TV jako element aranżacji wnętrz

Data publikacji: 2016-12-15 13:00:00

Dla większości z nas telewizor to rzecz niezbędna - jedni zaczynają z nim dzień, inni przy nim zasypiają. Najczęściej stoi w salonie, w najbardziej eksponowanym miejscu. Warto więc zadbać o to, aby oprócz roli użytkowej, spełniał również estetyczną.

TV jako element aranżacji wnętrz

KONKURS: Pokaż swoje dekoracje świąteczne i wygraj 750 zł na zakupy »

Telewizor jako element aranżacji wnętrz ma ogromny potencjał. Projektanci i inżynierowie prześcigają się w oryginalnych pomysłach. Mamy już więc mikrofalówki z odbiornikiem TV, lodówki z wmontowanym ekranem, a nawet okapy z telewizorem. Pomysły bardzo ciekawe i  innowacyjne, ale raczej mało praktyczne, ponieważ telewizor potrzebuje przestrzeni.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Telewizor na właściwym miejscu
Zadbaj, aby otoczenie wokół telewizora było stonowane i wyciszone. Zbyt jaskrawe światło, ostre kolory i intensywne wzory szybko rozpraszają uwagę i męczą oczy. Na ścianie wokół odbiornika unikaj geometrycznych wzorów i intensywnych kontrastowych kolorów.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Zazwyczaj telewizor znajduje się w salonie, tak, aby każdy miał swobodny dostęp do pilota. Istotne jest jednak, żeby umieścić go w spokojnym i mało ruchliwym miejscu, w którym nie krzyżują się ścieżki domowników i nikt sobie nie będzie przeszkadzał.

Jeśli telewizor jest duży, pod żadnym pozorem nie umieszczaj go w małym pokoju. Oglądanie w takich warunkach ma fatalne skutki dla zdrowia. Warto pamiętać również o tym, aby ekran nie znajdował się ponad linią wzroku i nie był ustawiony naprzeciwko okna lub innego źródła światła.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Telewizor jak obraz
Dzisiejsze odbiorniki telewizyjne często wyglądają jak prawdziwe działa sztuki. W zależności od modelu, mamy do wyboru różne wielkości, ramy, kolory. Mogą być wiszące lub stojące. Jeśli zdecydujemy się powiesić sprzęt na ścianie, „oprawmy” go w odpowiednie tło. Ciekawym pomysłem jest położenie na ścianie wokół odbiornika delikatnej tapety. Dobrze sprawdzą się subtelne ornamenty i wzory roślinne. Taki element doda wnętrzu odpowiedniej głębi. Jeśli nie jesteś fanem tapet, pomyśl o ścianie z czerwonej cegły, kamienia albo wykończonej betonowymi płytami.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Telewizor oprawiony w elegancką i gustowną ramę obrazową świetnie wkomponuje się w klasyczne wnętrze. Natomiast ci, którzy cenią nowoczesne rozwiązania i komfort oglądania, powinni pomyśleć o zamontowaniu z tyłu telewizora taśm ledowych.

W małych pomieszczeniach, gdzie wydzielenie dedykowanej ściany jest niemożliwe, telewizor sprawdzi się jako element zabudowanej przestrzeni. Kompozycja szafek, szuflad i  półek stworzy ciekawą ramę, otaczającą odbiornik. Takie rozwiązanie nie tylko świetnie się prezentuje, ale pomoże ukryć niewygodne kable i gniazdka. W naturalny sposób zrobi się miejsce na dodatkowe sprzęty, takie jak dekoder czy konsola.

Telewizor czy kominek?
Kominek i telewizor nie powinny ze sobą konkurować, lecz harmonijnie współistnieć. Urządzając salon z kominkiem nie musisz się już zastanawiać, jak ustawić kanapę i fotele, aby jednocześnie oglądać telewizor i cieszyć się widokiem drewna trzaskającego w kominku. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie aranżacji kominka z wykorzystaniem telewizora. Można go zamontować obok albo tuż nad kominkiem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu właściwych materiałów izolacyjnych.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Jeśli natomiast marzysz o kominku, ale z różnych przyczyn nie możesz mieć go w swoim salonie, zastąp go telewizorem. Najnowsze odbiorniki, oprócz możliwości oglądania telewizji, posiadają wiele ciekawych dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest specjalna aplikacja, po uruchomieniu której ekran odbiornika zamienia się w palący się kominek. Obraz jest realistyczne do tego stopnia, że słychać trzask palonego drewna i widać, jak go ubywa. Taki kominek nie daje wprawdzie ciepła, ale świetnie się prezentuje.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Salon to zdecydowanie najlepsze miejsce dla telewizora. Projektanci odradzają umieszczanie odbiornika w sypialni i w pokoju dziecięcym. Te dwa pokoje powinny być oazą spokoju i miejscem, w którym na chwilę można odciąć się od świata i odpocząć.

Deccoria.pl
Zdjęcie główne: Materiały prasowe IKEA Polska

Zobacz, jak nasi Użytkownicy zaaranżowali wnetrza z telewizorem (kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii)

   

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
rampol

Autor: rampol
Data: 2016-12-28 21:10:46
Jak ma się jeszcze TV z ambilightem to mamy dodatkowy element dekoracyjny w salonie ;)