Nowości na rynku

Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki – wybierz instalację ESOLEO i płać mniej za prąd

Grupa Polsat startuje z ofertą fotowoltaiki. Instalacje fotowoltaiczne będą oferowane pod nową marką ESOLEO przez firmę Alledo z Grupy Polsat, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku fotowoltaicznym w Polsce. Oferta ESOLEO będzie dostępna na terenie całej Polski w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Każdy, kto zdecyduje się na wybór ESOLEO, będzie mógł produkować swój własny prąd i obniżyć rachunki za prąd nawet o 95%. Własna „elektrownia słoneczna” to przede wszystkim oszczędności do 95% na rachunkach za prąd, ale również pozytywne działanie na rzecz środowiska.

Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki – wybierz instalację ESOLEO i płać mniej za prąd
REKLAMA

Słoneczna stacja, a dzisiaj słoneczna Polska

„To kolejna wielka zmiana, jaką proponuje Zygmunt Solorz i Grupa Polsat. Niemal 30 lat temu wystartowała Telewizja Polsat z logiem w kształcie słońca z pierwszą, niezależną ogólnopolską stacją telewizyjną dla wszystkich Polaków. Teraz to już ponad 30 kanałów. Kilka lat później Zygmunt Solorz uruchomił Cyfrowy Polsat, platformę satelitarną, dzięki której telewizja dotarła do każdego zakątka Polski. Dzisiaj jest już w kilku milionach domów. Kilka lat temu wprowadziliśmy w Polsce technologię LTE – szybki i powszechnie dostępny internet w całym kraju. W maju jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sieć 5G. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap – chcemy „usłonecznić” Polskę. Wprowadzamy ofertę produkcji własnego prądu ze słońca na masową skalę” – powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Czy to się w ogóle opłaca? Zdecydowanie tak. Nawet 100 000 zł oszczędności!

Każdy, kto posiada dom i płaci miesięcznie za prąd ok. 250 zł, korzystając z własnej instalacji fotowoltaicznej przez przynajmniej kilkanaście lat, może zaoszczędzić nawet 100 000 zł.
Każdy może skorzystać z 5000 zł dotacji z rządowego programu Mój Prąd - prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - przeznaczonej na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp.
Dodatkowo można skorzystać z tzw. ulgi podatkowej termomodernizacyjnej dla osób fizycznych.

Oferta ESOLEO – marka fotowoltaiki z Grupy Polsat

ESOLEO to marka firmy Alledo Sp. z o. o., należącej do Grupy Polsat. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie instalacji fotowoltaicznych:

  • Szybki montaż i najwyższej jakości komponenty
  • Ubezpieczenie na 3 lata w cenie
  • Internet LTE od Plusa do monitoringu na 3 lata w cenie
  • 15 lat wsparcia technicznego.

Całość inwestycji realizowana jest „pod klucz” łącznie z przygotowaniem za klienta niezbędnych dokumentów oraz zgłoszeniem do sieci energetycznej. W ramach współpracy z ESOLEO, klient może też otrzymać kredyt na inwestycję w ramach specjalnych ofert banków.

6 prostych kroków do posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej ESOLEO:

Darmowa konsultacjaw punkcie Plusa i Cyfrowego Polsatu lub na infolinii 222 136 222.
Bezpłatny audyt - ekspert przyjedzie do domu klienta, przeprowadzi bezpłatny audyt, dokona pomiarów dla przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej i jej wyceny. Dzięki wizualizacji można zobaczyć, jak instalacja fotowoltaiczna będzie wyglądać po jej wykonaniu.

Umowa i finansowanie - na kolejnym spotkaniu można już podpisać umowę, Alledo zapewnia pomoc w uzyskaniu kredytu i z wszystkimi pozostałymi formalnościami, bez wychodzenia z domu. Wszystko zostanie załatwione przy minimalnym angażowaniu czasu klienta.

Szybki montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej - instalatorzy przeprowadzą montaż w 1-3 dni. Następnie w imieniu klienta zostanie złożone zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do Operatora Systemu Dystrybucji. W ciągu 30 dni zostanie wymieniony licznik energii elektrycznej na dwukierunkowy, a instalacja będzie mogła produkować prąd.
5000 zł dotacji dla klienta i ulga podatkowa – Alledo wypełni i wyśle w imieniu klienta wniosek o dotację, aby klient mógł otrzymać 5000 zł z rządowego programu Mój Prąd. Każdy może również dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Opieka serwisowa i gwarancyjna na lata.

Wysoka efektywność i bezpieczeństwo

Elementy instalacji ESOLEO, czyli falownik i moduły, dostarczane są przez światowych liderów. Bezpieczny i niezawodny falownik zapewnia największy dostawca falowników na świecie firma HUAWEI, natomiast ultrawydajne moduły fotowoltaiczne wyprodukowane są przez TALESUN, firmę z pierwszej 10 światowego rankingu TIER 1 Bloomberga, który potwierdza wysoką jakość produktów.

Wszystkie instalacje fotowoltaiczne ESOLEO zostały zaprojektowane i przetestowane przez inżynierów, ekspertów od technologii fotowoltaicznej, we współpracy z renomowanymi producentami komponentów.

Gdzie zamówić instalację fotowoltaiczną ESOLEO?

Wszystkie punkty sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa
Infolinia – specjalnie przeznaczona dla fotowoltaiki – 222 136 222
Strona internetowa www.esoleo.pl

Dodatek – czym jest fotowoltaika

Fotowoltaika (inaczej PV), to najbardziej ekologiczny i ekonomiczny sposób na darmowy prąd w domu. Panele PV montowane są zazwyczaj na dachu domu jednorodzinnego, ale mogą być też zainstalowane na budynku gospodarczym, biurze, bloku, hali produkcyjnej lub na gruncie. Istotne jest, aby moduły były zamontowane w taki sposób, by mogło na nie padać jak najwięcej promieni słonecznych. Wysokiej jakości instalacja fotowoltaiczna zapewni wydajność przez kilkadziesiąt lat i pozwala nie tylko na wytworzenie energii elektrycznej i oszczędzenie na rachunkach za prąd, ale również na świadome działanie na rzecz środowiska.

Korzyści z wykonania instalacji fotowoltaicznej:

Oszczędności na rachunkach za prąd - rachunki z elektrowni mogą spaść do kilku złotych miesięcznie.
Zabezpieczenie przed nieuchronnymi podwyżkami cen prądu.

  • Moduły są odporne na warunki atmosferyczne takie jak śnieg, grad i obfite opady deszczu.
  • Pozyskiwanie energii w zgodzie z naturą bez emisji CO2 – czyste powietrze dla dzieci i kolejnych pokoleń.
  • Systemy fotowoltaiczne nie generują hałasu i zanieczyszczeń oraz ulegają recyklingowi.
  • Żywotność modułów to kilkadziesiąt lat - po 25 latach zachowują ponad 80% początkowej mocy.
  • Systemy fotowoltaiczne są wysoce bezpieczne, bezobsługowe, niezawodne i nie wymagają regularnego serwisowania.

Jak to działa?

Panel fotowoltaiczny, który zostaje zamontowany na dachu, zamienia promienie słoneczne na energię elektryczną (niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych).

Inwerter (falownik) to urządzenie, które zamienia prąd stały na zmienny i umożliwia korzystanie z wyprodukowanej energii.

Licznik dwukierunkowy umożliwia dodatkowo pomiar ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci publicznej.

Więcej informacji w punktach sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu, jak również na Infolinii oraz stronie internetowej www.esoleo.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

Użytkownik deccoria

Wcale tak szybko sie to nie zwroci. Koszt instralacji 20kW to ok. 100000zl, a srednia produkcja to ok. 50kWh/dzien (sa dni gdzie jest to 100kWh a sa dni gdzie jest 0kWh - jak panele sa pokryte sniegiem w zimie i napiecie na obwodzie DC jest nizsze niz minimalne napiecie wymagane przez falownik. Realny czas zwrotu to ok. 10 lat, o ile w tym czasie nie padnie falownik. Najbardziej awaryjne komponenty to falownik, optymalizatory, ograniczniki przepiec. Czesto w firmach montujacych panele zatrudnia sie tania sile robocza z Ukrainy, czesto te osoby cechuja sie niska kultura techniczna, poten sie widzi nieprawidlowe zdejmowanie izolacji z kabli przy podlaczaniu isc do urzadzen (nacieta zyla - wada niedopuszczalna ze wzgledu na dzialanie zjawiska karbu), bledy przy montazu i uszczelnienu konstrukcji, niewlasciwe materialy zastosowane do montazu okablowania na dachu, nieodporne na dzialanie warunkow atmosferycznych i promieniowania UV. i wiele innych bledow. Do tego taka instalacja nie jest calkowicie bezobslugowa. Co roku a najlepiej przed i po zimie powinien byc wykonany przeglad instalacji, a raz w roku pomiary rezystancji uziemienia, rezystancji izolacji, ciagloasci polaczen wyrownaczych, sprawdzenie stanu ogranicznikow przepiec (wizualne) powinno byc wykonane po kazdej burzy, uszkodzone ograniczniki powinny byc jak najszybciej wymienione na nowe. Ograniczniki przepiec maja wskaznik uszkodzenia.

Piotrr

Przyznam, że na stronie mają ciekawe realizacje, szczególnie te duże połacie dachów z panelami robią na mnie wrażenie.

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki – wybierz instalację ESOLEO i płać mniej za prąd"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.