Quizy

Czujne oko ogrodnika szybko wypatrzy inną borówkę. Najlepszy robi to w 15 sekund, a ty?

Sezon na borówki wziąć trwa. Jeśli masz te krzewy w ogrodzie, rozwiązanie tej zagadki nie powinno sprawić ci większego problemu. Tylko najbardziej spostrzegawczy ogrodnicy potrafią wypatrzyć inną borówkę. Czy poradzisz sobie z tą iluzją optyczną? Masz 15 sekund na rozwiązanie naszej zagadki. Gotowy? Czas start!

Czujne oko ogrodnika szybko wypatrzy inną borówkę. Najlepszy robi to w 15 sekund, a ty?
Która borówka jest inna? Dasz radę rozwiązać zagadkę optyczną w mniej nić 15 sekund? Fot.fresherslive.com
REKLAMA

Spis treści:

Czym jest iluzja optyczna?

Iluzje optyczne przyprawiają o zawrót głowy każdego. Są to zjawiska wynikające z błędnej interpretacji informacji przez nasz mózg. Pod wpływem kontrastów, cieni czy gry kolorów widzimy coś, czego faktycznie nie ma. Zagadki optyczne cieszą się coraz większą popularności. Jest to świetna forma zabawy, ale nie tylko. Tego typu wyzwania mogą nas naprawdę sporo nauczyć. Pozwalają się odprężyć i zrelaksować, ale również sprawdzić swoją spostrzegawczość, która jest dziś niezwykle pożądaną cechą. Takie zagadki będą wymagały od nas maksymalnego skupienia i wytępienia wzroku, aby móc dostrzec pewne szczegóły. Pomaga to patrzeć na rzeczywistość w sposób bardziej uważny i krytyczny.     

Poza tym zagadki optyczne to świetna gimnastyka dla mózgu, dzięki czemu zaczyna on pracować na pełnych obrotach. Przekłada się to na umiejętności interpretacji informacji w codziennych sytuacjach, a także pomaga w rozwiązywaniu problemów. Właśnie dlatego zagadki optyczne są tak lubiane.

Znajdź inną borówkę

Na pierwszy rzut oka to zadanie wydaje się łatwe, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Przyjrzy się temu obrazkowi, który przedstawia borówki na jasnym tle. Jedną z nich różni od innych tylko drobny szczegół. Twoim zadaniem jest zlokalizować ją jak najszybciej. Weź głęboki wdech i wytęż swój wzrok. Nie zapomnij uruchomić stoper, gdyż masz tylko 15 sekund na rozwiązanie tej zagadki. Powodzenia!

zagadka optyczna Podejmij się naszego wyzwania i rozwiąż zagadkę optyczną. Fot.fresherslive.com

Rozwiązanie zagadki optycznej      

Udało ci się znaleźć inną borówkę w mniej niż 15 sekund? Jesteś nie lada bystrzakiem, a twoja spostrzegawczość jest na najwyższym poziomie. Możesz być z siebie dumny, gdyż nie każdy posiada taką umiejętność i sokoli wzrok. Jeśli jednak zapędziłeś nad obrazkiem dłuższą chwilę, ale nadal nie możesz znaleźć rozwiązania, nic straconego. Jest to naprawdę trudne wyzwanie. Poniżej przedstawiamy prawidłową odpowiedź.  

iluzja optyczna Udało ci się znaleźć inną borówkę? Gratulujemy, nie każdy może pochwalić się sokolim wzrokiem. Fot.fresherslive.com

Źródła: fresherslive.com, deccoria.pl   

Rozwiąż również: 

Sezon na pomidory w pełni. Jeśli masz sokole oko, innego pomidora znajdziesz w 15 sekund

Walczysz w ogrodzie z mrówkami? Spróbuj znaleźć odmieńca w tym mrowisku. Masz 15 sekund

Miłośnicy roślin doniczkowych znajdą inny kwiat w 15 sekund. Niełatwy test na spostrzegawczość

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Czujne oko ogrodnika szybko wypatrzy inną borówkę. Najlepszy robi to w 15 sekund, a ty?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.