Art. Spons.

Nowoczesne panele winylowe Next Step Barlinek – perfekcyjne odwzorowanie natury

Barlinek od lat kojarzony jest z drewnem, a deska barlinecka stała się synonimem drewnianej podłogi, powszechnie funkcjonującym w użyciu. Przywiązanie do naturalnych materiałów oraz działania proekologiczne od lat definiują firmę na polskim, ale i światowym rynku. Jednak Barlinek patrzy także śmiało w przyszłość, czego najlepszy dowodem są dwie nowe kategorie: podłogi hybrydowe oraz panele winylowe, które w tym roku uzupełniły portfolio marki. Te innowacyjne produkty pozwalają odkryć nowoczesne oblicze znanego i cenionego producenta i są kolejnym krokiem w rozwoju marki.

Nowoczesne panele winylowe Next Step Barlinek – perfekcyjne odwzorowanie natury
Fot. Materiały promocyjne

NEXT STEP, czyli kolejny krok

Portfolio firmy Barlinek wzbogaciły dwie nowoczesne kategorie podłóg NEXT STEP. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolejny krok producenta w stronę zaspokojenia nowych potrzeb, jakie tworzy rynek wyposażenia wnętrz, ale też poszukiwania proekologicznych rozwiązań w ich aranżacji. Pod nowym szyldem kryją się zatem zupełnie nowatorskie rozwiązania, obejmujące dwie grupy produktów: wodoodporne podłogi hybrydowe oraz nowoczesne podłogi winylowe. – Ideą wprowadzenia kolekcji NEXT STEP było przede wszystkim rozbudowanie portfolio handlowego o innowacyjne podłogi, nie tylko drewniane. Odpowiadając na potrzeby konsumentów,  zdecydowaliśmy się poszerzyć swoją ofertę handlową również o panele winylowe, a takim łącznikiem, ogniwem pośrednim między jedynymi, a drugimi ma być właśnie innowacyjna podłoga hybrydowa. Zależało nam przy tym na stworzeniu produktu z drewnianą warstwą dekoracyjną. Produktu, który będzie odporny na wilgoć, wahania temperatury, warunki pogodowe, zachowując przy tym urodę i właściwości drewna – mówi Robert Kupczewski, Product Manager Barlinek.

Rewolucja na rynku podłóg

Nowa grupa produktowa NEXT STEP, poprzez wykorzystanie struktury drewna oraz bazowanie na naturalnych materiałach, wpisuje się w dotychczasowy wizerunek marki. Jednocześnie w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań śmiało podąża za aktualnymi trendami, dostarczając na rynek produkty nie tylko nowoczesne, ale wręcz innowacyjne. Wodoodporne podłogi hybrydowe NEXT STEP to bowiem rewolucyjna zmiana w podejściu do naturalnych podłóg. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań drewno zyskuje wysoką wytrzymałość, gwarantującą użytkowanie na lata. Z kolei podłogi winylowe pozwalają producentowi na wpisanie się w –  ten ciągle rosnący – segment rynku podłóg. Oferta jest również odpowiedzią na potrzeby ludzi młodych oraz tych, którzy szybko chcą zmienić swoje wnętrze.

Podłogi hybrydowe i panele winylowe - wspólny rdzeń

Oba te rozwiązania łączy wspólny mianownik. To innowacyjny rdzeń Denscore, który jest zbudowany z przyjaznych środowisku składników pochodzenia naturalnego. Produkt ten jest więc całkowicie ekologiczny, w pełni wpisując się w filozofię marki. – Kolekcja NEXT STEP to kolejny krok firmy w stronę działań proekologicznych. To właśnie troska o ekologię oraz nowoczesne wzornictwo, skłoniły nas do myślenia o wykorzystaniu alternatywnych materiałów do produkcji podłóg drewnianych. Ponieważ, jak wszyscy wiemy, nasze zasoby drewna powoli się kurczą, co potwierdzają wzrosty cen na rynku produktów o powłokach drewnianych, staramy się spojrzeć proekologicznie na materiały alternatywne, przynajmniej dla części budowy produktu, jak np. rdzeń, czyli warstwa środkowa i dolna.

Panele wodoodporne, idealne również do kuchni i łazienki

Największą zaletą całej kolekcji podłóg NEXT STEP jest bowiem wodoodporność, którą gwarantuje właśnie innowacyjny rdzeń Denscore. Twardy niczym skała i gęsty czynią ją wyjątkowo stabilną w czasie wahań wilgotności czy temperatury, a tym samym daje możliwość ułożenia podłogi w całym domu czy mieszkaniu – łącznie z tzw. pomieszczeniami mokrymi, jak kuchnia i łazienka. Dzięki niemu nowe podłogi są m.in. w pełni odporne na działanie wody, w tym na miejscowe zalania i zachlapania oraz wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Wyprodukowane w 100% z materiałów wodoodpornych, nie są podatne na działanie wilgoci, a zamek łączący poszczególne panele jest w pełni wodoszczelny. Dzięki odpowiednim parametrom przenikania temperatur, podłogi NEXT STEP podobnie jak klasyczna deskę barlinecką, można z powodzeniem zamontować na ogrzewaniu podłogowym oraz  w systemach chłodzenia podłogowego. Jednocześnie najwyższe parametry powodują, że podłogi nie odkształcają się i nie zmieniają wymiarów, są więc nadzwyczaj stabilne.

Uniwersalna uroda drewna

Za innowacyjnymi rozwiązaniami idzie w parze piękne wzornictwo, podkreślające tradycje firmy. Znany z zamiłowania do naturalnych materiałów Barlinek, po raz kolejny udowodnił, że to właśnie drewno jest tym surowcem, który czyni wnętrza uniwersalnymi i ponadczasowymi. Podłogi NEXT STEP, mimo swojego dużo szerszego niż klasyczne podłogi drewniane zastosowania, dalej eksponują unikatowy rysunek drewna, ocieplając wizerunek wnętrz.

Listwy przypodłogowe, idealne wykończenie wnętrza

Przy tworzeniu wymarzonej aranżacji wnętrza należy zadbać nawet o najdrobniejsze detale. Jednym z nich jest wybór listew przypodłogowych, będących elementem wykończenia podłogi. Największe atuty tego rozwiązania to atrakcyjny wygląd i niezwykle praktyczne właściwości – właśnie dlatego nie powinno zabraknąć go w żadnym wnętrzu, w którym pierwszoplanową rolę odgrywa drewno.

Chociaż listwy przypodłogowe są wykorzystywane głównie jako jeden z elementów wykończeniowych, z powodzeniem mogą posłużyć także do szybkiego odświeżenia wystroju wnętrza. Listwy Barlinek powstały z naturalnego drewna, zatem można je bez problemu pomalować na dowolny kolor. Taka zmiana pozwala uzyskać znakomity efekt wizualny i wprowadzić do czterech ścian nieco świeżości.

Warto również wspomnieć o problemie, jaki – np. w trakcie podłączania sprzętu RTV – powodują nieestetyczne wystające kable. Listwy przypodłogowe Barlinek mogą i w tym przypadku okazać się świetnym rozwiązaniem – znajduje się w nich bowiem rowek umożliwiający ukrycie kabli od telewizora, konsoli, kina domowego i wielu innych urządzeń.

Barlinek – producent pelletu

Firma wykorzystuje 100% surowca drzewnego. Z najszlachetniejszych części kłody produkuje podłogi drewniane oraz listwy przypodłogowe. Trociny oraz odpady wykorzystuje do produkcji biopaliw. Pellet Barlinek składa się w 70% z trocin iglastych i 30% trocin liściastych. Pellet Barlinek wykazuje się dużą wydajnością energetyczną (5,3 kW), a podczas jego spalania do atmosfery nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje, takie jak Benzo(a)pireny, dwutlenki siarki lub azotu. Pellet to paliwo odnawialne i jedno z najczystszych znanych i używanych odnawialnych paliw na świecie. Dzięki optymalnemu procesowi spalania w urządzeniach grzewczych emisje gazów szkodliwych są minimalne, a emisję CO2 uznaje się za zerową.

materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.