Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Materiał promocyjny

Wszystko, czego potrzeba w stylowej i funkcjonalnej kuchni

Najprostsza definicja funkcjonalnej kuchni? Umożliwiająca łatwe przemieszczanie się podczas przygotowania posiłków oraz minimalizująca konieczność obracania się, schylania i sięgania w wysokie miejsca. Tu wszystko musi być na wyciągnięcie ręki! Czy taka kuchnia może być jednocześnie stylowa?

Wszystko, czego potrzeba w stylowej i funkcjonalnej kuchni
Wykonywane w kuchni czynności muszą być wydajne, a nie męczące /materiały promocyjne

Aranżacja kuchni to nie tylko dobór mebli w zgodzie z naszym gustem. Żeby pomieszczenie było funkcjonalne i ergonomiczne, ważne pozostaje ich odpowiednie rozmieszczenie. Pamiętajmy, że wygląd wyposażenia (choć oczywiście bardzo ważny, gdyż w kuchni spędzamy sporo czasu i musimy się w niej dobrze czuć) nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością.

Ergonomiczne rozwiązania, czyli liczy się wygoda

Niepraktyczne ułożenie kuchennych mebli i sprzętów to strata czasu i energii. Dlaczego? Posłużmy się przykładem z życia codziennego. Przygotowanie posiłku to szereg następujących po sobie czynności: wyjęcie produktów z lodówki, oczyszczenie w umywalce, pokrojenie, a następnie gotowanie, smażenie bądź pieczenie. Jeśli więc nie przyłożymy się do ułożenia mebli i sprzętów kuchennych, nie obędzie się bez nieustannego chodzenia po pomieszczeniu tam i z powrotem.

Z tego powodu przy projektowaniu kuchni warto skorzystać z pomocy fachowców i doświadczonych ekspertów, którzy doskonale wiedzą, jak wszystko rozplanować tak, by pomieszczenie było w jak największym stopniu funkcjonale. Z usługi tego typu, obejmującej zarówno zaplanowanie kuchni od podstaw, jak również konsultację naszego projektu, skorzystać można w IKEA. To Studia planowania i zamówień IKEA, dostępne dla klientów w wielu miastach w Polsce, miejsca planowania w jednym z 11 sklepów IKEA lub planowanie online o umówionej wcześniej godzinie.

Zapewnienie funkcjonalności, czyli odzyskanie przestrzeni

Wiele kuchni, zwłaszcza w blokach starego budownictwa, to pomieszczenia stosunkowo niewielkie. Zacząć więc warto od odzyskania „zabranej” nam przez architektów przestrzeni. Jak to zrobić? Decydując się na ustawienie mebli w kształcie litery L, wybierając meble modułowe oraz mobilne, sięgając po narożne szafki czy stoły przykręcane do ściany. W sieci sklepów IKEA znajdziemy całe komplety mebli, które powstały z takim zamysłem. Nie ma zatem konieczności (choć taka opcja też jak najbardziej istnieje) dobierania samodzielnie i osobno każdego elementu.

Szafki kluczem do sukcesu

Niezależnie od stylu, na jaki ostatecznie się zdecydujemy (kierujmy się własnym gustem!), należy przyjrzeć się kilku uniwersalnym rozwiązaniom, które sprawdzają się zawsze. To choćby znajdujący się w ofercie IKEA system METOD, umożliwiający dopasowanego całego zestawu szafek w taki sposób, by w największym stopniu wykorzystać dostępną przestrzeń. A szafki to kluczowa strefa w każdej kuchni – w momencie, gdy zaczyna brakować miejsca na przechowywanie kuchennych sprzętów, łatwo o bałagan. Tym bardziej że system METOD to także szansa na ich zamontowanie również w mniej oczywistych miejscach, takich jak okolice kaloryfera czy rur.

Wysokiej jakości sprzęt kuchenny gwarancją stylu

Piekarnik z gazową płytą grzewczą lub indukcyjną, okap, lodówka oraz zmywarka (w zabudowie lub osobno) – w funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć żadnego z tych sprzętów. W sieci sklepów IKEA oraz online na IKEA.pl lub w aplikacji IKEA, dostępne są trzy główne serie AGD: IKEA 300 dla osób szukających funkcjonalnych produktów, IKEA 500 wzbogacona o szereg dodatkowych urządzeń oraz IKEA 700, czyli najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Co je łączy? Przede wszystkim zróżnicowany wygląd, co oznacza, że każdy znajdzie coś, co trafi w jego gust.

Wygląd to jednak nie wszystko – sprzęty AGD muszą służyć przez długie lata. Z tego powodu IKEA daje na nie 5-letnią gwarancję. To także bezpieczeństwo (różnego rodzaju blokady opracowane z myślą o pomysłowych dzieciach i roztargnionych rodzicach), zaawansowane funkcjonalności (jak kuchenka indukcyjna z timerem) czy zróżnicowane rozmiary.

Im jaśniej, tym lepiej, czyli oświetlenie ma znaczenie

Czego jeszcze potrzebuje kuchnia, aby móc ją w zgodzie z prawdą nazywać stylową i funkcjonalną? Zapominać nie wolno o oświetleniu, gdyż zaciemnione wnętrza nie tylko sprawiają wrażenie mniejszych niż są w rzeczywistości, ale też skutkują błyskawicznie pogarszającym się nastrojem.

Kuchnię doświetlić można na dwa sposoby: światłem słonecznym (zrezygnujmy z rolet oraz zasłon!) bądź sztucznym. Lampy sufitowe, wiszące i punktowe, LED-owe listwy, plafony wewnętrzne – wszystko to oferuje sieć sklepów IKEA. A im jaśniejsza i lepiej oświetlona kuchnia, tym wyraźniej dostrzeżemy wszystkie jej zalety.

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.