Aranżacja: Dekoratorzy

Gliniane inspiracje

Autor: CzarodziejskieWnetrza Kategoria: Dekoratorzy Dodano: 2010-02-17, 23:11

Galeria zawiera zdjęcia naszych realizacji inspirowanych skandynawskimi petroglifami i malowidłami naskalnymi oraz... gliną w różnych postaciach.

REKLAMA

4 zdjęcia w aranżacji "Gliniane inspiracje"

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (8)

CzarodziejskieWnetrza

Dekoracje przestrzenne Dekoracje przestrzenne, wykonywane z różnych materiałów, są elementem, który może każdemu wnętrzu nadać dynamizm. Można je wykorzystać zwłaszcza we wnętrzach dużych i wysokich, choć dorobne elementy, na przykład jako dekoracja lustra, z pewnością pomogą złamać monotonię każdego pomieszczenia.

CzarodziejskieWnetrza

Dekoracyjne malowidła naścienne, freski Wykonujemy dekoracyjne malowidła naścienne. Mogą być one stworzone przy użyciu dowolnej techniki, pokryte warstwą nadającą im odporność na działanie wody i ścieranie, mogą również mienić się metalicznym lub perłowym blaskiem. Z przyjemnością zaprojektujemy dla Państwa malowidło dekoracyjne pasujące do Państwa wnętrza, jesteśmy również otwarci na pomysły klientów. Jeśli chodzi o trwałość polecamy malowidła i inne dekoracje wykonane w technice fresku mokrego, jak rownież fresku łączonego ze sgraffitem czy dekoracjami przestrzennymi. Fresk jest tak wykonany, że nawet jeśli zewnętrzna warstwa zetrze się, zostanie obita lub odłupana mechanicznie, to malowidło właściwie się nie zmienia, ponieważ leżąca pod spodem warstwa tynku ma taki sam kolor jak naniesione na wierzchu malowidło. Fresk jest bowiem wykonywany w taki sposób, że zaprawa leżąca pod powierzchnią zostaje ufarbowana pigmentem nanoszonym na wierzch.

REKLAMA
CzarodziejskieWnetrza

Relief Współczesne masy reliefowe pozwalają na uzyskanie na ścianie zagłębień i wypukłości mogacych przybierać najrozmaitsze kształty. Można wyryć na ścianie dowolny wzór (motywy roślinne, geometryczne, abstrakcyjne, kopie starych rytów i petroglifów, malowideł naskalnych czy znaków z Nazca). Wzór motyw oraz pokrycie kolorystyczne, jak również samą fakturę można dostosowac do pomysłów klienta. Kolorystyka jest w zasadzie dowolna. Fakturę można nadawać zarówno narzędziami artystycznymi (takimi jak noże i szpatułki malarskie), jak i poprzed osciskanie rozmaitych wzorów czy nanoszenie wypukłości. W przeciwieństwie do tynku strukturalengo masy reliefowe są pozbawioen ziarnistości, a zatem gładkie, co pozwala na dodatkowe pokrycie ich woskami nabłyszczajacymi, jak również punktowe lub całościowe nanoszenie warstw metalicznych (złoceń, srebrzeń). Można je także zaimpregnować, nadając im większą trwałość, zmywalność i użyteczność. Zagłębienia pokrywa się niekiedy dodatkowo kolorem innym niż tło, co sprawia, że otrzymany wzór jest bardziej wyrazisty w odbiorze. Da się również pomalować relief z pominięciem wklęsłości, dzięki czemu zagłębienia są jaśniejsze od głównej płaszczyzny. Na powierzchniach nierównych można również zastosować przecierki. Technika ta sprawia, że elementy wypukłe są jaśniejsze, a ściana przypomina kamień wytarty działaniem sił natury lub dotykiem rąk.

skarpetka

przyłączam się do Colutei, nawet pójdę krok dalej - koszmar;)

estetyczneszalenstwo

widzę, że colutea pozostawia po sobie wszędzie nieprzyjemne ślady. Szkoda, ze sama nie ma nic ciekawego do zaprezentowania

CzarodziejskieWnetrza

Serdecznie dziękujemy z miłe komentarze!

estetyczneszalenstwo

Wow! Zrobiliście coś takiego na ścianie? naprawde mi sie podoba!

wielkabogini

Genialne. Kolejny raz zaglądam na profil tego wykonawcy. Mam swój system oceniania. Polega on na tym, czy mogłabym z czymś mieszkać. I - serio - mogłabym z tym mieszkać. Zwłąszcza z tym bykiem.

Inne z tej kategorii

Ostatnio ocenili

Informacja

Nie możesz dodać oceny do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do aranżacji "Gliniane inspiracje"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Informacja

Informacja

Nie możesz jako pierwszy wysłać wiadomości do użytkownika. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń aranżację

Czy na pewno chcesz usunąć aranżację "Gliniane inspiracje"? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.