Artykuły

Artykuły

Nasza kultura wyjątkowo licznie obfituje w przedziwne zwyczaje, przesądy i zabobony. Część z nich wywodzi się jeszcze z wierzeń słowiańskich, część inkorporowaliśmy niedawno, wraz z rozwojem globalizacji. Większość z nas podchodzi do nich przymrużeniem oka. Niby wiemy, że czarny kot, to kot jak każdy inny, ale kiedy zajdzie nam drogę, na wszelki wypadek spluwamy przez lewę ramię. Oto kilka przesądów, związanych z utrzymaniem naszych domów w zdrowiu i szczęściu.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Zarówno w modzie, jak i we wnętrzach panują trendy, które przemijają i stają się… „obciachowe”. Często ze względu na sentyment nie potrafimy się rozstać z ulubionymi bibelotami i z nostalgią myślimy o dawnych czasach. Jednak nie wszystko, co dobrze wspominamy, dobrze wygląda we wnętrzach. Poniżej znajdziecie listę antytrendów, które wciąż zdobią nasze mieszkania.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Plastiki i syntetyczne folie na dobre zadomowiły się w naszym życiu. Są tanie, proste, wygodne w użyciu, bardzo powszechnie dostępne. Sztuczny surowiec rozlał się po całej planecie - nie tylko znajduje się w przedmiotach i opakowaniach, z których korzystamy na co dzień… ale też jego mikrocząsteczki można znaleźć w pożywieniu! 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Wygląd i atmosfera panująca w pomieszczeniach w dużej mierze zależą od znajdującego się w nich oświetlenia. Również my odczuwamy, jak wielką rolę w naszym codziennym życiu odgrywa światło. Ważne jest, aby przemyślanie i odpowiedzialnie je wybierać, ponieważ lampki, żyrandole czy świeczki mogą sprawić, że łatwiej nam będzie się zrelaksować, bądź też skoncentrować.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Możliwość przekształcenia starych stodół na domy mieszkalne cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż taka inwestycja wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i trzeba liczyć się też z przeciągającymi się pracami, efekty potrafią być fenomenalne.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Czujesz, że w twoim mieszkaniu robi się niepokojąco zimno, mimo, że kaloryfery grzeją na pełną moc? Koniecznie sprawdź przed sezonem zimowym szczelność okien! To właśnie przez nie tracimy najwięcej ciepła i płacimy więcej za ogrzewanie.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Każdy, kto choć raz urządzał mieszkanie od podstaw, wie, jak duża jest to inwestycja. Meble, akcesoria i dodatki, nawet te o masowym charakterze, swoje kosztują. Zastanawialiście się kiedyś, ile trzeba zapłacić i jak wyglądają (bo o to akurat może bardzo zaskoczyć!) najdroższe fotele i krzesła na świecie? Sprawdźmy!

Czytaj artykuł 
Artykuły

Łatwo możemy zauważyć, jak wpływa na nas okres grzewczy. Operujące z pełną mocą kaloryfery, ogrzewają i stopniowo wysuszają powietrze w domu. Niekorzystnie działa to na naszą cerę, głos, a przede wszystkim nasz układ oddechowy. Jest również powodem niskiej jakości snu, braku koncentracji, kaszlu i złego samopoczucia. Na szczęście na ratunek przychodzą nawilżacze powietrza, które zdobywają coraz większą popularność.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Remont mieszkania poprawia jakość życia, ale może przy tym znacznie zmniejszyć zasobność naszego portfela. Zwłaszcza, jeśli przez przypadek zalejesz sąsiada lub wyłączysz prąd w całym bloku. Dlatego warto kupić polisę na czas remontu, która ogranicza negatywne skutki takich wypadków. Przed czym dokładnie chroni i ile kosztuje?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Urlop i mnóstwo czekolady! Potraficie sobie wyobrazić lepszą kombinację? My też nie! Dla miłośników błogiego wypoczynku i kakaowego specjału mamy coś wyjątkowego – domek z czekolady. Prawdziwy. Pełnowymiarowy. Gotowy do zamieszkania niemal od zaraz. Usytuowany w kraju sera, wina i miłości. Czego chcieć więcej?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.