Newsroom 14.05.2021

Lista roślin, które mogą być szkodliwe dla dzieci, psa czy kota wbrew pozorom jest długa. I nie są to jedynie rośliny egzotyczne – większość z nich może rosnąć tuż przy twoim bloku lub ogrodzie. Oto najbardziej znane gatunki roślin, mogące stanowić niebezpieczeństwo dla dzieci i domowych zwierząt. Jeśli mieszkasz na osiedlu, unikaj ich podczas spacerów.

Czytaj artykuł 

Urządzasz taras? Meble, oświetlenie i rośliny to drugorzędna sprawa. Budowę zacznij od wyboru odpowiedniej podłogi – powinna być odporna na zmiany temperatury, dobrze radzić sobie z wilgocią. Warto zwrócić także uwagę na to, czy powierzchnia jest antypoślizgowa. Podpowiadamy, czym wyłożyć taras.

Czytaj artykuł 

Jesteś zmęczony pośpiechem, brakiem wytchnienia i zgiełkiem? Chciałbyś - choć na chwilę, zmienić otoczenie i przekonać się, że można żyć w symbiozie z naturą? Nowocześnie, jednocześnie nie zapominając o tradycji i swoich korzeniach, a także o tym, co najważniejsze? Wyjdź na spotkanie z ludźmi, którzy wiodą życie w otoczeniu sielskich klimatów. Przekonaj się, że slow life wcale nie polega na życiu w ślimaczym tempie, ale na odnalezieniu harmonii w tym, co robimy i w tym, kim jesteśmy. Balansie między dbaniem o siebie, a także o środowisko.

Czytaj artykuł 

16 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Światła. Jest to globalna inicjatywa, której celem jest podkreślenie znaczenia światła i jego roli w naszym życiu. Zawdzięczamy mu naprawdę wiele, przede wszystkim dlatego, że otaczający nas świat w aż 80 proc. odbieramy dzięki… narządowi wzroku, co przy braku światła, byłoby najzwyczajniej niemożliwe. Światło towarzyszy nam na co dzień, co sprawia, że rzadko się nad nim zastanawiamy, warto jednak pamiętać, jak wpływa na nasze życie i dlaczego tak ważne jest by świadomie z niego korzystać.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Decyzją Instytutu Pantone w 2021 po raz pierwszy kolorami roku zostały dwie barwy. Pierwsza z nich, czyli szarość, przywodzi na myśl skały, które stawiają opór upływającemu czasowi i są znakiem wytrwałości i siły. Z kolei druga barwa, czyli cytrynowy odcień żółtego, symbolizuje pozytywną energię, której tak bardzo wszystkim potrzeba w trudnym czasie pandemii. Ale wśród modnych obecnie kolorów ścian znajdują się także inne barwy, które często nawiązują do natury. Sprawdź, jaki kolor do salonu, sypialni i kuchni wybrać, aby było modnie i abyś dobrze się czuł we własnym domu!

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Konstrukcje drewniane od lat cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na niską cenę, ale także właściwości prozdrowotne i nieograniczone rozwiązania projektowe. Obecny trend na budowanie małych domków (ang. tiny living) sprawia, że całoroczne drewniane domki stanowią jedną z najchętniej wybieranych możliwości taniego i wygodnego mieszkania. 

Czytaj artykuł 

Aby panele fotowoltaiczne mogły działać prawidłowo, konieczne jest, by promienie słoneczne padały bezpośrednio na ich powierzchnię. Ilość wytworzonej energii jest zależna od ilości nasłonecznienia. Im więcej słońca do nich dotrze, tym więcej energii są w stanie wygenerować. Odłóż zatem na bok wszystkie mity dotyczące tego, że mycie paneli jest zbędne. Zalegający na nich brud może przyczynić się do ograniczenia ich wydajności. A przecież na czym innym Ci zależy!

Czytaj artykuł 

Metalowe barierki znajdujące się na zewnątrz balkonów są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. W związku z tym często ulegają procesowi korodowania. Jak zabrać się za ich odświeżenie na wysokości?

Czytaj artykuł 

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko jako lokale osobiste, rodzinne o nowych, wygodnych rozkładach, ale także jako niezawodna inwestycja. Poniżej dowiesz się, jakie istotne czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie nieruchomości od dewelopera.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.