Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Ogród pełen kwiatów to marzenie wielu pasjonatów ogrodnictwa. Kwitną na przeróżne kolory, ale do tych najpopularniejszych zaliczamy żółty, różowy lub pomarańczowy. Ci, którzy chcą stworzyć atmosferę spokoju i relaksu, powinni zdecydować się na rośliny kwitnące na niebiesko. Niektóre z nich możemy wysiać już teraz, a będą cieszyć nasze oko wiosną i latem. Sprawdź, jakie niebieskie kwiaty do ogrodu można siać już w lutym.  

Czytaj artykuł 

Porzeczki mają bogate walory smakowe, a ich owoce są prawdziwą bombą witaminową. Każdy ogrodnik wie, że obfitość plonu zależy w głównej mierze od pielęgnacji krzewów. Aby uzyskać dobre zbiory, warto dostarczyć krzakom niezbędnych składników odżywczych w formie łatwo przyswajalnej. Już w lutym zacznij podlewać porzeczki domowym nawozem, a będą uginać się pod ciężarem owoców.  

Czytaj artykuł 

Chcesz stworzyć barwne widowisko w swoim ogrodzie? Pomysłem, dzięki któremu zrealizujesz swoje marzenie jest wysiew ostróżki ogrodowej. Ta piękna roślina nie tylko ozdobi rabaty swoimi kłosowatymi kwiatostanami, ale również przyciągnie owady zapylające, w tym pszczoły. Zobacz, co zrobić, aby móc podziwiać ją w całej krasie - jak sadzić, uprawiać i pielęgnować ostróżkę, by cieszyła oko i była przydatna dla ogrodowego ekosystemu.

Czytaj artykuł 

Jest istną bombą witaminową, o której dawno zapomniano w ogrodach. Najwyższa pora sprawić, by skorzonera na nowo zagościła na grządkach, ponieważ jej świeże, soczyste korzenie to źródło doskonale przyswajalnych składników odżywczych. Cenna dla zdrowia i oryginalna w smaku roślina nie ma dużych wymagań, a jej pielęgnacja po wschodach wymaga powtarzania jedynie dwóch zabiegów. Podpowiadamy, jak siać skorzonerę, dlaczego tak bardzo potrzebuje wody i jak przechowywać zebrane plony.

Czytaj artykuł 

Rododendrony są bardzo wrażliwe na wysoką zawartość wapna w glebie, więc nie każdy nawóz im odpowiada. Czym zasilać te wybitnie kwasolubne krzewy, aby na wiosnę zakwitły piękniej niż kiedykolwiek? Wyjaśniamy, czego potrzebują rododendrony i zdradzamy przepis na dwuskładnikową odżywkę, którą warto zastosować już na przedwiośniu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zamiokulkas ceniony jest nie tylko ze względu na dekoracyjność, ale również niewielkie wymagania i łatwość w uprawie. Jest bardzo wytrzymały i potrafi wybaczyć wiele błędów, przez co bywa nazywany żelazną rośliną. Niestety złe podłoże może prowadzić do gnicia korzeni, a w konsekwencji do obumarcia całego okazu. Jaka ziemia do zamiokulkasa będzie najlepsza? Tylko w takiej będzie bujnie się rozrastał, zapewniając świetną dekorację przestrzeni.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Por to warzywo cenione za swój delikatny smak i wszechstronne zastosowanie w kuchni. Bez niego nie wyobrażamy sobie rosołu, podkreśla smak surówek i sałatek. Nie jest on zbyt trudny w uprawie, ale warto trzymać się kilku zasad, które sprawią, że zbierzemy obfite plony. Aby uzyskać okazałe, grube pory, ważne jest prawidłowe przeprowadzenie siewu oraz odpowiednia pielęgnacja roślin.  

Czytaj artykuł 

Minimalizm i naturalizm od lat przeplatają się w projektowaniu wnętrz oryginalnych, a przy tym funkcjonalnych, a ich ujęcie w nowoczesnym designie obiera coraz to nowy kierunek. Jednym z materiałów, które odpowiadają obu nurtom, jest klasycznie piękny, imponująco trwały marmur. Zastanawiasz się, czy marmur nadaje się do kuchni? Choć luksusowy na wskroś, coraz częściej jest wykorzystywany we wnętrzach eklektycznych, swobodniej zaprojektowanych, zaskakujących kolorystyką i nową formą – do współczesnej kuchni z charakterem jak znalazł. Oto przykłady jego zastosowania na podłodze, blatach i ścianach, gdy doskonale łączy funkcjonalność i design.

Czytaj artykuł 

Trawnik może wyglądać efektownie, ale potrzebuje do tego wielu starannych zabiegów pielęgnacyjnych. Nic więc dziwnego, że ogrodnicy rozglądają się za ciekawą alternatywą dla zwykłej murawy, która zabiera nam tak dużo czasu. Co wysiać zamiast trawy w słońcu, a co w cieniu? Istnieje wiele gatunków roślin, które doskonale zastąpią tradycyjny trawnik na każdym stanowisku w ogrodzie.

Czytaj artykuł 

Ciepły, iście wiosenny luty zachęca do przyspieszenia prac w ogrodzie. Jednak rozsądek doświadczonego ogrodnika podpowiada, że lepiej tego nie robić, bo w każdej chwili mogą wrócić śniegi i przymrozki. Jeśli chcesz już działać i rzeczywiście szybciej podziwiać bujne kwitnienie na rabatach, skup się na pielęgnacji roślin zalecanej według kalendarza. Wczesnowiosenne porządki to dobry kierunek, podobnie jak przycięcie niektórych gatunków, by w nadchodzących miesiącach piękniej się rozrosły. Jakie rośliny przycinać w lutym? Oto lista okazów, które tego potrzebują.

Czytaj artykuł 

W naszym klimacie wiele warzyw musimy uprawiać z rozsad. Pielęgnujemy je na parapecie do momentu, gdy minie ryzyko największych mrozów i będą mogły zostać przeniesione na grządki. Jeśli chcemy otrzymać zdrowe i silne sadzonki, musimy zacząć od dobrego podłoża oraz rozsądnego nawożenia. Jaka ziemia jest najlepsza do rozsad? Czym nawozić sadzonki warzyw? Podpowiadamy w artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy nasz ogród będzie mienił się różnymi kolorami. Natomiast wraz z końcem zimy możemy zaobserwować pierwsze kwiaty, które zwiastują nadejście cieplejszych dni. Są to nie tylko przebiśniegi, krokusy czy pierwiosnki. Na szczególną uwagę zasługuje też złoć żółta, która świetnie poradzi sobie na stanowiskach wilgotnych i lekko zacienionych. Co to za roślina i jak ją uprawiać w ogrodzie? Podpowiadamy.   

Czytaj artykuł 

Cięcie jabłoni jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, który wpływa na ich zdrowie i wydajność owocowania. Jest to niezbędne szczególnie w przypadku okazów starszych, które wymagają odmładzania. Kiedy najlepiej przycinać stare jabłonie? Jak to zrobić, aby nie osłabić roślin i zapewnić im obfite plony? Przestrzegaj kilku wskazówek, a stare jabłonie będą owocować jak dawniej.   

Czytaj artykuł 

Kominki i piece typu koza na pellet stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w domach, w których liczy się wygoda, oszczędność i ekologia. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków na drewno, te nowoczesne urządzenia oferują automatyczne sterowanie, wysoką wydajność i estetyczny design, który świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Czy warto zdecydować się na taki system ogrzewania? Przyjrzyjmy się działaniu, zaletom i wadom kominków oraz pieców typu koza na pellet. 

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.