Triki, dzięki którym twoje rośliny doniczkowe będą uprawiać się same

Data publikacji: 2017-01-21 10:00:00

Wszyscy chcemy mieć w domu piękne kwiaty, nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby regularnie o nie dbać.

Triki, dzięki którym twoje rośliny doniczkowe będą uprawiać się same

Przedstawiamy kilka trików, dzięki którym rośliny doniczkowe będą uprawiać się same. Zadbane kwiaty doniczkowe, to chluba każdego domu. Niestety, nie każdy z nas może poświęcić pielęgnacji roślin tyle czasu, ile one faktycznie wymagają. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, by ułatwić sobie życie.

Podlewanie
Zapominasz o regularnym podlewaniu ziemi? Mamy na to radę. Przygotuj pieluszkę dla dzieci, doniczkę z ziemią, wodę i miskę.
Pieluszkę rozłóż nad miską i zalej ją wodą, aby dobrze nasiąkła. Następnie rozetnij ją, wyjmij z niej wilgotny wsad i podrzyj go na kawałeczki. Strzępki wkładu chłonącego zmieszaj z ziemią w doniczce, część odsyp na bok do innego naczynia. Posadź roślinę, przysyp ją od góry pozostałą częścią odzywczej mieszaniny. Voila, gotowe. Od teraz, zamiast podlewać kwiaty co siedem dni, wystarczy, że zrobisz to raz na dwa-trzy tygodnie.

Wybrane dla Ciebie:

  


Zapałki w roślinie
Zieleń pokojowa czasem pada ofiarą różnych pasożytów. Najlepszym sposobem, by uchronić ją przed groźnymi grzybami, jest zapewnienie jej optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju. Silne, zdrowe rośliny będą mniej podatne nie tylko na ataki robaków, ale też choroby grzybicze. Jeśli widzisz, że twoje okazy zmarniały, w ziemię w doniczkach zatknij kilka zapałek (główkami do dołu). W ten sposób wzmocnisz odporność swoich roślin. Siarka, która występuje zapałkach, jest grzybobójcza.


1 2 3

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy