Nowości na rynku

Grupa Roca partnerem koncernu Schneider Electric w celu przyspieszenia dekarbonizacji

Firma Schneider Electric rozpoczęła współpracę z hiszpańską Grupą w zakresie globalnej strategii zrównoważonego rozwoju. Grupa Roca, światowy lider w projektowaniu, produkcji i sprzedaży produktów do łazienki, podpisała porozumienie z firmą Schneider Electric, specjalizującą się w cyfrowej transformacji w zakresie wykorzystania dostępnej energii i zasobów przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań oraz poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. W oparciu o to partnerstwo hiszpańska marka zdefiniuje nowy plan działania w ramach dekarbonizacji, ustanawiając globalną strategię rozwoju całej Grupy.

Grupa Roca partnerem koncernu Schneider Electric w celu przyspieszenia dekarbonizacji
materiał partnera
REKLAMA

Grupa Roca jest obecna w 170 krajach, posiada 85 fabryk i zatrudnia 24 000 osób. Firma od lat aktywnie pracuje nad minimalizowaniem wpływu swojej działalności na środowisko. Teraz podejmuje kolejny krok w celu ustalenia wspólnej polityki zrównoważonego rozwoju dla wszystkich podmiotów Grupy. W tym procesie zostanie wykorzystane doradztwo w sferze zmian klimatycznych firmy Schneider Electric.

Współpraca między partnerami będzie składać się z trzech etapów. W pierwszym z nich, zostanie określona wizja procesu dekarbonizacji, analizy środowiska i wyznaczenia ambitnych celów działania. W drugim – Schneider Electric przeanalizuje działalność zakładów Grupy Roca, aby określić ich możliwości w zakresie redukcji zużycia energii i emisji, wdrożenia zrównoważonej produkcji energii w fabrykach i wyznaczyć sposoby kompensacji emisji, której nie można wyeliminować.

Wreszcie, na etapie wdrożenia, Grupa Roca i Schneider Electric będą rozwijać cyfryzację procesów firmy i przejdą do określenia wskaźników w obrębie różnych ośrodków produkcyjnych, aby jeszcze skuteczniej monitorować i optymalizować zużycie energii, a w efekcie obniżyć koszty i zmniejszyć emisję. Schneider Electric wesprze również Grupę Roca w ustaleniu potrzeb firmy w zakresie dekarbonizacji, żeby przy pomocy własnych zasobów mogła realizować projekty sprzyjające redukcji emisji i zrównoważonemu wykorzystywaniu energii.

Grupa Roca jest zaangażowana w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i działa na rzecz zmniejszenia śladu węglowego swojej działalności przemysłowej, promując ograniczenie zużycia wody i nieustannie wprowadzając innowacje w procesach produkcyjnych. Statystyki potwierdzają zaangażowanie Grupy w ochronę środowiska. Roca zmniejszyła emisję dwutlenku węgla o 8% w 2019 roku w porównaniu do roku poprzedniego, zaś w 2020 roku o 22%, dzięki wysiłkom firmy i mniejszej aktywności na skutek pandemii.

W pozostałych obszarach związanych ze środowiskiem, zużycie wody w zakładach Grupy zmniejszyło się w ubiegłym roku o 24%, a w ramach projektu Zero Waste wytworzono o 28% mniej odpadów, z których 71% jest odzyskiwanych w innych procesach produkcyjnych. Ponadto wyposażenie łazienkowe oferowane przez Grupę Roca wykorzystuje najnowsze technologie optymalizujące zarówno zużycie energii, jak i wody.

W Grupie Roca każdego dnia ciężko pracujemy, aby zoptymalizować procesy produkcyjne poprzez zastosowanie najnowszych technologii w celu zmniejszenia naszego śladu środowiskowego, jak również dostarczyć społeczeństwu produkty do przestrzeni łazienkowej, które zapewniają użytkownikom dobre samopoczucie i są wytworzone z poszanowaniem dla środowiska. Jesteśmy dalecy od satysfakcji, chcemy nadal rozwijać tę strategię i oferować wszystkim naszym oddziałom i fabrykom wspólne podejście, co pozwoli nam kontynuować działania na rzecz dekarbonizacji – powiedział dyrektor generalny grupy Roca Albert Magrans.

W Schneider Electric nie tylko dążymy do dekarbonizacji naszego łańcucha wartości, lecz także chcemy stać się cyfrowym partnerem w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności dla firm, które wprowadzają tego typu zmiany. Grupa Roca jest jedną z nich – powiedział Josu Ugarte, prezes Schneider Electric Iberia. W związku z tym Ugarte zaznaczył, że: Firmy, które włączają zrównoważony rozwój do swojej strategii, wyprzedzają wymogi prawne, przyciągają więcej talentów, zyskują lepszy dostęp do kapitału oraz wzmacniają swoją markę i biznes, co czyni je bardziej atrakcyjnymi dla wielu interesariuszy.

materiał prasowy

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Grupa Roca partnerem koncernu Schneider Electric w celu przyspieszenia dekarbonizacji"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.