi pomieszczeniami, w których znajdziemy m.in. materiały naturalne.  

- Cała idea naszego projektu w sposób niedosłowny odzwierciedla jednolitą architekturę modernistyczną dawnej Gdyni. - Mówi Paweł Szczygieł z POTEarchitekci. - Zastosowane nawiązania kompozycyjno-materiałowe nie kopiują rozwiązań modernizmu, ale nadają im współczesną formę. W projekcie pojawiają się materiały naturalne: terrazo, szlifowany mosiądz, kamień naturalny czy sklejka oraz zabiegi takie jak bryłowość, linearność oraz gra światłocienia. Projekt jest wkomponowany w gdyńską historię, przekazując swoją opowieść gościom i mieszkańcom Portovej.

Invest Komfort do projektów zawsze podchodzi kompleksowo - Portova to inwestycja przemyślana i spójna, w której zarówno przestrzenie, jak i design wzajemnie się uzupełniają. Bogata zieleń również została dobrana w taki sposób, żeby dopełniać modernistyczną całość. Co więcej, inwestor zadbał o to, by mieszkańcy mogli cieszyć się nią przez cały rok.

–  Projekt architektury krajobrazu na Portovej objął nie tylko najbliższe otoczenie inwestycji: w ramach rewitalizacji tego fragmentu miasta przeprowadziliśmy modernizację całego skrzyżowania. Staraliśmy się, aby zaprojektowana zieleń była atrakcyjna przez cały rok, odporna na warunki miejskie oraz żeby w szerszym ujęciu nadawała tej przestrzeni nowej jakości. – tłumaczy Małgorzata Sobótka ze Studia Krajobraz. – Wewnętrzne tereny dziedzińców zaprojektowano jako kameralne przestrzenie wypoczynkowe, do których bezpośredni dostęp mają właściciele ogródków. Wszystkie elementy zostały dopracowane w najmniejszym detalu, tak, aby przestrzeń była atrakcyjna wizualnie oraz, przede wszystkim, funkcjonalna. Wszystko, co widać wokół budynku na poziomie wejść z ulicy, to tylko niewielka zapowiedź tego, co dzieje się na dziedzińcach, dachach pośrednich oraz na tarasie widokowym.

W ramach budowy Portovej, deweloper Invest Komfort zadbał też o otoczenie inwestycji. Przebudowane zostało jedno z najbardziej kłopotliwych skrzyżowań w mieście – u zbiegu ulic Wendy, Portowej, Węglowej i św. Piotra. Prace zakładały też powstanie sygnalizacji świetlnej, małej architektury oraz ścieżek rowerowych.

- Naszym celem było uatrakcyjnienie tej części miasta, stworzenie miejsca, które zmieni punkt ciężkości nowoczesnego Śródmieścia Gdyni i oddanie go mieszkańcom. – mówi Krzysztof Piotrowski, kierownik marketingu Invest Komfort – Portova otwiera nowy rozdział w historii Śródmieścia, poszerza je, zaprasza do nowych lokali usługowych, na spacery i wycieczki rowerowe. Jesteśmy przekonani, że okolica Portovej, stanie się równie popularna do Brabanku w Gdańsku, gdzie przedłużyliśmy deptak przy Motławie i stworzyliśmy nowy, popularny plac miejski nad rzeką czy Nowego Orłowa, które poprzez liczne sklepy, kawiarnie i restauracje stało się popularnym miejscem spotkań Gdynian. Budując inwestycje w sercu miasta patrzymy perspektywicznie, starając się przewidzieć kierunek rozwoju miasta i pozytywnie go stymulować.

Premierowy pokaz inwestycji Portova odbędzie się w weekend, 8-9 sierpnia, w godz. 10:00 do 16:00. Obowiązują zapisy, których można dokonać poprzez formularz na stronie  www.investkomfort.pl/dni-pokazowe lub pod nr tel. 58 620 04 50. Goście będą mieli okazję zapoznać się z inwestycją i wybraną ofertą mieszkań.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Premiera trzeciej najwyższej inwestycji w Gdyni. Deweloper zaprasza na dni pokazowe"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.