Art. Spons.

Czerwona kuchnia nie tylko dla odważnych! Zainspiruj się

Czerwień to wyjątkowo piękny kolor. Doskonale sprawdza się jako przykuwający wzrok element ubioru. Wspaniale wygląda także na sportowym aucie. Czy pasuje jednak do wnętrz? Gdy urządzamy swoje mieszkanie bądź dom, do tej ognistej barwy podchodzimy często z rezerwą. Choć wydawać się może, że jest ona trudna w aranżacji, nic bardziej mylnego! To kolor nie tylko dla odważnych. Warto poznać kilka sposobów, dzięki którym czerwień w kuchni stanie się stylowym elementem wnętrza. Oto nasze propozycje.

Czerwona kuchnia nie tylko dla odważnych! Zainspiruj się

Co nieco o czerwieni

Kolor czerwony nikogo nie pozostawia obojętnym. Ma równie wielu zwolenników co przeciwników. Jego znaczenie jest głęboko zakorzenione w wielu kulturach i to właśnie od tego dziedzictwa zależy nasze postrzeganie owej barwy. Często symbolizuje władzę, ale również ciepło, miłość i przytulność. W chińskiej tradycji jest symbolem szczęścia, dlatego to właśnie suknie o tej barwie wybiera się dla panny młodej. Wielbicieli czerwieni postrzega się nierzadko jako osoby niezwykle aktywne i pełne chęci do działania[1]. A co warto wiedzieć o tym kolorze we wnętrzach?

Czerwone meble kuchenne – czy to jedyna opcja?

Wybór tego koloru w aranżacji kuchni nie jest wcale oczywisty. W większości pomieszczenia o tym przeznaczeniu skąpane są w bielach, szarościach oraz naturalnych odcieniach drewna. Decyzja o tak wyjątkowej barwie musi być dobrze przemyślana. Czerwona zabudowa kuchenna nie jest bowiem elementem, który zmienia się co sezon. Jeżeli więc nie jesteśmy pewni, jak sprawdzi się ten kolor podczas codziennego korzystania z pomieszczenia, wybierzmy stonowane meble i soczyste akcenty.

Barwne dodatki

Jednym z najprostszych i zarazem najtańszych sposobów, by dodać nieco czerwieni w pomieszczeniu, jest pomalowanie ściany na wybrany odcień. Puszka farby nie stanowi wysokiego kosztu, a samodzielna zmiana koloru zajmie nam zaledwie kilka chwil. Jeżeli nie chcemy, by czerwień dominowała we wnętrzu, możemy pokryć nią wybraną część ściany, np.:

  • przestrzeń pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi;
  • dolną część ściany (lamperia);
  • kącik jadalniany;
  • ścianę z oknem.

Świetnym rozwiązaniem jest także umieszczenie w kuchni czerwonych dodatków. Wazon ze świeżymi kwiatami w tym kolorze, miękkie ściereczki, pojemnik na płyn do mycia naczyń, ustawione na półce kubki, czerwone uchwyty mebli, podkładki, obrus lub bieżnik na kuchennym stole - to wszystko niedrogie i łatwe do zmiany elementy wystroju. Gdy poczujemy się znudzeni aranżacją z dodatkiem czerwieni, bez żalu i dużych kosztów możemy zupełnie ją usunąć.

Ciekawą propozycją jest umieszczenie na ścianach w kuchni czerwonej cegły. Najlepiej wyglądać będzie ta prawdziwa, choć w sklepach budowlanych dostępne są także jej imitacje. Cegły pozostałe po rozbiórce starych zabudowań mają piękne barwy. Do celów dekoracyjnych wykorzystuje się ich zewnętrzne części, tnąc je na cienkie i praktyczne płytki. Dzięki temu tworzą one niezwykłą atmosferę we wnętrzu, dodając mu przytulności.

Innym, również doskonałym sposobem na kolor czerwony w kuchni są barwne urządzenia AGD. Stanowią one akcent, który nadaje kuchni wyrazistości i designerskiego sznytu. Świetnie wpasowują się w wiele różnych stylów wnętrzarskich – od retro, przez industrialny, aż po nowoczesny. Na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Bąbelki z czerwonego saturatora

Ekspres do gazowania wody Art  od SodaStream to świetne urządzenie dla miłośników doskonałego designu i ekologicznych rozwiązań. Wyjątkowe wzornictwo i dbałość o najmniejszy aspekt wizualny sprawiają, że bez problemu wpasuje się on w każde kuchenne wnętrze. Czerwony kolor stanowi dodatkowy atut tego sprzętu.

Co jeszcze warto o nim wiedzieć? To urządzenie, które pozwala troszczyć się o naszą planetę oraz… kręgosłup. Dlaczego? Umożliwia nasycenie dwutlenkiem węgla zwykłej, kranowej wody. Nie produkujemy więc mnóstwa plastikowych odpadów pochodzących z jednorazowych opakowań i nie musimy dźwigać ciężkich i nieporęcznych zgrzewek, a później szukać dla nich miejsca do przechowywania w domu. Wymienne cylindry napełnione gazem pozwalają przygotować nawet 60 litrów orzeźwiającego napoju. Bez trudu dopasujemy poziom gazowania do naszych indywidualnych upodobań. Korzystając ze stylowej i poręcznej dźwigni, możemy przygotować wodę:

  • delikatnie gazowaną;
  • średnio gazowaną;
  • mocno gazowaną.

SodaStream Art pozwala także na przygotowanie popularnych napojów, takich jak Pepsi, Mirinda, 7Up, cola, lemoniada i napoje owocowe. Wystarczy do nasyconej bąbelkami wody dodać specjalne syropy. W nakrętce każdego z nich znajduje się miarka, dzięki której bez problemu odmierzymy potrzebną ilość koncentratu.

A jakie są butelki kompatybilne z saturatorem SodaStream Art? Przede wszystkim można używać ich wielokrotnie i przez długi czas. Są smukłe i minimalistyczne, dlatego z pewnością będą prezentować się znacznie lepiej na kuchennym blacie niż ich jednorazowe odpowiedniki. Bez problemu można myć je w zmywarce. Są odporne na uszkodzenia. A to wszystko dzięki nowoczesnemu materiałowi, z którego zostały wykonane – tritanowi.

SodaStream Art to ekspres do gazowania wody, który dostępny jest w czterech modnych kolorach: białym, czarnym, niebieskim i oczywiście czerwonym. Doskonale sprawdzą się w kuchniach osób, które cenią sobie nieprzeciętny design oraz wysokie walory użytkowe.

Czerwona kuchnia – jaki wybrać odcień?

Kuchnia w kolorze czerwonym może być zarówno stonowana, jak i pełna soczystych barw. Wiele bowiem zależy od wybranego przez nas odcienia. Jest całe mnóstwo barw pomiędzy delikatnymi, niemal pastelowymi wariantami, a głębokim bordo. Dlatego – nawet jeżeli nie przepadamy za wyrazistymi aranżacjami – na pewno wybierzemy odcień, który skradnie nasze serce.

Ciemna kuchnia dla wielbicieli elegancji

Głęboki, stonowany i ciemny kolor kuchni świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu o podwyższonym standardzie. Szykowne barwy wina albo burgundowy, który delikatnie wpada w brąz, pasują do luksusowych wnętrz. Odcienie te są oryginalniejsze niż czerń, jednak nadal pozostają bardzo eleganckie. Zabudowa meblowa w tych kolorach doskonale komponuje się ze złotymi dodatkami, takimi jak uchwyty, okap i elementy kuchenki. Kamienne blaty wysokiej jakości podkreślą z pewnością niebanalny wystrój i doskonale go uzupełnią.

Soczysta czerwień dla miłośników kolorów

A gdyby tak puścić wodze fantazji, urządzając kuchenne wnętrza? Do aranżacji z nutką szaleństwa sprawdzą się wyraziste odcienie pełne pozytywnych wibracji! Kolory świeżych truskawek i poziomek z pewnością pobudzą apetyt podczas przygotowywania posiłków w tak niezwykłej kuchni. Można sprawić, by były jedynym barwnym akcentem w tym pomieszczeniu bądź połączyć je z innymi, równie wyrazistymi. Styl pop art sprawdzi się tu doskonale. Przykuwająca wzrok grafika na ścianie - pełna czerwieni, niebieskiego, żółtego i pomarańczowego - oraz czerwone szafki kuchenne to rozwiązanie dla tych, którzy nie znoszą nudy we wnętrzach.

[1] Znaczenie-symboliczne-i-funkcje-koloru-w-kulturze.pdf (researchgate.net)

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.