Artykuły

Artykuły

Od stycznia wycinka drzew i krzewów na działce będzie łatwiejsza z uwagi na zmiany w ustawie o ochronie przyrody. Polacy, którzy zechcą pozbyć się ze swojej posesji wieloletniej rośliny, w wielu przypadkach nie będą potrzebowali do tego zgody z urzędu. Zmieni się również sposób przyjmowania wniosków o pozwolenie na wycinkę drzewa.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Palenie papierosów na balkonie czy klatce schodowej to kontrowersyjny temat, który często doprowadza do tarć i konfliktów między sąsiadami. Jedni chcą spokojnie zapalić, przebywając w swojej prywatnej przestrzeni, innym bardzo przeszkadza dym, który przez otwarte okna dostaje się do ich mieszkań. Czy można palić papierosy tradycyjne i e-papierosy na balkonie lub klatce schodowej?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Ceny drewna opałowego w 2022 roku wywindowały w górę i utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Aktualnie w niektórych miejscach za metr sześcienny tego surowca trzeba zapłacić ponad sto procent więcej niż przed rokiem. Jakie są ceny drewna opałowego w listopadzie 2022 i dlaczego stale rosną? Jakie drewno jest najlepsze do palenia w tym sezonie grzewczym? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Jak złodzieje oznaczają mieszkania oraz domy? Za każdym razem starają się wykorzystywać coraz to nowsze sztuczki, by nie wzbudzać podejrzeń. Dlatego zawsze powinniśmy być ostrożni.  Upewnijmy się, jak złodzieje oznaczają mieszkania i domy. 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Niezależnie od miejsca zamieszkania, czy to w bloku z wielkiej płyty, czy też na osiedlu domków jednorodzinnych, każdy z nas ma sąsiadów. A sąsiedzi, jak wiadomo, są różni, z jednymi można by konie kraść, z drugimi zawsze się jakoś dogadasz, ale są też tacy, którzy potrafią doprowadzić do szewskiej pasji. Jak sobie z nimi skutecznie radzić?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Gryzoń w samochodzie zawsze oznacza mniejsze lub większe kłopoty. Szczególnie jeśli jest nim drapieżna i wyposażona w ostre zęby kuna. Przed zimą warto wiedzieć, dlaczego kuna wchodzi do samochodu i czego nie lubią kuny. Pozwoli to uchronić się przez potencjalnymi szkodami.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Energooszczędne grzejniki elektryczne są jednym z najczęściej wybieranych dodatkowych źródeł ciepła. Różnorodność dostępnych na rynku modeli sprawia, że dobrze sprawdzają się zarówno na wyjazdach, jak i w domu. Sprawdź, czy opłaca się inwestować w grzejnik elektryczny i który wybrać, by ogrzać dom i jednocześnie nie zwiększać rachunku za prąd.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Regularne czyszczenie rynien to gwarancja właściwego odprowadzania deszczówki. Choć są firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, to niewielki wysiłek wystarczy, by skutecznie zrobić to samemu. Sprawdzamy więc, jak wygląda prawidłowe czyszczenie rynien oraz jak często to robić. Odpowiadamy również, co jeszcze jest ważne oprócz czyszczenia rynien.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Węgiel kostka to jeden z ulubionych wyborów Polaków, którzy domy ogrzewają tym paliwem. Trudno się temu dziwić, bo ten rodzaj węgla kamiennego wytwarza dużą ilość ciepła. Za tym jednak idzie relatywnie wysoka cena za tonę tego surowca. Ile kosztuje węgiel kostka? Cena w niektórych miejscach zwala z nóg, co ma związek z trwającym kryzysem energetycznym. Sprawdzamy zalety i wady węgla kostki oraz porównujemy go do równie popularnego orzecha.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Świadectwo charakterystyki energetycznej to żadna nowość dla właścicieli domów i mieszkań budowanych po 2009 rok. Od kilkunastu lat nowe budynki muszą posiadać taki dokument. Jednak już za kilka miesięcy czeka nas prawdziwa rewolucja. Prawdopodobnie już wiosną 2023 roku świadectwo charakterystyki energetycznej będą musieli posiadać właściciele starszych domów i mieszkań. Spory wydatek czeka tych, którzy swoją nieruchomość będą chcieli sprzedać lub wynająć.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Monitoring domu jednorodzinnego to bardzo skuteczny sposób na ochronę mienia oraz zapewnienie bezpieczeństwa całej rodzinie. Systemy do monitorowania otoczenia z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i zyskują wielu zwolenników. Jaki monitoring do domu jednorodzinnego wybrać i czy twój sąsiad może być przeciwny montażowi systemu?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Budowa domu to marzenie wielu osób. Jednak w czasach kryzysu może pociągnąć za sobą również duże koszty. Czy warto budować dom w momencie, gdy ceny materiałów budowlanych przebijają kolejne rekordy? Sprawdź, czy budowa domu w 2023 roku jest opłacalna z punktu widzenia cen materiałów budowlanych.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Kary za zakręcanie grzejników to temat, który w ostatnim czasie wzbudza poruszenie wśród mieszkańców domów wielorodzinnych. Okazuje się, że spółdzielnia może ustalić minimalne zużycie energii wykorzystywanej do ogrzewania mieszkania, a lokatorów nadmiernie wychładzających ściany i stropy pociągnąć do odpowiedzialności finansowej.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Zalegamy z zapłatą za prąd? Trzeba liczyć się z tym, że dostawca po pewnym czasie odłączy nam zasilanie. Ile czasu to może trwać? Ile będzie nas kosztować ponowne podłączenie sieci? Dowiedz się, co zrobić, żeby uniknąć odłączenia prądu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.