Aranżacja: Nasz Nowy Dom

Nasz nowy dom - odcinek 223. Dom w Nowej Wsi

Nasz nowy dom - odcinek 223. Dom w Nowej Wsi

Autor: NaszNowyDom Kategoria: Nasz Nowy Dom Dodano: 2021-03-24, 22:55

W mazowieckiej Nowej Wsi, w domu pod lasem mieszka wielopokoleniowa rodzina: pani Dorota z mężem Andrzejem, jej córka Marta i zięć Damian oraz wnuki - Amelka i Aleksander. Mały Olek cierpi na rozszczep kręgosłupa, porusza się na wózku. Dom dziadków, choć pełen miłości i ciepła, nie był dla chłopca miejscem przyjaznym. Liczne progi i zarwania podłóg uniemożliwiały mu swobodne przemieszczanie się. Nikt z rodziny nie miał prywatności.

Najnowsze odcinku programu "Nasz Nowy Dom" zobaczysz przedpremierowo na IPLA.TV Nasz nowy dom - ROZRYWKA - oglądaj przez internet na Ipla.tv

REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

LOTOS7

Gratuluję wspaniałego remontu z jedną tylko uwagą. Przed rozpoczęciem takiego remontu architekt powinien ocenić stan techniczny konstrukcji budynku. Są budynki których nie opłaca się już remontować, bo choć można płytą g-k i płytkami zasłonić wszystko, ale co z tego jeśli belki konstrukcji powinny być wymienione/uzupełniane/impregnowane, zaś cała instalacja elektryczna i wod-kan wymieniona. O ile najczęściej w przypadku budynków murowanych da się przedłużyć ich żywot o kilkadziesiąt lat wymieniając izolację, tynki, a nawet zaprawę między cegłami co również nie zawsze ma ekonomiczny sens, ale jest po prostu tańsze o tyle w przypadku budynków drewnianych najczęściej jest to przysłowiowe przedłużanie agonii i nie ma to kompletnie ekonomicznego uzasadnienia. Warto czasem zastanowić się nad postawieniem nowych fundamentów i murów bo aż tyle to nie kosztuje, pozwala to na zwiększenie powierzchni, a rodzina dostaje budynek który posłuży im i potomkom setki lat. Być może warto takie sytuacje skonsultować z gminą, która mogłaby/powinna takiej rodzinie pomóc, np. finansując stan surowy nowego budynku (albo pozyskać do tego sponsora np. producenta ceramiki budowlanej), zaś ekipa programu wykonywałaby prace wykończeniowe - czyli to na czym się doskonale zna.

REKLAMA

Inne z tej kategorii

Ostatnio ocenili

Informacja

Nie możesz dodać oceny do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do aranżacji "Nasz nowy dom - odcinek 223. Dom w Nowej Wsi"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Informacja

Informacja

Informacja

Nie możesz jako pierwszy wysłać wiadomości do użytkownika. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń aranżację

Czy na pewno chcesz usunąć aranżację "Nasz nowy dom - odcinek 223. Dom w Nowej Wsi"? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.