Na początek
Do podstawowego wyposażenia każdej łazienki należą toaleta, wanna lub prysznic oraz umywalka. To pakiet minimum, spełniający najpilniejsze potrzeby, ale jeszcze sporo mu brakuje do statusu „miejsca idealnego”, to raczej surowy stan przejściowy, w którym – na razie – dominuje pustka. Dopiero uzupełnienie tego wnętrza o odpowiednio dobrane dodatki i ozdoby sprawi, że nabierze ono smaku i charakteru. Zanim jednak zaczniecie zaopatrywać się w rozmaite akcesoria, dokładnie przyjrzyjcie się planom łazienki, przypomnijcie sobie, w jakim stylu, chcieliście ją urządzić. Nowe nabytki nie powinny odstawać od całej reszty, a podkreślać organizacyjny kunszt i dopełniać zachwycającego efektu.
Zarejestruj się! | Dodaj galerię!
Co zatem warto mieć w łazience idealnej?
Szafy, szafeczki i regały
Funkcjonalna łazienka bez szafek się nie obejdzie – w końcu gdzieś trzeba pochować wszystkie kąpielowe akcesoria, kosmetyki, zapasowe ręczniki i inne bibeloty. Niezależnie od metrażu pomieszczenia, zawsze powinna pojawić się w nim szafka, nawet jeśli w jej wystroju dominuje styl minimalistyczny. Ciekawym rozwiązaniem do małych przestrzeni są meble podwieszane lub te w formie regału, które można zamontować po wewnętrznej stronie drzwi. Pamiętajcie również o dodatkowych półkach w pobliżu strefy sanitarnej, na których wygodnie postawicie stylową mydelniczkę lub przybory do mycia zębów.
Zarejestruj się! | Dodaj galerię!
Lustro
Duże lub małe, w ramie lub bez, wklejone w ścianę lub zawieszone, lustro jest ozdobą każdej łazienki. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne pełni funkcje? Nie tylko pomaga w codziennej pielęgnacji, goleniu czy nakładaniu makijażu, może także powiększać optycznie niewielkie wnętrze lub dodawać mu luksusowego charakteru. Jeśli nadal brakuje wam dodatkowego miejsca na przechowywanie kosmetyków, tradycyjne lustro warto zastąpić płaską, zwierciadlaną szafką – to takie użyteczne, łazienkowe 2w1.
Zarejestruj się! | Dodaj galerię!
Rośliny
Kwiaty, zarówno te żywe, jak i sztuczne coraz częściej goszczą w naszych łazienkach – i słusznie. Dodają temu wnętrzu życia, uroku, pozbawiają go nieprzyjemnej aury „sterylności”, sprawiają, że panuje w niej klimat niemal jak w SPA. Wilgoć i wyższa temperatura to doskonałe warunki dla roślin takich jak storczyk, kroton czy kalatea. Przeszkodą w uprawianiu kwiatów w pokoju kąpielowym będzie oczywiście brak naturalnego światła – w łazienkach pozbawionych okien takie rozwiązanie raczej się nie sprawdzi. Można wówczas udekorować łazienkę sztucznymi roślinami lub innymi elementami, estetyką nawiązującą do natury np. wazonami lub elementami z litego drewna.
Gatunki roślin polecane do łazienki. Kliknij!
Ozdobne pojemniczki
Pojemniki ze sklepów, wiklinowe koszyczki, samodzielnie wykonane pudełeczka ze starych słoiczków, wszystkie one ułatwią przechowywanie łazienkowych bibelotów. Są one sekretem każdego idealnie zorganizowanego wnętrza. Ułatwiają one szybkie znajdywanie potrzebnych rzeczy i zapobiegają powstawaniu bałaganu. A jak przecież wiadomo, tylko on jest w stanie zakłócić odprężające chwile w łazience. Równie przydatne są stojaki i wieszaki na suszarkę, prostownicę lub szczotki do włosów.
Zarejestruj się! | Dodaj galerię!
Pojemnikiem, o którym często zapomina się w łazienkach (szczególnie tych łączonych) jest kosz na śmieci, do którego wyrzuca się odpady higieniczne. Jego obecność podnosi komfort użytkowania łazienki nie tylko nam, ale także naszym gościom.
Zobacz najpiękniejsze łazienki użytkowników Deccori! Kliknij!
Klimatyczne oświetlenie
Jednym z najważniejszych czynników kreujących intymną, relaksującą atmosferę jest światło. Poza głównym oświetleniem, które równomierne opromienia całą łazienkę, cenną dekoracją będą także mniejsze źródła światła, skupione miejscowo na wannie czy umywalce, tworzące lekki półmrok. Najpopularniejszym dodatkiem z tej kategorii są małe lampki oraz świece zapachowe, które zwyczajną kąpiel podnoszą do rangi małego rytuału.
Zarejestruj się! | Dodaj galerię!