Artykuły

Artykuły

Masz małe mieszkanie, gdzie brak miejsca na okazałe gatunki? Oto rośliny, które ładnie wyglądają, ale bardzo powoli się rozrastają! Hodowcy roślin zwykle są bardzo... niecierpliwi. Od swoich podopiecznych oczekują szybkiego wzrostu. A przecież czasem jest on... niewskazany! Dzieje się tak, gdy niewielkie lokum nie pozwala na hodowanie okazałych gatunków, a miejscem "uprawy" jest... skromny parapet.  

Czytaj artykuł 
Artykuły

Są takie zabrudzenia, na widok których ręce ci opadają. Resztki jedzenia w mikrofalówce, przypalenia w piekarniku, osad na kuchence, kamień na kranie. Jak szybko się z nimi uporać? Kuchnia, podobnie jak i łazienka, powinny być okazami czystości i sterylności. Jednak codzienne drobne porządki to niestety nie wszystko. Czasem niezbędne jest gruntowne czyszczenie. Oto, jak skrócić je do niezbędnego minimum.

Czytaj artykuł 
Artykuły

W łazience króluje biel? Złam ją, malując ściany. Pamiętaj, że w każdym wnętrzu musisz użyć specjalnej farby (emulsyjnej, akrylowo -lateksowej, przeznaczonej do wilgotnych pomieszczeń), która tworzy trwałą i odporną powłokę.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Dodatki w sypialni powinny pasować do posłania. Dlatego np. wazon, nocną lampkę czy szkatułkę na biżuterię dobierz do pościeli i kapy.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Swoje cztery kąty możesz tanio zmienić nie do poznania. To proste! Zacznij od kuchni. Styl temu wnętrzu nadają głównie szafki. Zobacz, jak je odświeżyć.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz kącik dla maleństwa, które ma wkrótce przyjść na świat, czy pokój dla przedszkolaka, powinnaś postępować według planu. Wtedy wszystko okaże się łatwiejsze.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Przykrą woń smażonego i przypalonego jedzenia możesz łatwo zlikwidować. Obierz cytrynę i spiecz jej skórkę na blasze lub ruszcie piekarnika (uchyl drzwiczki). Niemiłe zapachy zabiją też zioła i przyprawy, np. mięta, pieprz, goździki czy majeranek gotowane w małej ilości wody. Gdy mieszanina zacznie wrzeć pod przykryciem, odkryj ją i gotuj na małym ogniu.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Masz starą komodę, fotel czy wysłużoną sofę? Nie wyrzucaj ich pochopnie ani nie chowaj w kącie. To prawdziwe skarby! Bez obaw postaw je tuż obok nowoczesnych mebli - razem stworzą modną, niepowtarzalną aranżację.  

Czytaj artykuł 
Artykuły

Poznaj ważne sygnały ostrzegawcze i metody leczenia kwiatowych schorzeń. Pracujące grzejniki, suche powietrze, zimne podmuchy od okna... W takich warunkach kwiaty są bardziej podatne na ataki podstępnych chorób!  

Czytaj artykuł 
Artykuły

Nie masz gdzie ustawić wielu roślin? Wybierz jedną, ale efektowną! Nawet jeśli mieszkanie jest niewielkie, znajdź w nim miejsce na rośliny, które wyglądają jak zielone rzeźby. Zielona ściana z... fikusa, draceny, difenbachii i szeflery. Okazałe rośliny mogą pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną. Ustawione w grupie, z powodzeniem zastępują przepierzenie, wydzielając kącik np. w salonie. Taka zielona ściana ma tę zaletę, że przepuszcza zarówno światło, jak i powietrze.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Często nie wykorzystujemy możliwości tego wnętrza. Tymczasem odpowiednio zagospodarowane, może być bardzo użyteczne. Spójrz więc łaskawiej na swój przedpokój i skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Trudno wyobrazić sobie bez nich wygodne mieszkanie. Są niezbędne w pokoju, sypialni czy kuchni. Jednak nie muszą pełnić wyłącznie funkcji użytkowej. Z powodzeniem mogą też ozdobić każde wnętrze. Oto pomysły na praktyczne rozwiązania.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Znudził ci się wystrój wnętrza? Nie musisz robić rewolucyjnych zmian. Wystarczy intensywny kolor, nietypowy mebel lub tkanina o ciekawym wzorze. Jeden wyrazisty element nada wnętrzu całkiem nowy, odważny charakter. Oto nasze propozycje.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Te święta będą inne - ile razy tak sobie powtarzałaś? No właśnie! Czas wprowadzić słowa w życie. Ciesz się, uśmiechaj spędź je tak jak marzyłaś. Wesołych i spokojnych. Takich właśnie świąt Bożego Narodzenia życzymy sobie wzajemnie najczęściej (źródło- OBOP). A to czego życzymy innym, często odzwierciedla nasze własne, nieświadome potrzeby. Co oznacza, że same dla siebie chciałybyśmy świąt bez rodzinnych dąsów przy wigilijnym stole, kłótni z mężem, grymaszących nad karpiem dzieci... No i bez tego ciągłego pośpiechu i napięcia do ostatniej chwili.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.