Artykuły

Polska restauracja wśród 7 najpiękniejszych na świecie

Warszawska restauracja Zoni, wraz z 6 innymi z całego świata, m.in. z Australii, Austrii i Chin, znalazła się w finale prestiżowego brytyjskiego konkursu The World Interiors News Awards. Międzynarodowe jury składające się z uznanych architektów, znawców światowego designu, doceniło unikatowość wnętrza, zaprojektowanego z dbałością o każdy detal.

REKLAMA

Wystarczy przekroczyć próg Zoni, by poczuć historię miejsca, w którym restauracja jest usytuowana – dawnej wytwórni wódek. Ta wyjątkowa przestrzeń została zaprojektowana przez pracownię Nizio Design International z poszanowaniem przeszłości pofabrycznego obiektu. Dlatego we wnętrzu restauracji znajdziemy m.in. ogromne żeliwne XIX-wieczne kotły, czy elementy dawnych maszyn i urządzeń fabrycznych, które występują w nowych, często zaskakujących rolach. Schody i blaty stołów oraz długiego baru wykonano z dębowego drewna pochodzącego ze starych beczek, w których dawniej przechowywany był alkohol. Te elementy z przeszłości harmonijnie połączono z nowoczesnymi, wysmakowanymi detalami, czy specjalnie zaprojektowanymi oraz wykonanymi dla Zoni meblami: stołami, krzesłami barowymi, niezwykłą szafą na wina, czy unikatowym oświetleniem.

Z wnętrzem idealnie komponuje się serwowana tu kuchnia – intrygująca smakami i teksturami. Menu skomponowane jest tak, by zaspokoić wszystkie zmysły. Każda z propozycji szefa kuchni, Michała Gniadka, łączy przeciwstawne bieguny smakowe w harmonijnie dania.

Oprócz części restauracyjnej Zoni może pochwalić się też barem z imponującą kolekcją najlepszych wódek z Polski i całego świata, a także wybornymi winami idealnie komponującymi się z serwowanymi daniami oraz kartą autorskich koktajli.

Zoni ma duże szanse, by stać się oficjalnie najpiękniejszą restauracją świata. Wyniki poznamy już w październiku podczas uroczystej gali w Londynie.

materiał partnera

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Polska restauracja wśród 7 najpiękniejszych na świecie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.