Rośliny domowe

Niesamowite roślinne dziwolągi. Jak je pielęgnować?

Żywe kamienie, oplątwy, sarracenia, muchołówka, dawalia, eszeweria, ginura i mimoza to oryginalne rośliny do domu. Ogrodnik Wojtek Wardecki opowiedział, jak je pielęgnować.

Niesamowite roślinne dziwolągi. Jak je pielęgnować?
REKLAMA

Fot.123RF.com

Sukulenty to rośliny, które posiadają zmodyfikowane liście, w których przetrzymują wodę (sukulenty - uprawa i przydatne informacje). Pozwala im to na przetrwanie długich miesięcy bez np. opadów atmosferycznych. Oplątwy to z kolei tzw. "rośliny powietrzne", a ich uprawa jest niezwykle prosta. Nie wymagają podłoża, wystarczy je przytwierdzić np. do kawałka pnia i raz na jakiś czas zwilżyć. Sprawdź: Rośliny, które żyją samym powietrzem! Oplątwy, wymagania, pielęgnacja, uprawa

Kolejnym niezwykłym kwiatem jest sarracenia, która"sama się karmi". Roślina ta najlepiej czuje się w bardzo ubogich podłożach, które nie są zasobne w żadne składniki odżywcze. Zamiast kwiatów występują tutaj zmodyfikowane, poskręcane liście, które posiadają w środku substancje trawiące, które pozwalają rozłożyć robaka lub nawet małego skorupiaka, w ten właśnie sposób roślina się żywi. Sprawdź: Rośliny owadożerne - muchołówka, rosiczka, dzbanecznik - wymagania

Jedną z łatwiejszych w uprawie paproci jest dawalia, wystarczy zapewnić jej stale wilgotne podłoże, i będzie pięknie rosła przez długi czas. Nie jest to jednak kwiat polecany osobom z arachnofobią, ponieważ kłącza rośliny do złudzenia przypominają owłosione nogi pająka. 

Ginura, to egzotyczna roślinka, która wytwarza pomarańczowe kwiaty, które na tle purpurowych liści wyglądają wręcz zjawiskowo. Większość ogrodników rekomenduje jednak ich uszczykiwanie, aby nie osłabiać rośliny. Żywotność ginury to maksymalnie 3 lata. Po tym czasie najlepiej robić nowe sadzonki i ukorzenić je w ziemi. 

Sprawdź również : 

Eszewerii czar - jak ją pielęgnować?

Mimoza - czułek wstydliwy

Żywe kamienie (lithopsy) – jak je pielęgnować?

źródło:x-news.pl

Deccoria.pl

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Niesamowite roślinne dziwolągi. Jak je pielęgnować?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.